:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Zillertal
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

ZillertalMaracuja 6c+/7a OS 2018-08-23ManiekFjederow
Świetna droga. Klasyk rejonu. Upierdolona w magnezji jak Znik w Sokołach, a użytecznych chwytów może z 1/3. Udało się jeszcze zrobić Supermumpfer 6c i Licht ins Dunkel 6b+. Obydwie bardzo ładne i godne polecenia. W sumie fajny ten Zillertal!

ZillertalMaracuja 6c+/7a PP 2016-09-23Gleba
Klasyk z największą ilością przejść w sektorze Ewige Jagdgründe, a pomimo to udało mi się urwać kawał skały jak dłoń. Patenty z Kielc okazały się zbyt trudne więc zrobiłem tak jak wszyscy i kruks okazał się banalny. Wspinanie w rejonie bardzo pouczające, szczególnie połogi do 5c można się zdziwić. Super tarcie jak to w granicie, żadnego wyślizgu. W dni restowe zdobywaliśmy alpejskie szczyty najpierw Zugspitze potem Grossglockner. Prognozy sprawdzane w Polsce były bardzo niepewne, ale ani razu pogoda nam nie przeszkodziła w niczym.

ZillertalLicht ins Dunkel 6b+ OS 2014-08-10Wojak
Zille - moja mekka, gdyby tylko pogoda dawała połoić dłużej niż 4dni ;/ Tytułowa droga oferuje bajeczna rysę na dłonie - gdybym tylko nie musiał spierdalać przed burzą, to kontemplowałbym z 0,5h :) Baldziki w granicie istna poezja i loteria: wciągasz siłowe 7a FL a później spadasz z 5b :) Oprócz dróg robionych pare lat temu urobiłem tylko: Griff Quiz 6c PP i Schwanzeltanz 6c PP. Gosia zrobiła Gisela 5a PP, 08/15 5b FL (klasyk!) i Via Lisa 5c FL (poezja). Mimo wszystko polecam pojechać choćby na te 4 dni i obowiązkowo zabrać rowery!

ZillertalBikini-Variante VI+ FLASH 2009-06-12Piotr Ożdźyński, Herman
Wspinanie w bryzie wodospadu. Sceneria fantastyczna. Droga sportowa. Bardzo ciekawa skała. topo: http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=417

ZillertalBikini-Variante VI+ FLASH 2009-06-12Piotr Ożdźyński, Herman
Wspinanie w bryzie wodospadu. Sceneria fantastyczna. Droga sportowa. Bardzo ciekawa skała. topo: http://bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=417

ZillertalBossi woman 7a+ OS 2009-06-12payek
Tego dnia udało mi się zrobić 10 dróg w tym trzy 7a i dwie 7a+, w dwóch rejonach (Maruschkas Gartl i Bergstation sektor by the way), wszystkie OS-em. Na szczególna uwagę zasługują drogi:Bossi woman7a+, 35m wspinania w pionowych granitowych formacjach, Google earth 6c+ droga sąsiednia o równie imponującej wysokości i podobnych formacjach, Chief Gontier 7a+, popularny klasyk tego rejonu, Muerte 7a, szkoda, ze tak rzadko chodzone i nie wyczyszczone bo naprawdę ładna droga, Slop Hop 7a, w topo widnieje jako 7b ale najwyraźniej ma ogranicznik (odstrzelona płetwa na wysokości 3 wpinki, w topo nie zaznaczony) bo jeśli bez ogr. to stwierdziliśmy z Hermanem, ze będzie 7a, no i kapitalny klasyk w tym sektorze Another way to paradise 6a+, biegnący diagonalnymi odpęknieciami – miodzio! Poprzedniego dnia byliśmy na popołudniowym rozwspinaniu w równie ciekawym sektorze – Snooker gdzie padło kilka ładnych dróg do 6c+. Sobota to piękna, kondycyjna przygoda na prawie 3,5 tysiączniku - Grossel Moseler. Ostatni dzień naszego pobytu w alpejskiej dolinie Zillertal, to 2,5h niedzielnego wspinu w pobliskim sektorze Wig, 3 drogi z czego najbardziej polecam klasyk Maracuja 6c+/7a. Był to nasz pierwszy wyjazd w to miejsce, ale z pewnością nie ostatni! Kapitalny rejon, granitowe ściany oferują przyjemny krawądkowy wspin, często wiodącymi formacjami o doskonałym tarciu. Wyceny raczej lajtowe, ale drogi w zdecydowanej większości piękne. Mamy tam w jednym miejscu; jednowyciagowe wspinanie sportowe, wielowyciagowe drogi sportowe i tradycyjne, buldery, a wszystko to z widokiem na pobliskie śnieżne szczyty do 3.5 tys. m n.p.m. Bardzo ważne info - komfortowy biwak za darmo, a do klubowej biblioteczki Goryl zakupił skałoplan rejonu.

ZillertalVerschneidedungsmagie VI.1 OS 2009-06-11Ptaku
Do tego na wyjeździe padły - Equilibrio VI OS, Sonnen Studio VI Flash, oraz Jean Shampoo -VI OS - ta ostatnia bardzo ładna, trzydziestometrowa płytówka. Ogólnie rejon wspinaczkowy naprawdę super.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię