Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 21 Nov 2011 - 19:50:20

mam dla ciebie szpeju równie pyszna radę, weź nie pisz już nic na naszym forum smiling smiley z góry dziękuję i życzę udanego sezonu na janówku smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 21 Nov 2011 - 20:31:29

Marcinie_S, a to niby czemu mam nie pisać? cenzure wprowadzić chcesz
czy jednak masz jakąś merytoryczną argumentację ??
Wiesz w zeszłym tyg. wypełniłem deklaracje przynależności do ŚKA i jestem żywotnie zainteeresowany, aby pakernia była też pod dziaby!!

Payek - część Twoich argumentów oczywiście jest w miarę sensowna (materacy szkoda to fakt), ale to że ktoś sobie coś zrobi to chyba słaby jest - w koncu ładując na dziabach robię to na swoją odpowiedzialność i kazdy trenujący robi tak samo.
Chcesz za kogos decydowac ze ma nieuprawiac drytoolu aby sobie krzywdy nie zrobił ?!
Poza tym wspinam się z członkami ŚKA (ostatnio wczoraj w strzegowej) i nie sądze aby członkowie (jeszcze) Waszego klubu byli łamagami większymi niż ludzie na całym świecie (a jakoś zadko ktoś nabija sie na dziabe na pakerni)

Chcesz u siebie peg boarda zrobic - napisz jaki masz plan (tez che na wieżach dołożyć tablice jeszcze)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: payek ()
Data: 21 Nov 2011 - 21:41:10

>>>> Chcesz za kogos decydowac ze ma nieuprawiac drytoolu aby sobie krzywdy nie zrobił ?!

Przeczytaj proszę raz jeszcze mojego posta smiling smiley

A co do ścinki systemowej to ja zrobię ją na szerokość (tymczasowo, docelowo będzie pakernia w calym pomieszczeniu 4 na 5m) jednej płyty czyli 125cm, do sufitu mam 270cm, kąty będą regulowane, 20', 30', 45' regulacja na łańcuchach ( tak chyba najprościej, wspinałem się na takiej ściance w prywatnym mieszkaniu i było ok). Gdyby jednak nie była wystarczająco stabilna to dołożę dwa kątowniki. Chwyty i stopnie oczywiście z drewna. W domu można trenować skręty w monopointach smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 21 Nov 2011 - 22:00:30

no na wiezach nie mozemy trenowac w rakach bo bysmy podziurawili materace...
Jak bedziesz m ial schemat to podeslij jakies foto ...na razie powkrecam chwyty aby potrenować ala peg board....cel na ten sezon to wcisnąć D9 (gemini)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Łukasz M. ()
Data: 21 Nov 2011 - 22:44:05

Ja mam 100x330 i daję radę.
Chwyty po środku są pod dziaby.
[picasaweb.google.com]




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 22:50 przez Łukasz M..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 22 Nov 2011 - 09:27:44

Łukasz, z jakiego drewna robiłeś chwyty ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: kuba ()
Data: 22 Nov 2011 - 09:46:34

Trening z dziabami wiąże się z nieco większym ryzykiem niż zwykły buldering. W sytuacji w jakiej jest nasza ściana , nie jest wskazane aby komuś się coś stało podczas treningu na tym obiekcie.
Często jest ciasno, tłoczno, głośno , nie którzy gustują we wspinaczce dachowej smiling smiley. Jak w takiej atmosferze trenować z dziabami?
Ok można zamknąć bulderownie w jakichś godzinach i wtedy niech trenują osoby z dziabami, tylko trzeba się zastanowić jakie środki zapobiegawcze zastosować aby było to bezpieczne dla materacy, ludzi itd.

Jeszcze trzeba się zastanowić czy zarząd, klub weźmie na siebie odpowiedzialność za jakiegoś geniusza ( wiadomo że 90% osób to rozsądne ludzie ale zawsze znajdzie się jakiś kretyn) który przyjdzie i zrobi jakiś dziwny manewrsmiling smiley po którym wyląduje z dziabą między oczamismiling smiley
Po za tym czy znajdzie się czas na wygospodarowanie buld tylko dla dziab?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 22 Nov 2011 - 11:34:57

skoro sie boicie o dziabkowców to wprowadzic obowiązek uzywania gogli ochronnych (koszt 5-8 zł w castoramie) i oswiadczenia ze robią to na własną opdpowiedzialnosć prawną (podobnie działa to na wiezach).

pozostaje kwestia materacy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 22 Nov 2011 - 12:10:53

ja bym wprowadził obowiązek zakładania przyłbicy grinning smiley

a tak już przyziemnie i na serio to nawet jestem skłonny podpisać się pod budową kampusa na dziaby o ile ładownia w ogóle ruszy rzecz jasna smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 22 Nov 2011 - 13:52:54

szpej Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> skoro sie boicie o dziabkowców to wprowadzic
> obowiązek uzywania gogli ochronnych (koszt 5-8
> zł w castoramie) i oswiadczenia ze robią to na
> własną opdpowiedzialnosć prawną (podobnie
> działa to na wiezach).
>
> pozostaje kwestia materacy...


Osobiście nie wyobrażam sobie aby w momencie jak ładuję ktoś machał dziabą metr dalej. Decyzje podjęło walne więc do następnego walnego nic się nie zmieni.

Jedyne co pozostaje to kwestia pakerni której obecnie nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 22 Nov 2011 - 15:24:36

Marcin_S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ja bym wprowadził obowiązek zakładania
> przyłbicy grinning smiley

kubarksa używała ...


czyzyk Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Osobiście nie wyobrażam sobie aby w momencie jak
> ładuję ktoś machał dziabą metr dalej. Decyzje
> podjęło walne więc do następnego walnego nic
> się nie zmieni.

No Czyżyk chyba logiczne że dziabanie i klasyka nie mogłyby byc w tym samym momencie uprawiane...
...walne walnym, ale lobbować trzeba ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Łukasz M. ()
Data: 22 Nov 2011 - 22:25:58

Chyba grab...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Quarki za klocka
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 22 Nov 2011 - 22:35:33

DJN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.