Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
egzamin na Szkota;
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Jan 2014 - 21:57:31

miło mi donieść, że trójka: Cniach, Świtek i dr zdała z powodzeniem w niedzielę 5. stycznia;

to niewiarygodne, że przy tak chujowych warunkach, można się było tak fajnie powspinać w bardzo dobrym lodzie;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: dr know ()
Data: 07 Jan 2014 - 14:35:17

tu topo loda:
[brytan.com.pl]

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Cztery żywioły w Tatrach
Wysłane przez: cniach ()
Data: 08 Jan 2014 - 12:46:34

Cztery żywioły w Tatrach

Wyjazd jakich mało - od startu pretendował do pierwszego świętokrzyskiego złotego jaja. Kałmuctwo szerzyło się niesłychanie , ale od początku .....

Samozwańczy Lider nakreślił przed czwórką wspinaczy wizję pięknego dnia spędzonego na łojeniu w Tatrach. Jak potrafię zrozumieć Mańka i Glebę (młodość, brawura, głód wspinania) tak do dziś pojąć nie mogę czym omamił mnie i Górala. Prognozy pogody były jednoznaczne - halny, deszcz, śnieg, ocieplenie - w dowolnej kolejności. Grupa młodzieżowa obrała za cel MOKO , starszyzna udała się na tabor pod Wysoką.

Podejście - Magia Wody

W chatce leśniczego ; Lider po opłaceniu taboru zagadnął

- mróz wczoraj był ?
- nie
- a wyżej w górach mróz był ?
- nie
- a lodospad ze spadowej jest jeszcze
- nie wiem

Podniesieni na duchu słowami Lidera - "ch...a wie ten leśniczy" ruszyliśmy dalej, ale nie za daleko bo trzeba było wyjąć parasole. Parasole były dwa a nas trzech. Dwa na trzy bez reszty się nie dzieli - Góral szedł bez. I nie wyszedł na tym dobrze.... Koniec końców i tak wszyscy dotarliśmy na polanę mokrzy.

Wieczór - Magia Ognia

Rozpaliliśmy ognisko pod wiatą ( radość była ogromna) i zagotowali herbatę. Pieczona kiełba i grzane piwo z mandarynką od Górala poprawiły morale !! Rozwiesiliśmy mokre ubrania - wyschną na wietrze.

Noc i poranek - Magia Powietrza

Ruszył Halny. Nie wiedzieć czemu zgaszone ognisko samo rozpaliło się w środku nocy. Mimo że tabor jest w lesie wiało okrutnie. Lider, który wcześniej był przeciwny spaniu w niewielkich odstępach od siebie, nad ranem znalazł się dziwnie blisko Górala który miał najcieplejszy śpiwór. Ubrania nie wyschły a te suche z plecaków szpetnie zawilgły.

Dzień Ataku– Magia Ziemi

Żywioł Ziemi objawił nam się dwa razy w postaci prawa powszechnego ciążenia. Tuż po podejściu pod lodospad , podczas szpejenia, kask Górala został pociągnięty w dół doliny.
W trakcie powrotu ta sama siła wyciągnęła jeden z raków Lidera i cisnęła go na śnieg. Obydwie zguby zostały odzyskane , koledzy zdobyli dodatkowe metry podejściowe.

W międzyczasie zrobiliśmy Lodospad Spadowy. Dwa pierwsze wyciągi spokojnie pocisnął Lider - co niesamowite otwarło się okno pogodowe i było całkiem przyjemnie. Czasami tylko wiatr przesuwał nas na stanowiskach jak marionetki. Przejąłem prowadzenie na dwie kolejne długości liny i okno się zamknęło. Dostaliśmy w pysk wiatrem , śniegiem i deszczem. Ustało , a jakże, po skończeniu drogi. Zejście po śniegach i zjazd , jesteśmy przy plecakach.Na taborze przepak - puchówka waży tyle co lina , jedna żyła tyle co dwie , dobrze że żelazo nie nasiąka .

Powrót z tarczą .

Czy powtórzył bym to jeszcze raz wiedząc jak będzie ?
Oczywiście że tak : ) Dzięki koledzy za naprawdę przygodowy wyjazd !!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: Domi ()
Data: 08 Jan 2014 - 14:19:58

Cniachu masz niewątpliwy talent. Świetnie napisane, bardzo dobrze się czyta smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: alina ()
Data: 08 Jan 2014 - 14:27:03

heh, zgadzam się z Dominiką smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: payek ()
Data: 08 Jan 2014 - 23:38:01

Cniaszku, koniecznie musisz pisać relacje ze swoich wyjazdów!
Dziewczyny mają racje z tym talentem!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: cniach ()
Data: 09 Jan 2014 - 08:38:01

po przebywaniu dłuższy czas w takich warunkach z dr'em i góralem coś we mnie pękło i się wylało : )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: dr know ()
Data: 09 Jan 2014 - 09:18:06

do magii ognia można spokojnie dorzucić 'epizod 2' czyli nie działającego pod i w ścianie dżetboila;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 09 Jan 2014 - 09:50:35

melduje że w dniu dzisejszym buty wyschły a puchówa jeszcze nie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: cniach ()
Data: 09 Jan 2014 - 10:11:31

fakt , o jetboilu mi umknęło , doskrobę niebawem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 09 Jan 2014 - 10:30:36

Ja bym jeszcze zaliczył na poczet magii te dziwne runiczne symbole na samochodzie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: egzamin na Szkota;
Wysłane przez: klenio ()
Data: 09 Jan 2014 - 17:47:41


Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.