Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
szpony mamony
Wysłane przez: klenio ()
Data: 18 Oct 2011 - 21:42:49

Widzę sporo przejść droga miała. Wszystkim Gratki.
Ale czy na pewno 2+/3?

Jak dla mnie to VI.2

PZDR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Oct 2011 - 15:10:24

VI.2 to za malo jak na moje odczucia, na mocne bulderowe VI.2+ moglbym sie zgodzic, ważne aby pamietac ze droga u gory idzie kancikiem i schodzenie w prawo to omijanie koncowych trudnosci.



pzdr!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kris ()
Data: 20 Oct 2011 - 14:33:30

Z tego co tu czytam, to droga ma ogranicznik(ściśle kantem) A w topo nic o tym niema. Niech Herman(autor drogi?) wypowie się w tym temacie.
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 20 Oct 2011 - 16:14:16

nie ma żadnego oranicznika - kończy się tak samo jak to VI.1-VI.1+;
istotnym jest żeby nie spierdolić całkiem w prawo w klamki od szóstki;

czy ma 2+/3, czy 2+, czy 2+/2, czy 2?

nie wiem - mi jej zrobienie zajęło bodaj 4ry próby w trakcie jakiejść godzinki - a takiego Niedowiarka zrobiem fleszem;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: cniach ()
Data: 21 Oct 2011 - 09:04:08

przeca trudności to bald , balderowca trza o wycenę zapytać smiling smiley
no i jest to wg mnie droga parametryczna , mogło Ci być łatwiej niż nam niziołkom

Klenio - czy pierwsza wpinka na stojaka z ziemi ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 21 Oct 2011 - 11:51:53

Klenio zrobił to sajtem - wpinka była już z pozycji wspinaczkowej i jako ze naparł prawdziwym sjtem nie cofna sie do gleby;
zrobił innym parentem niż wyskakiwanie z butów;
ot ta droga mu lezy - Stcznowemu kiedyć dawal .1+;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: cniach ()
Data: 21 Oct 2011 - 12:22:23

Kleniowi się po kursach zgina , droga spasowała to i trudności nie poczuł smiling smiley
pzdr
cniach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Aneta ()
Data: 21 Oct 2011 - 15:40:04

hola hola chłopaki, jak byście się skurczyli do rozmiaru xxs to by więcej niż 2+ miało tongue sticking out smiley Droga do uni jest łatwiejsza niż te durne dwa ruchy na dole, chyba że ktoś ma przyplok do kolan grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 21 Oct 2011 - 21:30:39

dobrze prawisz Anetko - Szpony to specyficzna droga np. na Styczniowym nie ma ani jednego tak trudnego ruchu jak na Szponach, podobnie na Niedowiarku;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 22 Oct 2011 - 18:20:16

Dziś poprawiałem styl przejścia tej drogi i zanim to uczyniłem wspinacze z Warszawy urwali część klamy przy drugim przechwycie. Tak więc teraz w moim odczuciu (i przy moim patencie) jest troszkę trudniej niż było ostatnio.

Pozdrawiam,
DarkWizard

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kris ()
Data: 27 Oct 2011 - 20:24:32

Właśnie dzisiaj przeszedłem drogę - dlatego chciałem dorzucić swoje trzy grosze -
Zgadzam się z Kleniem, droga nie ma więcej niż VI2! zrobiłem ją na totalnym lajcie a nie przypominam sobie żeby drogi o tej wycenie (VI2+/3)poszły mi tak łatwo!
Z tym, że ja nie szedłem ściśle kancikiem i może uciekłem od trudności?
ale dr know pisał. że ogranicznika nie ma
Dzisiaj Też próbowałem Drogę do uni i nie byłem wstanie zrobić pojedynczych ruchów,jak na mój gust to jest o stopień trudniejsza, a że ma VI3 to wniosek
nasuwa się sam. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie i mogę się mylić smiling smiley
pozdrawiam
kris

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kuba ()
Data: 27 Oct 2011 - 20:47:43

jak dla mnie podobna trudnośc do hermanówki, ale ze wskazaniem że hermanówka troche trudniejsza,wg mnie szpony- 6.2 lub 6.2/2+

aha the bill jednak ma 6.4+/5 może 6.5 klenio wstaw sie i zweryfikuj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 27 Oct 2011 - 21:08:19

kolega bulderowiec (ten co chwyt urwał) wycenił Szpony na bulderowe 6B+...czyli na nasze VI.2+;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 27 Oct 2011 - 21:26:07

Kolega bulderowiec (ten co chwyt urwał) - robił tą drogę zupełnie innym patentem( miałem przyjemność obserwować) i dał VI.2+, mój patent biegnie ściśle kantem i nie ucieka od trudności przez wejście wygodne klamy po prawej od VI.1 jest trudniejszy i niebezpieczniejszy (kwestia drugiej wpinki) co sam stwierdził wspomniany wyżej kolega z warszawy. Jak dla mnie to VI.2+/3 a może i VI.3. Oczywiście ja leszcz jestem i nie mam doświadczenia w wycenie w końcu wspinam się raptem 14 miesięcy grinning smiley

Pierwsze wpisy:

Zelejowa Szpony mamony VI.3 PP 2011-09-20 payek
Ja licytuj bulderowy start na VI.3, bo choć krótkie to spiąć się trza ostro.

Zelejowa SZPONY MAMONY VI.3 PP 2011-07-24 HERMAN
DROGA STARTUJE PRZEWIESZONYM KATEM.

Oczywiście jak dla mnie możecie przecenić nawet na V+ grinning smiley

Pozdrawiam,
DarkWizard

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 27 Oct 2011 - 22:39:58

O kuffa, węnsze jakis spisek...
Aż siem sam wstawie z ciekawości smiling smiley

Ten cały system przeliczania wycen baldowych na skałkowe o kant dupy rozbić -> w Adamowie Nos Wodza ma 6C czyli .3!?, żadne .3 na świecie nie jest w takim razie tak łatwe smiling smiley Na paru przewieszonych drogach jakie robiłem w okolicach .2 są trudniejsze ruchy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 22:46 przez Marcin_S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: kuba ()
Data: 28 Oct 2011 - 09:44:00

Wycena drogi jest wypadkową określoną na podstawie x przejść . Nie istnieje coś takiego że dla mnie to 6.3 a dla kolegi 6.5 bo on robił innym patentem. Oceniana jest najłatwiejsza możliwość pokonania drogi. A przebieg drogi tzn czy idzie ściśle kantem czy można odejść 50cm w lewo czy prawo określa autor drogi wskazując czy są ograniczniki. Herman dał propozycje wyceny 6.3 bez ogr czyli można cisnąc jak najłatwiej puszcza, droga wg mnie została przeceniona do 6.2 lub 2+. Darkwizardzie zrobiłeś wariant ściśle kantem i tyle. zaproponowałeś wycenę 6.3 teraz ją trzeba zweryfikować robiąc tez kantem, ale jeśli zostanie przeceniona nie oburzaj się tak to jest we wspinaniu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 28 Oct 2011 - 11:00:48

Marcin_S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> O kuffa, węnsze jakis spisek...
> Aż siem sam wstawie z ciekawości smiling smiley
>
> Ten cały system przeliczania wycen baldowych na
> skałkowe o kant dupy rozbić -> w Adamowie Nos
> Wodza ma 6C czyli .3!?, żadne .3 na świecie nie
> jest w takim razie tak łatwe smiling smiley Na paru
> przewieszonych drogach jakie robiłem w okolicach
> .2 są trudniejsze ruchy.


Nos Wodza to jest ten zaczynajacy sie w okapie bald najbardziej na prawo od scieżki?

Jeśli tak to faktycznie nie ma co go przekladac na 6.3, bo bald nie jest wybitnie trudny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 11:01 przez ziolo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: dr know ()
Data: 28 Oct 2011 - 11:37:14

może ten akurat bald jest chujowo wyceniony?
jak dal mnie Szpony mają VI.2+ - tyle, że maja charakter panelowy węc się niektórym wydaje że to łatwe;
ot i cała tajemnica łatwej cyfry;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: klenio ()
Data: 28 Oct 2011 - 11:51:32

"maja charakter panelowy węc się niektórym wydaje że to łatwe"
bym sparafrazował: lekko się od pionu odchyla, to niektórym wydaje się że trudne ;-)

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szpony mamony
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 28 Oct 2011 - 12:42:14

Kuba nie oburzam się tylko też uczestniczę w tej dyskusji wyrażając swoje zdanie grinning smiley

Nie proponuję swojej wyceny, bo tak jak pisałem leszcz jestem grinning smiley Wycenę podałem taką jaka podana jest w topo i jaką podawali inni.
A moje zdanie jest takie, że na pewno jest trudniejsze niż drogi jakie do tej pory robiłem, czyli jak dla mnie co najmniej VI.2+

Tak jak pisałem może być nawet V+ i nie oburza mnie to tylko bawi grinning smiley
Jedyne co, to warto poprawić wycenę w topo bo nie będzie ona leszczy wprowadzać w błąd grinning smiley

Ps1.Tak jest wojak ja wszędzie węszę teorie spiskowe dziejów już się przyzwyczaiłem do takiego odbioru mojej postaci grinning smiley

Ps2. Najłatwiej puszcza po prawej krótkim spięciem lub po lewej za wszelką cenę (taki żart, żeby nie było) grinning smiley

Ps3.
"lekko się od pionu odchyla, to niektórym wydaje się że trudne"
a rysa to ciąg chwytów i nie może mieć więcej jak VI grinning smiley

Pozdrawiam,
DarkWizard

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.