:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia użytkownika Pyza/ Ewa Sz
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry OsterwaAugustová V+ OS 2020-07-06Pyza/ Ewa Sz
Tylko pierwszy- kluczowy wyciąg oferuje ciekawe wspinanie. Dalsza część drogi to miejsca wspinaczkowe przedzielone łatwym terenem z półkami. Droga wyprowadza na top. Zjazdy tym połogim terenem z kosówkami to nieporozumienie. Polecam wziąć butki i zejść.

Tatry Mała Szarpana TurniaPlškova Cesta + grań Szarpanych Turni VI- OS 2020-07-05Pyza/ Ewa Sz
Chyba najlepszy kawałek granitu jaki widziałem w Tatrach. Lite, ciągowe, techniczne wspinanie- III wyciąg z tej drogi dla mnie najładniejszy w Tatrach. Podobnie jak dnia poprzedniego Ewa zaczyna pierwszą długość, później ja przejmuje prowadzenie. Po zrobieniu drogi kontynuujemy akcję i idziemy na grań Szarpanych. Grańka jest atrakcyjnym celem samym w sobie- lita i wspinaczkowa, całość idziemy na lotnej, w jednym miejscu ubieramy butki. Na grani dwa zjazdy: krótki z Małej Szarpanej i dłuższy z Wielkiej Szarpanej.

Tatry Mała Szarpana TurniaPuškášova Cesta VI+ OS 2020-07-04Pyza/ Ewa Sz
Bardzo ładna, warta polecenia droga. Prowadzi systemem technicznych zacięć. Pierwszy wyciąg prowadzi Ewa, ja trzy kolejne. Kluczowa długość to dość siłowe wejście w zacięcie i dalej kontynuacja zacięciem z rysą na palce. Przydatne małe/mikro frendy. Kruks ostatniego wyciągu był kompletnie mokry, musiałem mocno zawalczyć, aby przejść do klasycznie. Udało się :)


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię