Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 24 Sep 2013 - 22:56:56

arek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wałek,
>
> Nie można tak szybko zakończyć takiego wątku.
> Tak wszyscy mądrze piszą. Ja z przyjemnością
> poczytam jeszcze czy to 2+, czy 2+/3 czy 3 - to
> fascynującesmiling smiley

Ja sie pytam, gdzie jest ten Arek co nie lubil dziadostwa? Pytam sie, gdzie on jest?!grinning smiley


pzdr!


jak palec Arku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: dr know ()
Data: 25 Sep 2013 - 08:50:42

Arku - jako stary garownik zamiast z przyjemnością czytać powiedz nam czy Baćmagówka to okrągłe VI.3?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: cniach ()
Data: 25 Sep 2013 - 09:13:56

bardzo ciekawy i pouczający dyskurs
ja się nie znam więc się wypowiem : )

w moim odczuciu

najtrudniejsze technicznie ruchy na drodze mają VI.2 ale dochodzi prewis , ciung sakramencki i syte ruchy do końca

i za to u mnie ma czyste podkieleckie VI.2+

tyle o cyfrze - bo ta jak wiadomo we wspinaniu nie ma znaczenia he he

Bardzo elegancka i honorna linia

cniach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: dr know ()
Data: 25 Sep 2013 - 09:18:26

istotnie - fascynujące pierdolenie...bo trudno nazwać inaczej dyskurs, w którym nie padł żaden konkretny argument uzasadniający wzrost cyfry z .2+ na .3 na przestrzeni ostatnich 2 lat;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: LeszekJ ()
Data: 25 Sep 2013 - 09:49:31

Przemek - masz absolutną rację, cyfra nie ma znaczenia. Kiedyś jak robiłem tą drogę na wędkę to wyglądała ona nieco inaczej. Był wbity stały hak z pętlą i w tym miejscu się A-zerowało, wyjścia były dwa: jedno wprost na wierzchowinę a drugim wyjściem uciekało się w prawo po przyklejonej owalnej płytce wampirce, której już od dawna nie ma bo się urwała (kiedy?). O trudnościach się nie wypowiem bo się na tym nie znam, ale po rozpoznaniu drogi nie były one takie ekstremalne (robiło się wtedy A-0 i na wędkę, byłem zdecydowanie młodszy), ale nie było łatwo.
Pozdrawiam - LeszekJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: arek ()
Data: 25 Sep 2013 - 21:04:20

Ja wiem, że ma albo mocne 2+ albo słabe 3;)

Palec lepiej, jakoś od niedawna mogę zaciskać pięść i nie boli więc chyba można by pomału zacząć chadzać na pakernie ale poziom się tak okrutnie podniósł przez ten rok, że aż mi się nie chce;) Wszyscy będą silniejsi ode mnie, głupie to wspinanie ale już mi zaczyna go trochę brakować.

Pozdrawiam
Arek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: Piotrek O ()
Data: 25 Sep 2013 - 21:10:29

A ja proponuję bardzo łatwe 6.5, jak zrobię to będzie bonusowa cyfra życia. Pozdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: kuba ()
Data: 25 Sep 2013 - 20:44:53

Hej
Wszak jestesmy na iscie ale mamy porownaie do7a.tutaj sa trudniejsze. Mozna zajzec na 8a.nu i srednia wyciagnac z wpisow gratki za motywacje i rozpracowanie drogi.klenio dosc spory brak konsekwencji .pzdr



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-25 21:55 przez kuba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: dr know ()
Data: 25 Sep 2013 - 22:34:24

Arkadio - pakernia to nie tylko wspinanie! jest miły kącik żelazo - zapraszam;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: klenio ()
Data: 25 Sep 2013 - 22:52:13

"klenio dosc spory brak konsekwencji"

Nie znasz Kuba kontekstu więc nie osądzaj!
Newsa dodałem na prośbę Pajka. Taką wyceną zasugerował Pajek - niefortunnie zafirmowałem to swoim imieniem.

Większym dla mnie dysonansem w temacie, o czym dowiedziałem się po fakcie jest
wasz zakład - dla mnie mocno niezdrowy.

Meritum:
Dla mnie Baćmagówka ma VI.2+ - bo tyle zanotowałem w kajecie parę lat temu. Teraz się nie wypowiadam bo, co ostatnio już pisałem, uważam za głupie wycenianie dróg zdecydowanie poniżej limesu i do tego przechodzonych milion razy.

Jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd "firmując" Baćmagówkę jako VI.3 - przepraszam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: walek ()
Data: 26 Sep 2013 - 00:11:05

>jest miły kącik żelazo - zapraszam;

Faktycznie jest miły, ale żeby uczynić go jeszcze milszym należy go doposażyć w stojaki oraz drobne obciążenie. Trzeba wydusić kase od hermana zanim pojedzie do centrostalu i wszystko przepierdoli!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: payek ()
Data: 26 Sep 2013 - 00:41:47

Widzę, że ten ten news wywołuje sporo zamieszania, wczoraj na pakerni, teraz na forum, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.

Wyjaśnię więc genezę powstania tego "zamieszania".

