Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 30 Oct 2011 - 17:35:57

Po oszyszczeniu północnej ściany skałki z przewieszką na której są popularne Tatrzańskie Klimaty poprowadziłem kilka nowych dróg. Proponuję dla ułatwienia orientacji nazwanie tej skałki "Tatrzańską Skałką". Idąc od lewej do prawej: 1. "Tatrzański Kant", ok. 15 m VI+/VI.1 RP (po rozpoznaniu ze zjazdu i czyszczeniu kruszyzny); 2."Rysa" VI+; 3.Projekt "Północna Ściana"-dół V (powyżej okapiki i dużo czyszczenia- po dokończeniu będzie piękna droga);4."Północne Żebro"-ściśle krawędzią tylko III- doskonała rzeźba skały, wchodząc od lewej dołem "Północnej ściany" wariant "Prostowanie Żebra" IV+ ;5"Północny Kominek" III; 6."Skalny Ogród"- łatwy kawałek skały o obfitej rzeźbie- liczne warianty do solowego chodzenia- dobre do nauki. Ciekaw jestem wyceny pierwszych dwóch dróg.
Pozdr. Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 01 Nov 2011 - 00:29:57

zapodaj jakieś foto;
no i przynajmniej teraz wiem kto wykonał kawał roboty z zielenią;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 01 Nov 2011 - 20:40:17

Po dalszym usuwaniu kruszyzny odsłoniłem dobre klamy - wycena dróg 1. i 2. spadnie, ale nadal trzeba sprawdzać chwyty jak to na nowej drodze. Oceniam trudność na ok. VI, ale drogi są ciekawe. Foto dołączę jak tylko światło pozwoli-ostatnio trochę ciemno było.
Pozdr. Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 09 Jul 2012 - 09:57:44

wczoraj rano zrobiliśmy się z kolegą Przemkiem (zwanym okazjonalnie Glebą tudzież Nieśmiertelnym) dwie drgi na północnej ścianie strony z Tatrzańskimi Klimatami w Zelejowej III;

jestem pod wrażniem pracy jaką tam wykonałeś - pamiętam, że była tam kompletna dżungla z grubym dywanem mchu, a teraz są całkiem przyjemne wspinaczkowe drogi;

fotka by sie przydała tak czy siak żeby precyjnie określic co robilismy, niemniej spróbuje opisać w miare precyzyjnie;

są tam dwie ewidentne rysy;
jedna biegnąca tuż na prawo od kantu jakies pół metra - tę zrobiłem najpierw i wyceniam na V-; zastartowaliśmy taka cienka ryska na półe, dalej łatwo pod kluczowe spiętrzenie;
druga jest jakieś 1,5-2m w prawo i jest wyraźnie trudniejsza - co najmniej V+; staruje z takiego kociołka bezpośredni pod ścianą - rysą szerokości zielono-czerwonej na półeczkę pod wybrzuszenie i dalej szerszą rysą;
takie rozwiązanie wspinaczkowe tego fragmentu skały wydało mi się logiczne i naturalne;
drogi są całkiem ładne, druga zdecydowanie ładniejsza, z dobra asekuracją - uznałem po przejściu, że Przemek może spokojnie prowadzić;
jest jeszcze nieco kruszyzny ale z każdym przejściem powinny sie oczyszczać; jedynie zwiększona ostrożność zalecana jest na lewej - udało mi sie urwać niezły chwyt na górze, ale odbyło sie to w sposób kontrolowany;

zachęcam do powtórzeń - zwłaszcza, że cały kamieniołom jest ładnie oczyszczony z zieleni, drewno na ognisko przygotowane;

zrobiłem po latach Rodeo - ja to chyba nie wiem jak ta droga idzie - znów się usapałem i o mało nie spadłem; próbowałem rozkminic Blitzkrieg i nic z tego nie wyszło - nia kąsam kompletnie intrygi o co chodzi w tej drodze...

przy okzazji - na wierchowinach nad drogami na własnej pojawiły się kotwy (plakietek nie ma) - wiesz może Grzegorzu kto je zainstalował? i po co? z punktu widzenia tych dróg są niepotrzenbne zupełnie;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 10 Jul 2012 - 20:42:28

Nie mam pojęcia co za baran umieścił te kotwy. Aż trzy na Tatrzańskiej i także trzy w zacięciu na lewej części Płyty. Juz o to popytywałem, ale nikt nie wie. Może Speleoklub? A na prawo od Prawej Rysy biegnie prosto do góry droga "Trzy Przewieszki" - (TRAD, asekuracja z friendów w dziurkach) , wygląda poważnie, ale odsłoniłem tam piękne chwyty i nie ma więcej jak IV z jednym miejscem V. Bardzo efektowna. Na prawo od niej jest żeberko (TRAD, kości i friendy, III, dobra na rozgrzewkę solo). Efektowne jest także przejście ściśle Kantem!
Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 11 Jul 2012 - 11:25:31

moze komus dla potrzeb tyrolki były potrzebne?
baran nie baran - dobrze, że nie wbił ringów bo by zmakdonaldsował miejscówk - a tak nie ma plakietek więc tylko mały zgrzyt estetyczny;

zamiast utyskiwać może da się je wykorzystac do slacka?
może by zainteresować tym slakerów żeby przyjechali i ocenili mozliwosc rozwieszenia - kurde jak by sie dało to może bym spróbował?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 11 Jul 2012 - 11:31:36

Pomysl ciekawy, w goracy dzien mocna by sie pobawic.

Pzdr!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 19:10 przez czyzyk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 11 Jul 2012 - 11:43:13

trzba zajechac w drodze na podchlapkę i obejrzeć to pod tym katem;
zmierzyc parametry (odległość i wysokość) czy sie to nada;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 11 Jul 2012 - 17:30:45

Grzegorz Nocuń Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie mam pojęcia co za baran umieścił te kotwy.
> Aż trzy na Tatrzańskiej i także trzy w
> zacięciu na lewej części Płyty. Juz o to
> popytywałem, ale nikt nie wie. Może Speleoklub?
> A na prawo od Prawej Rysy biegnie prosto do góry
> droga "Trzy Przewieszki" - (TRAD, asekuracja z
> friendów w dziurkach) , wygląda poważnie, ale
> odsłoniłem tam piękne chwyty i nie ma więcej
> jak IV z jednym miejscem V. Bardzo efektowna. Na
> prawo od niej jest żeberko (TRAD, kości i
> friendy, III, dobra na rozgrzewkę solo).
> Efektowne jest także przejście ściśle Kantem!
> Grzegorz


Nie weim czy w tym miejscu ale Łodziaki regularnie przyjezdzaja na high'a na Zelejową

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: martinez ()
Data: 11 Jul 2012 - 20:13:13

Tak, to są punkty do stanowisk pod highline'a.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 12 Jul 2012 - 08:29:14

ożeż kurwa! na naszym podwórku i nikt nic nie wie...
dawac kontakt do nich - wjebali punkty bez konsultacji, to niech choc zaprosza do wspólnej zabawy;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 12 Jul 2012 - 09:15:37

Bardzo kurwa ze tak powiem nieladnie z ich strony, ze z nikim sie nie skonsultowali z lokalsow. Buractwo sie rozrasta w tym high-huj-wie-co.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 09:22 przez Marcin_S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 12 Jul 2012 - 09:18:57

wyjebać w pizdu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 12 Jul 2012 - 09:36:26

spokojnie koledzy bez agresji;
rejon jest zr stałymi punktami więc obecnosc tych nie jest aż takim nieszczęściem;
owszem nieładnie że osadzili przeloty beazkonsultacji z lokalnym środowiskiem (przynajmniej ja o takich konsultacjach nie wiem...ale może np. Zioło wie? skoro wali tekstem że Łódź hajlajnuje na Zelejowej) - niemniej może w ramach polepszenia stosunku przyjada i pokaża jak to zrobic dobrze;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 12 Jul 2012 - 10:33:41

Znam paru ludków z Łodzi, którzy wiem, że przyjezdzaja na high'a, czy zainstlowali punkty, nie wiem,
moge się podpytać jeśli to ważne, czy coś poinstalowali,
moge tez podpytać, że jeśli beda przyjeżdzać i nie bedzie to problemu dali znać,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 12 Jul 2012 - 13:07:38

dawaj zatem Zioło kontak do nich;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 12 Jul 2012 - 18:07:42

dasz?? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 12 Jul 2012 - 18:10:35

Nie dam! grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: walek ()
Data: 13 Jul 2012 - 19:10:57

slakowcy-pedalowcy ot co!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe drogi na Zelejowej
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 15 Jul 2012 - 09:40:07

pracuje nad tym tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.