:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Tatry, Gerlach
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry, GerlachPośredni Gerlach/Filar Stanisławskiego IV OS 2019-07-08Kinga Radek
Droga 600m. 2642m. W niektórych miejscach jakiś gemel. Zejście do Batyżowieckiej Doliny, a raczej zjazdy. Na dole wielkie płaty lodu. Burza na zejściu w ścianie. Na tej drodze usłyszałam jaki dźwięk wydaje wypadająca asekuracja. Oprócz tego bez większych ekscesów. Dzień wcześniej w bunkrach nieopodal ściany poznałam pana prof. M. Czachora :D

Tatry, GerlachDroga Kurczaba VI- OS 2016-08-28Gleba i Marta
O 2 meldujemy się nad Batyżowieckim Stawem. Odradzam koleby najbliższe szlaku bo służą innym celom niż spanie w nich. Mieliśmy ruszać przed świtem, ale zaspalismy i to grubo. Pod ścianą jesteśmy przed 10 dopiero. Kluczowy pierwszy wyciąg w moim odczuciu z bardzo promocyjną wycena. Trzeci i czwarty wyciąg robiliśmy jako jeden. Potem zacięciem pod okapikiem w lewo (V+) i według topo po kilku metrach stanowisko, ja poszedłem dalej bo nie było tam komfortowego miejsca na stan. Wrażenie zrobił na mnie kominek powyżej z którego wychodziłem przodem do doliny hehe. Cała droga lita jedynie u samej góry w terenie za II ok 40 metrow z dużą ilością luźnych kamieni. Droga nie tak piękna jak w internetach opisują. Z naszym tempem w teren nie wspinaczkowy dochodzimy gdy się już ściemnia. Biwak pod szczytem nie był zaskoczeniem hehe. I dobrze, bo zejście do łatwych nie należy, nocą było by sporym problemem.

Tatry, GerlachKurczab VI- OS 2011-07-13Maciek Domański, Grzesiek Adamiec, payek
Droga Kurczaba znana również na Słowacji jako Polska cesta. Gerlach ze swą zachodnią ścianą nie jest zbyt wymagający pod względem trudności technicznych ( dużo łatwego terenu), asekuracja dobra pomimo bardzo małej ilości stałych punktów (kilka haków), ale nie można zapominać, że to jednak spora ściana (około 500m) i ewentualny wycof w załamaniu pogody mógłby być skomplikowany. My mieliśmy dobre warunki, dość sucho i pogodnie. Do Wielkiej Gerlachowskiej Strażnicy urobiliśmy 8 długich wyciągów (koniec drogi Kurczaba). Dalej poszliśmy zacięciem z lewej strony 2 wyciągi, jeszcze jedna długość liny w kierunku bardzo ładnej i eksponowanej grani, którą wyszliśmy z lotną na szczyt. Przed nami szedł Herman z Wałkiem, także było głośno i zabawnie:) Oni poszli po skończeniu drogi zachodami na prawo i granią na szczyt. Nam wyszło około 5,5 godziny do szczytu, im 1,5-2h mniej. Zejście Batyżowieckim Żlebem jest lajtowe, strome odcinki posiadają stalowe klamry (pozostałość starego szlaku), nie ma potrzeby asekuracji, schodzi się około godzinki.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię