Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 28 Oct 2011 - 13:26:11

Klenio słaba parafraza - jedno z najszybcie zrobionych przeze mnie RP - szybki wypad, jedna godzinka, 4-5próba od dołu - zmiana patentu w ostatniech chwili - ale to nie pwód żeby jej dac szescpółtora;

porównuję te drogę do Niedowiarka np. czy innych z tego przedziału;

niech Ola się wstawi i powie ile to ma;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: payek ()
Data: 28 Oct 2011 - 18:47:06

Wycena drogi jest wypadkową określoną na podstawie x przejść . Nie istnieje coś takiego że dla mnie to 6.3 a dla kolegi 6.5 bo on robił innym patentem. Oceniana jest najłatwiejsza możliwość pokonania drogi. A przebieg drogi tzn czy idzie ściśle kantem czy można odejść 50cm w lewo czy prawo określa autor drogi wskazując czy są ograniczniki

Dobrze to ujął Kuba.

Czyli jak na razie wycena drogi skłania się do stopnia VI.2+

Ograniczników autor drogi nie wytyczył, więc idzie się jak puszcza, byle nie "uciec" za daleko, czyli można przyjąć najczęściej stosowaną regułę, aby nie przekraczać osi ringów sąsiedniej drogi (są wyjątki...).

Ja na tej drodze przy pierwszym przejściu utrudniłem sobie życie zadając startowy bulder po krzyżu, na prawo do krawędzi,dołożenie i na lewo do ruchomego bloku, a wszystko to z efektownym wylotem nógsmiling smiley. Zalicytowałem VI.3, bo takie miałem odczucia trudności. Potem robiłem bulder z lewej str. i jest zdecydowanie łatwiej.

"Szpony" to po prostu taki sobie bulderek, kryjący się daleko w cieniu za największym klasykiem tej ściany "Baćmagówką". Niby wycena tych dwóch dróg jest podobna, ale i tak wiadomo, że Baćmagówka jest dużo trudniejsza i 10 razy honorniejsza. Takie to dziwne meandry wspinaczkowych wycen, niby w kapowniku wygląda tak samo, ale jednak nie jest tak samo smiling smiley

Pozdr.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 23:04 przez payek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kris ()
Data: 28 Oct 2011 - 22:40:44

Kurczę! Ja nie rozumiem ; Baćmagówka jest dużo trudniejsza i 10 razy honorniejsza ;
Jeśli jest trudniejsza ( a jest ) to powinna być wyceniana wyżej, koniec i kropka.confused smiley
Pozdrawiam
kris

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 28 Oct 2011 - 22:57:16

Trudniejsza wytrzymalosciowo, na bacmagowce nie ma tak silowych ruchow.
Nie ma też co ukrywac, ze ta droga tak jak "apel bezrobotnych" jest latwa cyfra. Z tym, ze szpony to dodatkowo sypiacy sie parch ktory tnie skore. Jak ktos chce zrobic droge za VI.3 to obok ma ladna linie co do ktorej nie ma watpliwosci, a jak chce wspinać się po gemelu to jego sprawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: -vilq- ()
Data: 30 Oct 2011 - 09:41:50

Szpony mamony takie po prostu są, że ciężko jest ujednolicić ich wycenę. To w sumie trzy trudne ruchy i po ptokach. Dla mnie wariant Payka (ściśle kantem) był trudniejszy i sięgałem do listwy po lewej a potem strzał do klamy z "za wszelką cenę". Nawiasem mówiąc tak też robił grisha, czyżyk i kris. Dla mnie sięgnięcie do listwy i strzał były trudne, jednakże trudności są bardzo krótko, w związku z czym również skłaniałbym się ku 6.2+. Jeśli chodzi o ten obryw warszawiaków, to myślę, że on nie utrudnił drogi. Jak dla mnie, to na początku kieszeń miała ostrą krawędź i cięła mały palec. Teraz jak to robiłem to dłoń mi w klamie lepiej siedziała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 30 Oct 2011 - 10:26:30

W wyniku znalezienia nowego patentu z lewej strony, komisja weryfikacyjna w składzie ja i Wałek skłania się ku wycenie .2/2+ bądź konserwatywnego .2

.3 może by się i uciułało strzelając z klamek na kancie, ale nie ma co tworzyć ograniczników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kris ()
Data: 30 Oct 2011 - 12:56:25

Podoba mi się taki sposób wycen! proponowałbym aby w topo dodawać
np. Hermanówka VI.2+ , Baćmagówka VI.2+ konserwatywne, no i będzie wiadomo czy to łatwa cyfra czy nie, a takich dróg jest u nas kilka.smiling smiley
Pozdrawiam
kris

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: walek ()
Data: 30 Oct 2011 - 16:10:54

Dużo zostało powiedziane, dodam tylko że to droga z rodzaju na której możesz nic nie zyskać, a stracić wszystkosmiling smiley


"grisha" - dobre wilkusmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony - dyskusja o wycenach dróg na Zelejowej
Wysłane przez: martinez ()
Data: 01 Nov 2011 - 21:25:13

Witam,

Przeszedłem w ostatnich dniach parę dróg na Przewieszce i pozwolę sobie na włączenie w dyskusję o wycenach.
Moje odczucia są takie:
- Boligłowa VI
- Lipcopad VI- ;-)
- Krótkie Spięcie VI+
- Za Wszelką Cenę VI.1+ (bez uciekania w chwyty z Krótkiego Spięcia)
- Szpony Mamony VI.2 (z przechwytami w lewo)
- Pajęczyna VI.3 (ew. VI.3/3+)
- Droga do Unii VI.3
- Hermanówka VI.2+

Przy okazji przeszliśmy z Pajkiem łatwiejszą wersję Czwartego Oddechu Kaczuchy. Przy trzeciej wpince, przed trudnościami ucieka się w lewo do klam z Niedowiarka i nim nw. Wg mnie trudność około VI.3+. Propozycja nazwy: Obejście Kaczuchy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.