Klenio zadzwonił w niedziele z zapytaniem o styl przejścia Migaska na RPPP, bo robi o tym newsa, tak więc mu powiedziałem, jak również dodałem przy okazji, że dziś również Dominika przeszła Baćmagówke i może to dodać do wspólnego newsa. Wspomniałem, że to trudna droga dla dziewczyn i ustaliliśmy razem, że to chyba dopiero 3 przejście (po Oli i Anetce), dodałem, ze ja podobnie jak Herman napisał w topo, uważam, iż ma to VI.3. Gdyby nie telefon Klenia, to oczywiście nie było by żadnego niusa, wyszło to zupełnie przypadkowo w związku z jego newsem o Migasku i tyle.

Nawiązując jeszcze do wyceny Baćmagówki, po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że robiąc ją już zapewne kilkaset razy - nie powinienem się wypowiadaćsmiling smiley

Co do zakładu, o którym wspomniał Klenio, to oczywiście zabawa zaaranżowana w pabie przy piwku, nawiązująca do mojej przygody z tą drogą, gdy to wiele lat temu założyłem się z Skierą i Maćkiem o francuskie wino, kto pierwszy wyjdzie na wierzchowinę Baćmagówką. Była to dla nas świetna zabawa i motywacja do treningu, a nawet do budowy ściany u Skiery na strychu.

Jestem pewien, że dziewczyny traktują to również z przymrużeniem oka i nie doszukujcie się tu chorobliwych intencji.

Dominika już dużo wcześniej niż ten "zakład" postawiła sobie tą drogę na szczycie swej piramidy trudności, którą skrupulatnie realizowała przez cały sezon i to był jej główny motyw działania.

Drugi "zakład" który wtedy podjąłem, to wyzwanie dla Krisa - jeśli zrobi w tym sezonie VI.5, ma u mnie łiskacza i naprawdę bardzo mu w tym kibicuje! Podobnie jak kibicowałem wszystkim dziewczyną! Nagrody konsumujemy wspólnie na zakończenie sezonusmiling smiley

Przy okazji trzeba wspomnieć, że dla dziewczyn był/jest to kapitalny sezon! Sylwia, Gosia, Magda, Kasia, Żaneta, Dominika, Bożena, Alina, nasiekały wiele mocnych dróg i każda z nich zrobiła swoją życiówkę! Co prawda tron, na którym piastuje Anetka i Ola (kolejność alfabetycznasmiling smiley) nie jest jeszcze zagrożony, ale cieszy bardzo, że tak pięknie rozwija się się u nas kobiece wspinanie.

Cieszy też fakt, że "nowi" faceci ostro załadowali w tym roku! Młodzież ma taki progres, że niektórzy z niedowierzaniem przecierają oczysmiling smiley Czyżyk w pięknym stylu wskoczył do "elitarnego" grona VI.5, za co też należ mu się graty!

W Tatrach padły mocne przejścia i kilka nowych osób zasiliło tatrzańskie szeregi ŚKA.

Można by z tego stworzyć wiele newsów, tylko ktoś to musi zacząć robić, zachęcam więc kolegów do działania!


Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: kuba ()
Data: 26 Sep 2013 - 08:21:28

Klenio jaki "wasz zaklad"? Ja sie o nic nie zakladalem,pomyliles mnie z pajkiem.
choc niewidze tu niestosownosci.pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: dr know ()
Data: 26 Sep 2013 - 08:29:46

>>Nawiązując jeszcze do wyceny Baćmagówki, po przemyśleniu sprawy stwierdzam, że robiąc ją już zapewne kilkaset razy - nie powinienem się wypowiadać

o cyfrze może i nie, ale o konfiguracji i zmianach drogi wręcz przeciwnie - jak najbardziej;
zatem pytam - czy po wrześniu 2011 miały miejsce na drodze jakieś obrywy mające wpływ na wycenę?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: klenio ()
Data: 26 Sep 2013 - 09:16:23

"Klenio jaki "wasz zaklad"? Ja sie o nic nie zakladalem,pomyliles mnie z pajkiem.
choc niewidze tu niestosownosci."

Czyli Pajek się założył sam z sobą... Ok
Smaki bywają różne.

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 26 Sep 2013 - 09:21:38

piękny zakład


[youtu.be]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-26 09:23 przez gÓral.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 26 Sep 2013 - 12:33:32

dr know Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> zatem pytam - czy po wrześniu 2011 miały miejsce
> na drodze jakieś obrywy mające wpływ na wycenę?

nie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: dr know ()
Data: 26 Sep 2013 - 15:31:38

Czyżu - ale Ty nie robiłeś jej kilkaset razy - jesteś pewien?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 26 Sep 2013 - 16:25:05

Tak Doktore jestem pewny. Nawet rzeklbym, ze "kruksowa" krawadka jest ciut glebsza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baćmagówka - spojrzenie wstecz na cyfrę
Wysłane przez: kuba ()
Data: 26 Sep 2013 - 20:45:24

Payek zakładał się z dziewczynami nie ze mną, chyba że czegoś nie pamiętam, a Ty wiesz lepiej. Nie krępuj się i odśwież mi pamięć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.