:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia użytkownika Kinga
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Monte Rosa / AlpyPiramide Vincent 4215 m PD INNE 2019-08-18Kinga
Grupa MONTE ROSA. Najpotężniejszy masyw górski całych Alp. Właśnie tu w imponujących szeregach znajdują się najwyższe szczyty a wśród nich Piramida Vincenta, często tez szczyt aklimatyzacyjny. bardziej samodzielny od pozostałych w tej części masywu. W sierpniu jest największa ilość szczelin w stronę Vincenta od strony Gnifetti. Niektóre, co widać są bardzo głębokie. Między szczelinami zimno odczuwa się intensywniej – zwyczajnie wieje z nich zimnem. Widać jak niektóre szczeliny są głębokie, bardzo głębokie. Z Vincenta widok m.in. na Signalkuppe, Liskammy. Nie jestem w stanie ocenić możliwości aklimatyzacyjnych pobytu w schronisku czy na szczycie ponieważ nie doświadczyłam żadnych dolegliwości bólowych czy zawrotów głowy itp. nigdzie. Wielkość tego lodowca robi wrażenie  W trakcie tych wyjazdów bylo jeszcze m.in. Chamonix Mont Blanc, Arco, Cervino itd.

DolomityPiz Boe 3152 INNE 2019-08-07Kinga
Marmolada 3343, Piz Boe 3152m, Lavaredo – wszystko via ferratami z I wojny, jedne z najstarszych i najtrudniejszych. Trudno mi się odnieść do wyceny nawet najtrudniejszej ferraty wiedząc, że się jest tak asekurowanym jak w parku rozrywki. Pogoda deszczowa, burze, zlewy, deszcz na lodowcu na Marmoladzie. Wchodząc na Piz Boe też deszcz. Fajnie natomiast, że zobaczyłam wszystkie topowe miejsca w Dolomitach i wiem gdzie bym chciała wrócić...Kawa w Cortina d’Ampezzo – bella <— tam akurat było słońce i ten włoski szyk … ;)

Alpy, ÉcrinsPavé 2841-3823 OS 2019-07-20Kinga
Jedną z moich jednodniowych szybkich wycieczek był trekking w kierunku La Pavé razem z koleżanką Kasią. Część trasy biegłyśmy, szczególnie wracając szybkimi zbiegami. Mijając mniejsze, niższe lodowce, przechodząc po otoczonej szczytami morenie dotarłyśmy do jeziora Le lac du Pavé na wysokości 2820m (najwyższe w Écrins) i najbardziej surowego schroniska jakie w życiu widziałam(!) refuge du Pavé de la Fédération Francaise des Clubs Alpins. Dookoła było pełno dróg wspinaczkowych! Następnie szybko poszłyśmy jeszcze trochę w górę nieznacznie powyżej 3 tys. i szybko zaczęłyśmy wracać żeby zdążyć przed nocą. Dookoła Pavé jest szczyt m.in. Le Rateau 3809m, Gaspard 3881m, dalej La Meije 3983m. Trekking pod Pavé to jeden z najpiękniejszych w całym Écrins - choć mieszkałam w tym rejonie tak krótko, to wiem, że jest to jedno z najbardziej dzikich miejsc masywu Écrins. W niższych partiach jest pełno świstaków, jest ich tak dużo, że znudziło nam się ich liczenie, przebiegają drogę jak zwariowane. W Écrins czuć przestrzeń! my miałyśmy cel jak najszybciej przemieszczać się na znacznych wysokościach bez trudności z oddychaniem jednak… wspinanie tam musi być wspaniałe!

Alpy, ÉcrinsPic Pilatte 2561-3442 OS 2019-07-15Kinga
W wakacje w ramach wolontariatu mieszkałam w schronisku w drugiej najwyżej położonej wiosce w Alpach we Francji w Parku Écrins. Dookoła szczyty gór na które chodziłam w związku z moimi obowiązkami czyli szukaniem pewnej roślinki ;p Jednodniówki po +/- 3 tysięcznikach okazały się czymś zwyczajnym. Widok gęstych mgieł w dolinach i nasza wieś razem ze szczytami w słońcu :D Jednym z wielu szczytów i w ogóle lodowców, które były dookoła był Pilatte. Wpisuje właśnie jego bo to bardzo łatwy trekking startujący z alpinistycznej miejscowości La Berarde, który prowadzi na szeroki lodowiec; dookoła wiele szczytów, przestrzeń, ludzi praktycznie brak, brak wyciągów, brak kolejek. Na lodowiec jest łatwe zejście od strony schroniska.

MirówRe Re Osiem VI.1 PP 2011-05-29Kinga

Podzamczeimperium pękniętego jeża VI+ PP 2011-05-02Kinga
spoko droga, w pierwszym podejściu bez żadnych problemów zrobiona i jeszcze kilka innych ale nie pamietam nazw. Dzięki dla K. za ograniczniki na Członku z marmuru;p

Dolina KobylańskaDroga Hobbitów VI PP 2010-08-10Kinga
Po dwóch dniach intensywnego wspinania po mydle (:/) zaczęłam się przyzwyczajać i wyślizgana na maxa w kluczowych (bulderowych) miejscach droga okazała się przyjemna. Jedna noga na tarcie(bez komentarza na mydle) druga w wyślizganym dołeczku, ręka w nisko położony podchwycik i do góry ręką w wyślizgany opadający w dół dołeczek i zabawa jeszcze trwa kilka ruchów a dalej to klamy:)

RzędkowiceKomin Lechwora VI OS 2010-06-05Kinga
Komin zrobił na mnie miłe wrażenie(pierwszy raz byłam w kominie), komin komfortowo obity - jedna wpinka przed wejściem, druga pośrodku, nawet zapomniałam o tej pośrodku ;) Słoneczna turnia: No name - VI OS Fajna droga.

Costa Blanca Sierra De ToixPegasus 6a FLASH 2010-03-11Kinga
Droga techniczna, ma dwie możliwości startu, jedna na prawo przez ryskę za 6a, a druga prosto po płycie za 6a+. Cicky Bugger 5+ flash, Haeven Is 5+ flash „nice balancy climbing”, Johanna 5 OS; ładna droga, można na niej latać, wpinki co kilka metrów.

Costa Blanca, MarinCongipollas 6b RP 2010-03-13Kinga
druga próba; przewieszenie, klamy, techniczne wyjście. Jest to nowa droga, nie ma jej w przewodniku, podobnie jak wielu innych znajdujących się w tym rejonie. Jak zrobię więcej dróg w tej wycenie to wypowiem się czy wycena jest adekwatna do trudności.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię