Forum Wspinaczkowe - wyjazdy :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o wyjazdach wspinaczkowych. Jedziesz, szukasz kogoś do ekipy lub informacji o regionie, pisz tutaj. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: payek ()
Data: 25 May 2010 - 12:21:03

Dodam, ze miejscówka oferuje darmowy biwak nad wodą z jedną tylko mała wadą, lub tez zaletą... Około godziny 7 rano przez obozowisko przechodzi stado krów z dzwonkami, także śpiochy nie maja łatwo.
Byliśmy tam dokładnie rok temu i warunki były super. Połączyliśmy letnie skalne wspinanie z lodowcowym, alpejskim wejściem na 3,5-tysięczny szczyt. W tym roku mamy podobne plany.
Skalne wspinanie to granitowe formacje, głownie super krawądy. Wiele pieknych długich dróg jednowyciagowych jak i wielowyciągowych, mnóstwo bulderów, czyli dla każdego coś dobrego.
Goryl ma przewodnik wspinaczkowy całej doliny.

Fajnie zmontowana wizytówka rejonu:
[www.youtube.com]

Super miejscówka - polecam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 25 May 2010 - 13:47:58

Dystans do Zillertal to jakieś 1080km z Kielc(do Ginzling).
W planie również Kaunertal(dalsze 190km) tam wspin na 100m ścianie,drogi od 3 do 7, sportowe i nie tylko-to przy okazji Weisseespitze.
Pogodę obserwuję na bieżąco,proponuję podjąć ostateczną decyzję w poniedziałek na dwa dni przed wyjazdem,będą konkretne prognozy.
Rejony wspinowe po całym Zillertalu,ale dla osób które będą 1 raz dużo wspinu bardzo blisko obozu.
Szczyt widziałem dziś na kamerce,warunki wyglądają na super,parking(2750m)czynny.

Jazda z krowami pewnie obowiązkowasmiling smiley

Jednym słowem,chcesz znaleźć się w raju,jedź z namismiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: kuba ()
Data: 25 May 2010 - 22:10:45

Czesc
Ja z Anetka nie jade, ale chopin z Asia jadą z zawiercia mają 2- 3 miejsca i ekonomiczne autko. jesli są chetni piszcie.
pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 26 May 2010 - 15:37:50

hej
Ja jestem chętna smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 26 May 2010 - 23:26:41

Monia, to do zobaczenia w Zillertalu smiling smiley
Kinia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 28 May 2010 - 14:53:26

Pierwsze wstępne prognozy są dość spoko,napawają umiarkowanym optymizmem.Sporo godzin nasłonecznienia,możliwe przelotne opady,burze.Czyli jak w czerwcu.Obecnie jast jakieś załamanko pogody,ma być do wtorku,może się wypada.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 31 May 2010 - 11:32:07

Oto linki do prognoz pogody w rejonie.
[www.weatheronline.pl]

[www.meteogroup.pl]

Dla wysokościowców:
[www.meteogroup.pl]

[www.meteoexploration.com]

Na koniec moja ulubiona prognoza:
[ows.public.sembach.af.mil]??

Dziś jestem osobiście za wyjazdem,choć nie ukrywam że patrzę głównie z punktu ataku na północną Weisseespitze.Trzeba się nastawić że czwartek może być dość kiepski,potem jest lepiej.
Pozdrawiam i czekam na konsultacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: xxx ()
Data: 31 May 2010 - 15:25:55

aaa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Freddie Chopin ()
Data: 31 May 2010 - 15:33:13

Wybaczcie powyższy test - sprawdzałem czy w ogóle jest sens się rozpisywać (;

Jak dla mnie (osoby nastawionej na wspinanie skalne) prognozy są bardzo złe... Przeglądnąłem przewidywania pogodowe dla innych rejonów w okolicy i wychodzi mi tak:
- Zillertal ( [www.meteogroup.pl][cityIDuse]=43X986 ), Adlitzgraben ( [www.meteogroup.pl][cityIDuse]=43X195 ) - paskudnie
- Osp ( [www.meteogroup.pl][cityIDuse]=386X1369 ), Frankenjura ( [www.meteogroup.pl][cityIDuse]=49X9206 ) - całkiem przyjemnie (tutaj należy dodać, że na Franken ponoć naprawdę da się wspinać jak pada...)

Jak dla mnie ("dla nas" w zasadzie, bo Asia myśli tak samo), może warto byłoby zmienić cel podróży na taki w który można się będzie na pewno powspinać bez moknięcia? Zillertal i dla mnie wydaje się bardzo kuszącym celem, ale IMHO szkoda tracić czas i pieniądze na niepewne warunki...

4\/3!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: herman ()
Data: 31 May 2010 - 22:11:54

ja nie dam rady bo weselesad smiley(( mam
a nawet 3 pod rządsad smiley( co za lipa. Chyba trza wódy i żarcia nabrać z imprez... w ramach rekompensaty...

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Freddie Chopin ()
Data: 31 May 2010 - 23:11:49

Rozważcie naprawdę wyjazd na Frankenjurę. Kilka powodów "za":
- 200km bliżej (szacuje, ze przy 4 osobach koszt przejazdu w dwie strony moim samochodem to ~120zł na osobę)
- DUŻO lepsze prognozy (minimalne opady, więcej słońca, wyższa temperatura, ...) -> [www.meteogroup.pl]
- możliwość przystawki do pewnej słynnej drogi (;
- przejazd bezpłatnymi autostradami (odpadają koszty winietek, przy okazji sprawdzimy jak się jedzie 200kmph <; )

Żeby być obiektywnym, jest też jedna wada, a mianowicie brak darmowego campu - koszt pola namiotowego jest jednak bardzo "polski" i wynosi (w przeliczeniu) około kilkanaście zł.

Na moje oko więc koszt wyjazdu do frankońskich lasów będzie porównywalny lub nawet mniejszy, a jednak wspin na suchej skale jest przyjemniejszy...

Think about it!

4\/3!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 07 Jun 2010 - 14:33:35

Jak tam,bujnął się 200km/h? smiling smiley
U mnie max to jakieś 160,ale zależy jak wiejesmiling smiley
Na koniec krótki komentarz do pogody.Prognozy ogólnie sprawdziły się,metoda wyciągania pewnej średniej z 3-4 prognoz wydaje się dość skuteczna.Czwartek był kiepski(coś tam dało się działać po południu),od piątku(11.00) w Tyrolu było gitowo.Z osobistych spostrzeżeń mogę powiedzieć że WeatheronLine nie jest aż tak dobry,często mnie "kiwał",zazwyczaj przewiduje najbardziej pesymistycznie(dla Alp).Dobrze jest weryfikować go np.Meteogroup i innymi prognozami,zwłaszcza że nie podaje on wszystkich stacji meteo.
Mam nadzieję że wypadzik się udał,pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zillertal długi weekend 03.06.-06.06
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 25 May 2010 - 09:06:05

W planie wspin skalny sportowy,wielowyciągowy,dla chętnych, atakujemy również północną ścianę Weisseespitze(lód,firn).Ja mam już komplet zawodników,ale jedzie drugim samochodem kolega Szopen,więc miejsca są.Drugi wóz jedzie z Zawiercia.Wyjazd w środę po południu.
Miejsce niesamowite,zapraszam.
Kontakt do Szopena ma Kuba.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
This forum powered by Phorum.