:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Dolomity
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

DolomityPiz Boe 3152 INNE 2019-08-07Kinga
Marmolada 3343, Piz Boe 3152m, Lavaredo – wszystko via ferratami z I wojny, jedne z najstarszych i najtrudniejszych. Trudno mi się odnieść do wyceny nawet najtrudniejszej ferraty wiedząc, że się jest tak asekurowanym jak w parku rozrywki. Pogoda deszczowa, burze, zlewy, deszcz na lodowcu na Marmoladzie. Wchodząc na Piz Boe też deszcz. Fajnie natomiast, że zobaczyłam wszystkie topowe miejsca w Dolomitach i wiem gdzie bym chciała wrócić...Kawa w Cortina d’Ampezzo – bella <— tam akurat było słońce i ten włoski szyk … ;)

DolomityPilastro di Misurina 2525mnpm, droga: Mazzorana, 210m IV+ OS 2018-08-11T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Ciekawe wspinanie. Mieliśmy szczęście, bo zlewa przyszła kiedy kończyliśmy ostatni wyciąg (długi komin z lipną asekuracją). Później wszystko nam zmokło. No i mało przyjemne uczucie, kiedy woda z liny przechodzącej przez przyrząd pryska Ci po oczach ;) Zresztą, pomimo kiepskiej pogody wyjazd zaliczam do udanych. Dobrze jest spędzić czas w miłym towarzystwie odrywając się od codzienności. Z taternickim i franciszkańskim! Pokój i Dobro! Tomasz.

DolomityTre Cime di Laveredo, Il Mullo 2800mnpm, droga: Mazzorana, 320m IV+ OS 2018-08-10T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Niemalże połowa drogi to wspinanie w kominach. Momentami może mało przyjemne. Wyjście na szczyt jednak wynagradza wszystko ;))

DolomityCima Cadin de la Bisse 2356 mnpm, filar zachodni, droga: Bererdi, 280m V+ OS 2018-08-09T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Ciekawa droga, dwa wyciągi po pięknych połogich płytach.

DolomityUltimo Spirito, 2214mnpm, droga: Quinz, 150m VI OS 2018-08-08T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Sute wspinanie, w pięknej ekspozycji. Na miejscami ciągowe trudności.

DolomityTorre Wundt 217mnpm, ściana płd, droga: Mazzorana, 205m IV OS 2018-08-07T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Ciekawa droga. Na Torre Wundt wspinałem się już wcześniej.

DolomityMonte Popena Basso 2225 mnpm, droga:Fuscia, 180m VI OS 2018-08-06T. Pawlik, Ł. Małkiewicz

DolomityMonte Popena Basso 2225 mnpm, droga:Mazzorana-Adler, 140m IV OS 2018-08-05T. Pawlik, Ł. Małkiewicz
Po raz kolejny odwiedziliśmy Dolomity. W rejonie Misuriny (okolice Tre Cime do Laveredo) byłem już w 2015 roku. Miejsce cudowne. Przyjemne i malownicze. W tym roku również nad wyraz spokojne. Można było odnieść wrażenie, że tłumy dzikich turystów pojechały na włoską Riverę ;)) Dolomity mają to do siebie, że można je eksplorować w nieskończoność; odwiedzać te same rejony i miejsca i ciągle odkrywać nowe rzeczy. Mam doświadczenie, że nawet wspin na tych samych ścianach jest zupełnie inny i za każdym razem dostarcza nowych, niemożliwych do powtórzenia wrażeń. Odwiedzałem już Val Gardenę, Cinque Torri, dwa razy mieszkałem w lesie pod scianą Ciavazes w okolicach Sas Pordoi, no i dwukrotnie nieopodal Misuriny. W każdym z tych rejonów jest sporo ustronnych miejscówek do zorganizowania biwaku. Ambitne plany eksploracji rejonów odległych od miejsca naszego zamieszkania niestety zweryfikowało życie. Najbardziej pogoda, która w tym sezonie okazała się mało stabilna. Tak więc wspinaczki, które wiązały się z biwakiem w górach musieliśmy odpuścić. A szkoda. Kilkunastowyciągowe drogi w trudno dostępnych rejonach były naprawdę warte uwagi. No nic! Może następnym razem ;)) Poniżej lista tego, co udało mi się zrobić wraz z moim partnerem (od liny oczywiście ;))


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię