Forum Wspinaczkowe - wyjazdy :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o wyjazdach wspinaczkowych. Jedziesz, szukasz kogoś do ekipy lub informacji o regionie, pisz tutaj. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
szukam kierowcy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 13 Feb 2012 - 10:45:01

Szukam kierowcy który 06/10/2011 prowadził o 10;46 moją tojote w miejscowości ŚLĘCIN DK 78 - droga "na jure"

Dostałem humorystyczne zdjęcie "od tylca" i za zbuja nie pamiętam kto prowadził wtedy (może ja , może ktoś inny) a mam obowiązek uczynić starania by znaleźć winnego wykoroczenia drogowego i poinformowac o wynikach miejscowego komendanta straż wiejskiej grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: maniek ()
Data: 13 Feb 2012 - 11:15:15

Powiedz że nie wiesz kto kierował samochodem - będą Cię pytali a kt mógł to robić jeśli podasz nazwiska to ich przesłuchają i jeśli żaden z nich jednoznacznie nie powie że to on to sprawa w sądzie zostanie umożona.

Pozdrawiam,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-13 11:26 przez maniek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 13 Feb 2012 - 11:44:49

Zgodnie z kodeksem wykroczeń jeżeli w ciągu miesiąca od zdarzenia nie zostałeś o tym poinformowany i wezwany do zapłaty kary to sprawa uległa przedawnieniu!
Pozdrawiam - Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 13 Feb 2012 - 11:46:29

O ile dobrze pamiętam straż miejska nie ma (już) uprawnień do ukarania właściciela auta, za nie pamiętanie kto prowadził auto.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 13 Feb 2012 - 12:08:29

Spokojnie troche liznoem prawagrinning smiley

Komendant
Straży Gminnej w Nagłowicach
Szanowny Pan Marek M.

Dziękuje bardzo , za przesłanie mi listu z pozdrowieniami z pięknej miejscowości Nagłowice. Pisze do Pana Komendanta gdyż bardzo chce pomóc w rozwiązaniu tej kryminalnej zagadki.

Z mojego wyjątkowo luksusowego i szybkiego pojazdu korzysta oprócz mnie wiele osób: rodzina, koledzy i przyjaciele, niektórzy członkowie klubu alpinistycznego do którego należę a także autostopowicze których namiętnie zabieram ze sobą. W trakcie podróżny często zmieniamy się za kierownicą gdyż wiadomym jest , że wypoczęty kierowca jedzie bezpiecznie. Podkreślę , że ustawodawca nie nakłada na mnie obowiązku prowadzenie ewidencji kierowców prowadzących mój pojazd w trakcie podróży. Ustawodawca nie nakłada również na mnie obowiązku zawieranie umów użyczenia mojego pojazdu w formie pisemnej oraz ich archiwizowania.

Bardzo serdecznie proszę Pana Komendanta o przesłanie wyraźnego zdjęcia z przodu, żebym mógł spróbować zidentyfikować kierowcę.


Podkreślę również, że w dniu 10/01/2012 rozpocząłem „dochodzenie” które będzie miało na celu ustalanie danych personalnych sprawcy wyrocznie za dnia 2011/10/06.Obecnie dokonuje ogromnych starań, aby dowiedzieć się, kto kierował moim pojazdem w trakcie popełnienia wykroczenia z dnia 2011/10/06. Z przykrością jednak informuje , ze w obecnym stadium „dochodzenia” uczynione starania nie przynoszą żadnego rezultatu





Sprawa jest wg mnie bardzo prosta do rozwikłania przez Pana Komendanta w przypadku gdy nie odnajdzie się wyraźne zdjęcie zrobione kierowcy mojego samochodu od przodu.

Konkretnie wyjaśnia ją kodeks wykroczeń :Art. 1. (1) § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5.000 złotych lub nagany.
§ 2. Nie popełnia wykroczenia sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.
To prawda, że właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać użytkownika pojazdu, jeśli nie on danego dnia go prowadził. Wynika to z prawa o ruchu drogowym a konkretnie z art.78 pkt.4 PRD.
Wykroczenie to można popełnić tylko z winy umyślnej. Nie popełnia wykroczenia osoba, która nie może lub nie potrafi wskazać kierującego.

Podkreślam, że NIE WIEM i NIE PAMIĘTAM kto w dniu 2011/10/06 o godz 10:46 prowadził mój pojazd.

Wspomnę jeszcze o Art. 97. § 1 kpow który mówi, że W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:
1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu

ten list jednak lepszy

[img337.imageshack.us]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 13 Feb 2012 - 22:38:32

2011 10 06 byles na Grochowcugrinning smiley skład Ty, Wojak, Wałek i Kris. Kris z Wojakiem nigdy nie prowadzą, więc to na 100% Wałek.

Mam nadzieję, że Ci pomogłemgrinning smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-13 22:41 przez czyzyk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: walek ()
Data: 13 Feb 2012 - 22:43:50

Jaki ubek pierdolony!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: maniek ()
Data: 14 Feb 2012 - 05:59:15

>>Podkreślę również, że w dniu 10/01/2012 rozpocząłem „dochodzenie” które będzie >>miało na celu ustalanie danych personalnych sprawcy wyrocznie za dnia
>>2011/1/06.

Nie ciąży na Tobie obowiązek prowadzenia dochodzenia tylko na policji.

Czyżyk - to forum publiczne.

Pozdrawiam,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 14 Feb 2012 - 07:15:00

Właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać użytkownika pojazdu, jeśli nie on danego dnia go prowadził.

Na właścielu ciązy obowiązek dołozenia wszelkiej starnności by dowiedzieć się kto prowadził smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 14 Feb 2012 - 10:05:22

Rychu: 'wiecie co z nim zrobić! (...) tak kończa konfidenci!'

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: maniek ()
Data: 14 Feb 2012 - 10:08:16

Tak na marginesie to wykroczenie popełniłes jak rozumiem 06/10/2011 a mandatem karnym można ukrać tylko w terminie +30 dni od dnia wykroczenia. Sprawdź bo nie jestem pewien.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 14 Feb 2012 - 10:16:00

spokojnie
ja żadnego wykroczenia nie popełniłem

nie pamiętam kto wtedy prowadził a to nie jest wykroczenie

jak ten śmierdziuch czyzyk przypomniał mi gdzie wtedy jechaliśmy to podejrzewam kto mógł prowadzić ale na 100% to nie wiem grinning smiley

1 rok jest termin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szukam kierowcy
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 14 Feb 2012 - 11:25:35

starałem się jak mogłemgrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
This forum powered by Phorum.