:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia drogi Maracuja
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

ZillertalMaracuja 6c+/7a OS 2018-08-23ManiekFjederow
Świetna droga. Klasyk rejonu. Upierdolona w magnezji jak Znik w Sokołach, a użytecznych chwytów może z 1/3. Udało się jeszcze zrobić Supermumpfer 6c i Licht ins Dunkel 6b+. Obydwie bardzo ładne i godne polecenia. W sumie fajny ten Zillertal!

ZillertalMaracuja 6c+/7a PP 2016-09-23Gleba
Klasyk z największą ilością przejść w sektorze Ewige Jagdgründe, a pomimo to udało mi się urwać kawał skały jak dłoń. Patenty z Kielc okazały się zbyt trudne więc zrobiłem tak jak wszyscy i kruks okazał się banalny. Wspinanie w rejonie bardzo pouczające, szczególnie połogi do 5c można się zdziwić. Super tarcie jak to w granicie, żadnego wyślizgu. W dni restowe zdobywaliśmy alpejskie szczyty najpierw Zugspitze potem Grossglockner. Prognozy sprawdzane w Polsce były bardzo niepewne, ale ani razu pogoda nam nie przeszkodziła w niczym.

Zillertal / Ewige JagdgrunbeMaracuja 6c+/7a FLASH 2010-07-20Wojak
Najtrudniejsza ścieżka popełniona przez nas, na tripie, z cruxem polegającym na ustaniu na mikrostopniu i zadaniu z otwierających listw. El Schupo - 30m wspinania diflerem po flake'u super. Supermumpfer również 20m w rysie z klinami na pięści. Sechsplosion za 6c - totalny klasyk z pokręconą koncówką która zrzuciła nas obu z pierwszych prób. Reasumując rejon genialny, wrócę tam jeszcze na pewno, chociażby dla Wolke7 za 6c, w bajecznym wydupieniu i scenerii.

Zillertal / Ewige JagdgrunbeMaracuja 6c+/7a PP 2010-07-20czyzyk
Droga puściła w 2 próbie, ładne ponad 20 metrowe płytowe wspinanie po dobrych krawądach i brzytewkach. Znajduje się ona na prawo od pięknego klasyka El Schupo (6a+ OS), około 30 metrowej rysy obok której nie da się przejść obojętnym. W tym samym sektorze poprawiłem jeszcz swój poziom OS na 6c (Fireline) oraz RP 6c+ (Rutschpartie). Obie drogi to lekko połogie płyty, gdzie trzeba szorować klatą po skale. Aha Rutschpartie w połowie przedzielona klamkowym okapem.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię