:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Tatry, Czuba nad Karbem
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry, Czuba nad KarbemDroga Głogowskiego M3 TRAD 2016-03-08Leszek Janowski i Grzegorz Nocuń
Mżawka, śnieżek, mgła stąd wybór drogi. Cztery długie wyciągi, śnieg, lód(!),miksti w zejściu śnieżyca jak za dawnych lat.

Tatry, Czuba nad KarbemŻebro Potoczka M4 TRAD 2015-03-19Grzegorz Nocuń - M.W. i M.S.
Inny (nowy?) wariant wejścia, kluczowe spiętrzenie wariantem - skalnym zacięciem wprost. Tylko drugi wyciąg i ostatni szósty tak jak poprzednio. Partnerzy nie chcą byc ujawnieni!

Tatry, Czuba nad KarbemŻebro Potoczka M4 OS 2015-03-09Leszek Janowski i Grzegorz Nocuń
Przyzwoita droga na zimę. Warunki dość dobre: śnieg niezbyt związany, ale trawki solidnie zmrożone. Warto wziąć kilka haków, dwie igły do traw, komplet kości i zestaw camów z dwoma C3 (0 i 2). Konieczne długie pętle!

Tatry, Czuba nad KarbemCzuba nad Karbem III OS 2014-01-04Maciek D, Łukasz M, Payek
Wyjechaliśmy z zamiarem wspinu na Tępej, ale po nocnym deszczu i przygruntowym przymrozku powstał masakryczny "czarny lód" na ulicy! Złapaliśmy biwak tuż przed Zakopanem. Po godzinie piaskarka udrożniła drogę, więc ciśniemy dalej do czasu aż przed Palenicą ledwo co hamulce łapią pobocza, a obok nas goście lądują w rowie... W tej sytuacji mozolnym tempem wracamy do Kuźnic, dla uratowania dnia zmieniamy plany na Dolinę Gąsienicową. Dostajemy topo Czuby i napieramy na Potoczka. Maciek łączy pierwsze dwa wyciągi i pokonuje je bez zakładania przelotów. Ja na 3- cim chcąc obejść zespół, który szedł przed nami wybieram jakiś wariant z prawej strony, asekuracja miejscami dość wymagająca, albo moja psycha jeszcze słaba na początku sezonu:), wepchałem się też chyba w trochę trudniejsze miejsce, ale jakoś dogiełgałem do stanu z kosówek. Potem Maciek ciśnie znów wariantem na wprost zaciątkiem i pionowymi kosówkami, dalej łatwym terenem pod szczytową kopułę. Ostatni wyciąg prowadzi Łukasz i w całkiem dobrym czasie wychodzi na pik Czuby. Dość przyjemna, około 200- metrowa droga w łatwym terenie i dogodnym położeniu. Śniegu mało, ale trawki zmrożone i warun całkiem dobry.

Tatry, Czuba nad KarbemDroga Potoczka III OS 2013-12-31ManiekFjederow i Gleba
Pod ścianą jesteśmy o 9. Na podejściu betony. Przyjemna droga z ewidentnym początkiem i przebiegiem. 6 wyciągów prowadzimy na zmianę. Na 4 wyciągu 3 zdrowe haki w zacięciu i wyjście do wygodnego stanu z taśmami. Przedostatni wyciąg prowadzi Maniek. Według schematu albo w lewo łatwym terenem albo w prawo zaciątkiem z trawkami. Po między duża rysa z zaklinowanym w środku ruszającym się kamieniem w której jak złoto siadł by cam 3 którego nie mamy. Maniek ciśnie na wprost w rysę. Miejsce dry zdecydowanie najbardziej wymagające na całej drodze. Ostatni wyciąg przez las kosówek i na szczycie jesteśmy na godzinę przed zmrokiem.

Tatry, Czuba nad KarbemPotoczek IV OS 2011-02-28Smolinski
Ladne 2 wyciagi po prawie 60m. Idac w plycie w pionowe zaciecie wycenilbym na IV+/V (a nie jak Kardas/Swiecicku na III)

Tatry, Czuba nad KarbemDroga Głogowskiego III OS 2010-12-31Pajek,Dr.Quinn,Goryl
Fajna droga na pn-wsch.ścianie Czuby nad Karbem. Warunki trudne,świeży śnieg(ok.12-15cm) utrudniał wyszukiwanie chwytów i stopni oraz trawek.Dla Agaty debiut zimowy w Tatrach(na drugiego),Pajek prowadził kluczowe trudności. Fantastyczna przygoda,niestety bez widoków(sypał śnieg). P.S.Całą akcję zakończyliśmy w Murowańcu ok.5 nad ranem:)


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię