:: Menu ::
ďťż
:: Partnerzy ::Nasze-Ska�y

:: Sponsorzy ::SpeedMed

Park Linowy Kielce

E-Pamir

SportPower

Go-Sport

9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM COAMPS

Prognoza ICM UM

Prognoza Onet.pl

Prognoza WP.pl

:: Newsy ::

2018-05-12

Pogoda w majówkę dopisywała, co sprzyjało dobrym przejściom naszych podopiecznych :)

W ostatnich tygodniach juniorzy ŚKA zaliczyli kilka ciekawych dróg - lokalnie i nie tylko.

Michał Korban przeszedł dość szybko Przerysę Hubera (VI.2+) - jest to kolejna droga w tej wycenie Michała, w zeszłym roku pokonał Mogę więcej i Pysiaczka.

Basia Burczyk przeszła w jeden dzień Baćmagówkę na Zelejowej (VI.2+/3, czyli westowe 7a - do takiej wyceny skłania się autor tekstu), wcześniej przeszła Mogę więcej (VI.2+) oraz zaliczyła ładnego flasha na Wierzącym, ale mocno błądzącym (VI.3) na Stokówce. Basia miała też aktywny długi weekend, wspinając się 7 dni z rzędu wzbogacając swój wykaz przejść o mnóstwo łatwiejszych dróg pokonanych na Jurze - warte uwagi jest poprowadzenie drogi 997 w Podzamczu (VI.2) w stylu OS.

Dzielnie spisała się także Martynka Stokowiec (10 lat), pokonując Baćmagówkę w 2-giej próbie - szacun! Antek Bąbel i Filip Szmal odhaczają łatwiejsze klasyki podkieleckie szykując się na sezon letni, Ania Szkliniarz niestety leczy kontuzję, przez co nie wspina się, ale życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia :)

Graty dla wszystkich za spręża i motywację!

PS
Teraz już nie ma wymówek, że na Baćmagówce się nie sięga w cruxie :)


Autor:Aneta i KubaDodal:Ksaweryn

2018-05-07

Kolejna porcja wiadomości od młodzieżówki ŚKA!

Juniorzy nam się rozkręcają :)

W sobotę 14.04.2018 w BLOKatowice rozegrał się Puchar Polski Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych w boulderingu. Pojechaliśmy tam w składzie: Basia Burczyk, Antek Bąbel i Michał Korban. Do zrobienia było 8 problemów eliminacyjnych - baldy były przemyślane, techniczne i trikowe. Basi udało się pokonać 7 z nich flashem, a ostatni w drugiej próbie, dzięki czemu nasza zawodniczka dostała się do finału z drugiej pozycji! Chłopaki walczyli równie zaciekle: Michał zatopował 6 baldów plus 1 bonus, zajmując  14. miejsce, Antek pokonał zaś 5 problemów plus 1 bonus, co dało mu 17. miejsce. Mimo podobnych wyników u chłopaków, decydowała także liczba prób – to zadecydowało o ostatecznej lokacie.

W finale do pokonania były 4 baldy, a przystąpiło do niego po 6 zawodników i zawodniczek z każdej kategorii wiekowej. Basia pokonała trzy z problemów w drugiej próbie, do pokonania jeszcze jednego zabrakło jednak patentu - osiągnięty wynik ostatecznie dał jej 4. miejsce. Basia przy tym wykazała się walecznością - na ostatnim baldzie w pierwszej próbie krzywo spadła, lecz pomimo bólu w kolanie dała radę zatopować ostatni problem w atmosferze dopingu i owacji publiczności. Na szczęście po wizycie u lekarza okazało się, że to skręcenie kolana po kilku dniach przymusowego odpoczynku mogła powoli wracać do wspinania.

Następnego dnia, w niedzielę 15 kwietnia wcale nie działo się mniej - nasi zawodnicy w składzie Martyna Stokowiec, Antek Bąbel i Michał Korban walczyli w Regionalnym Pucharze dla dzieci i młodzików z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego w kategorii prowadzenie. W eliminacjach zawodnicy startowali na dwóch drogach, i każdy z zawodników ŚKA dostał się do finału - Martyna z 3. lokaty, Michał z 4., Antek zaś z 5. miejsca. W finale do pokonania była jedna droga, która decydowała o miejscu na podium. Droga była wymagająca, jednak nasza młodzież pokazała na co ich stać!

Martyśka zajęła drugie miejsce w kategorii dzieci, pośród młodzików Michał uplasował się na piątym miejscu (mimo iż odpadł w tym samym miejscu co kilku innych zawodników - o lokacie zadecydował czas przejścia), natomiast Antek Bąbel zajął zaszczytne, pierwsze miejsce dochodząc najwyżej ze wszystkich chłopaków!

Brawa należą się również Ani Szkliniarz, która wystartowała w radomskich zawodach Mechanika Mocy Absolutnej, zajmując 3. miejsce - startując z chłopakami, w rankingu samych dziewczyn zajęłaby 1. miejsce :) Zaraz za nią uplasowała się Basia Burczyk.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników! Jesteście prawdziwą dumą Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego :)


Autor:Aneta i KubaDodal:Ksaweryn

2018-03-03

Obóz sekcji dziecięcej ŚKA w Hiszpanii 11-18 luty, Costa Blanca

Klubowa młodzież w lutym miała możliwość przez tydzień powspinać się w słonecznej Hiszpanii pod okiem Kuby i Anety - dzieciaki miały sporo zabawy i miały okazję poznać lokalne wspinaczkowe sławy, a ładne cyfry padały jak muchy. Więcej możesz dowiedzieć się z relacji napisanej przez Kubę i Anetę.


Autor:Aneta i KubaDodal:Ksaweryn

2017-12-26

Relacja Alpejska 2017

W sierpniu tego roku klubowa dwójka w składzie Maniek i Wałek wybrała się na wspinaczkowego tripa po Alpach. Jak to na takich tripach bywa, nie obyło się bez przygód, które pierwszy z wymienionych skrupulatnie udokumentował - dzięki temu możecie dziś przeczytać o bohaterskich zmaganiach ze skałą, szwankującą elektryką w aucie, pogodą i potrzebami fizjologicznymi (niekoniecznie w tej kolejności).

Uwaga:
Kto zna Mańka ten wie, ale mimo wszystko ostrzegamy - lektura nie dla wrażliwych ;)


Dodal:Ksaweryn

2017-12-13

Klubowa Wigilia 2017

Tradycyjna Wigilia klubowa odbędzie się 22 grudnia (piątek) o godzinie 20:00 na Bazie Zbożowej, w pokoju nr 1. Każdy chcący przyjść i zasiąść przy wspólnym świątecznym stole proszony jest o przyniesienie strawy.

Serdecznie zapraszamy!


Dodal:Ksaweryn

2017-11-07

7. Gry DryToolowe o Kaziową Igłę – zaproszenie oraz garść informacji praktycznych

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz z gospodarzem terenu, gminą Sitkówka-Nowiny, serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zimowego wspinania na 7. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 r. w podkieleckim rejonie Das Beton.

Tegoroczna edycja ma szczególny charakter z dwóch powodów. Po pierwsze, zawody rozegrane w sobotę 25 listopada będą stanowić część amatorskiego Pucharu Polski w DT 2017/2018, którego głównym sponsorem jest Kuźnia Szpeju - i to jest powód optymistyczny. Drugi jest smutny – teren na którym znajduje się Das Beton włączony został w zeszłym roku do tzw. „specjalnej strefy ekonomicznej” i jest przewidziany do zagospodarowania na cele produkcyjno-magazynowe. Nie wiemy kiedy ruszą prace, ale może być to ostatnia okazja do gremialnego spotkania się w tym wyjątkowym miejscu.

Zgodnie z tradycją celem nadrzędnym naszej imprezy jest spotkanie i integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. W tym roku chcemy nawiązać do początków Gier i planujemy imprezę dwudniową - pierwszego dnia (25.11.) zostaną rozegrane zawody, drugiego (26.11.) planujemy zaś rekreacyjne wspinanie oraz warsztaty dla początkujących, a pomiędzy nimi na miejscu odbędzie się nocna impreza integracyjna przy ognisku – zachęcamy zatem do przyjazdu z namiotami.

Informacje praktyczne i organizacyjne

Miejsce - Das Beton, czyli poprzemysłowe żelbetowe obiekty budowlane położone przy ul. Przemysłowej w Nowinach k. Kielc. Znajdziecie je wpisując w mapach Google frazę: "sopro nowiny", po wybraniu opcji "satelita" można zobaczyć miejsce ok. 50-70 m na wschód od znacznika.

Czas – zawody startują o godz. 9:30 (tak wczesna pora startu podyktowana jest krótkim listopadowym dniem), koniec planowany jest o zmroku, czyli w okolicach godz. 16:00… chyba, że wspólnie z uczestnikami ustalimy wspinanie po ciemku (pamiętajcie - to jest nasza wspólna impreza).

Zapisy – możliwe na miejscu w dniu zawodów (biuro czynne od 8:30) lub za pośrednictwem formularza on-line - zachęcamy do wcześniejszego zapisywania, pozwoli to nam z wyprzedzeniem przygotować listy startowe i tym samym oszczędzić pracy na miejscu.

Wpisowe20 zł płatne na miejscu przy składaniu podpisu pod tradycyjnym oświadczeniem (zastrzegamy sobie prawo do obniżenia lub całkowitej rezygnacji z wpisowego).

Zawody – na miejscu zostanie przygotowanych do prowadzeń około 40 dróg i kombinacji w trudnościach od B0+ do B7 (przeliczając: od D5- do D10+/11). Asekurujemy się nawzajem między sobą, oczywiście wzajemne podpowiedzi są dozwolone, nie ma też zakazu stosowania 4 i 9.

Zasady punktacji - wpinka w pionie - 1 pkt., wpinka w poziomie – 2 pkt., do tego premia punktowa za ukończenie drogi adekwatna do trudności (na miejscu otrzymacie gotową listę dróg oraz topo) - wygrywa ten, kto w określonym czasie zbierze najwięcej punktów. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy (kobiety i mężczyźni), w zależności od liczby i poziomu zawodników mogą powstać dodatkowe kategorie (amatorzy/"zawodowcy").

Liczba prób – wspinamy się w formule flash i na obecną chwilę przyjmujemy jedną próbę na każdej drodze, natomiast w dniu zawodów podejmiemy wspólnie decyzję, czy wprowadzić możliwość kolejnej próby na 1-2 wybranych drogach.

Sprzęt – należy przywieźć własną linę dynamiczną, długość 35 m jest wystarczająca (dla zapominalskich będziemy mieli kilka sznurków w rezerwie). Obowiązkowy kask, raki – zalecane monopointy, z dwoma zębami będzie naprawdę ciężko.

Pytania - w razie niejasności można pytać pisząc na adres: generee@gazeta.pl

Zapraszamy!


Dodal:Świętokrzyski Klub Alpinistyczny

2017-10-15

Warsztaty "Uwaga Lecęęę!" & Zakończenie Sezonu 2017Świętokrzyski Klub Alpinistyczny zaprasza wszystkich chętnych wspinaczy na darmowe warszataty z asekuracji i prusikowania w sobotę 21 X 2017, od godziny 12.00. Przygotujemy dla Was kilka stanowisk, na których będziecie mogli poćwiczyć wyłapywanie lotów, asekurację statyczną i dynamiczną, asekurację reką dominującą i słabszą, podchodzenie na linie z wykorzystaniem minimalnej ilości sprzętu itd. - wszystko to pod okiem klubowych instruktorów.

Po warsztatach ok. godziny 18 zapraszamy na wspólne ognisko, którym pożegnamy sezon letni 2017. ŚKA tradycyjnie zapewnia kiełbasę, sosiwa i inne dodatki :)

Do zobaczenia na Stokówce!


Autor:CzyżykDodal:Ksaweryn

2017-09-13

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny ostrzega i kategorycznie odradza wspinanie na ścianie Kadzielni pomiędzy sektorami Klepsydra i Wschodnia. 
W ostatnim czasie pojawiły się tutaj nowe drogi z źle osadzoną asekuracją, która bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu osób wspinających się. Jakość wykonanych prac ekiperskich na starszych drogach również wzbudza nasze zaniepokojenie. Ze względu na stan obicia prosimy o nie wspinanie się w tym sektorze do czasu sprawdzenia pozostałych dróg przez klubowego ekipera. 
Sektor ten nie widnieje w topo zamieszczonym na klubowej stronie [ska.org.pl] z ww. powodów. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem mailowym klubu ska.org.pl@gmail.com

Zarząd ŚKA 


Autor:czDodal:cz

2017-09-02
WALNE WYBORCZE ŚKA - 6 października 2017 r.
 
W piątek 6 X 2017 r. o godzinie 18.15 na Bazie Zbożowej odbędzie się Walne Zebranie ŚKA. Będzie to walne wyborcze - czekają nas wybory prezesa, pełnego składu zarządu i komisji rewizyjnej. Obecność obowiązkowa dla wszystkich członków klubu.

Szczegóły na klubowym forum.

Autor:CzyżykDodal:Ksaweryn

2017-05-07

Gratulacje dla naszych najmłodszych wspinaczy!

Od 3 lat dzieci wspinające się w ramach sekcji wspinaczkowej ŚKA jeżdżą na zawody Pucharu Polski Młodzików i Dzieci organizowanych przez PZA. Startujemy również w zawodach towarzyskich dziecięcych oraz towarzyskich dla dorosłych, wyjeżdżamy na obozy wspinaczkowe na Jurę.
W ostatnich miesiącach dzieci zaliczyły kilka udanych startów - więcej o nich przeczytasz tutaj.


Autor:Kuba LakwaDodal:Ksaweryn

1-9 | 10-19 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60-69 | 70-79 | 80-89 | 90-99 | 100-109 | 110-119 | 120-129 | 130-139 | 140-149 | 150-159 | 160-169 | 170-179 | 180-189 | 190-199 | 200-209 | 210-219 | 220-229 | 230-239 | 240-249 | 250-259 | 260-269 | 270-274
:: Ważne ::Więcej...
:: Przejścia ::
Kielce

Phoenix
Tumlin
Kute dziury VI.2 FLASH

LeSzek Szymański
Zelejowa
Droga do Unii VI.3 PP

Pyza
Zelejowa
Baćmagówka VI.2+ PP

LeszekJ
Kadzielnia
Lewy Bliźniak VI- OS

ManiekFjederow
Stokówka
Mordobij VI.4 PP


Swiat

ManiekFjederow
Grochowiec
Taniec ze słoniem VI.3 PP

Phoenix
Rożnów
Kotleciki VI.2 FLASH

Phoenix
Rożnów
Moszna? Moszna! VI.2 PP

Phoenix
Przełom białki
Kopalnia radości VI.2 PP

Pyza
Rzędkowice
Magnezjówka VI.2+ PP

:: Galerie ::
Gory
2011-09 Tatry

Gory
2011-09 Tatry

Gory
2011-09 Tatry

Gory
2011-09 Tatry

Gory
2011-08 Tatry


:: Filmy ::
Film z finalow zawodow o drewniana klame 2011

Krew, pot i lzy VI.2 TRAD wspina sie Klenio

III Edycja Gier Drytool'owych


Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2018. Herman & Zioło