Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Syf na Stokówce
Wysłane przez: payek ()
Data: 20 Aug 2011 - 12:03:31

Czyżyk dzwonił przed chwilą ze Stokówki z info, że straszny syf ktoś zostawi w kotle wokół ogniska, wartało by to posprzatać. Będzie tam ponoć kilka worków śmieci, więc jeśli ktoś dziś lub jutro wybiera się na Stokówke, to niech zabierze ze sobą worki na smieci. Ja prawdopodobnie będę dziś około 17 i troche śmieci wywiozę.

Ciekawe czy to przyjezdni wspinacze zostawili taki syf, czy też lokalsi? Podejrzewam, że to drugie, ale posprzątać i tak trzeba.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: kuba ()
Data: 20 Aug 2011 - 20:46:46

Ostatnio tj. przed wczoraj była ekipa geologów czy kogoś takiego i robili odlewy skał w okolicy kotła. Co to za syf? bo jeśli jakieś pozostałości laminatów czy czegoś takiego to wiadomo kto naśmiecił. Zwracałem im uwagę aby zostawili po sobie porządek. Zarzekali się że posprzątają. Byli z łodzi.
pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: kuba ()
Data: 20 Aug 2011 - 21:15:05

aha i harcerze też byli z dużą grupą dzieciaków, ale niewiem czy z kielc, byli pod opieką tomka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: payek ()
Data: 21 Aug 2011 - 00:16:14

laminatów żadnych nie było, tylko mnóstwo puszek i butelek po piwie, sporo butelek plastikowych, papierowe talerzyki, kubki, czyli typowe śmieci po imprezie ogniskowo-alkoholowej. Były też rzeczy mniej typowe; słoiczki po jedzeniu dla małych dzieci i wydrukowany skałoplan Stokówki.
Zabraliśmy z Robertem i Kasią dwa pełne 100L worki śmieci.
Ponoć śmieci były już w sobotę, także impreza musiała się odbyć z piątku na sobotę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: walek ()
Data: 21 Aug 2011 - 01:37:15

To na pewno Kaszlikowski!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: Jusza ()
Data: 28 Aug 2011 - 23:17:25

Apropos odlewow, to spora czesc chujawiaka jest pokryta dziwna materia, jakby lakier z resztkami wlokna weglowego. Dzisiaj to zauwazylem goszczac w tych przyjaznych stronach. Tak wiec chujowizna na chujawiaku... nie wiem, za ile lat to sie oczysci.

Uklony,
jusza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: walek ()
Data: 29 Aug 2011 - 00:10:05

Ktoś zajebał stół z okolic ogniska, ktoś wie co sie stało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 29 Aug 2011 - 00:14:16

w czw rano jeszcze był, nie było śladów po imprezie? może puścili z dymem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 29 Aug 2011 - 21:19:53

i bardzo dobrze że stół spalili to i tak cud że się uchował 8 lat.


Wspinaczkowy raj...

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: leszeksz ()
Data: 30 Aug 2011 - 09:51:33

„tylko mnóstwo puszek i butelek po piwie, sporo butelek plastikowych, papierowe talerzyki, kubki, czyli typowe śmieci po imprezie ogniskowo-alkoholowej”
Ja obstawiam tych harcerzy;)
Pozdro L.SZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: walek ()
Data: 30 Aug 2011 - 21:55:31

Leszek, harcerzoom odpuść.

Wieloletni członek ZHP.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: payek ()
Data: 30 Aug 2011 - 22:57:53

ja pierdziele, ktoś zrobił wylewkę jakimś zasranym epoksydem na kilka metrów kwadratowych!!!
Syf i smród straszny! Jakieś tam śmieci po imprezie to pryszcz przy tym co jest teraz!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 30 Aug 2011 - 23:07:18

Trzeba zgłosić gminie, niech usuną lub samemu to wywalić. Ja mogę w piątek popracować.

Może trzeba się zastanowić nad podrasowaniem wjazdu? Będzie trudniej wjechać to będzie mniej syfu tam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: payek ()
Data: 30 Aug 2011 - 23:21:42

>> Trzeba zgłosić gminie, niech usuną lub samemu to wywalić. Ja mogę w piątek popracować.

Sami tego nie usuniemy bez zniszczenia skały.

>> Może trzeba się zastanowić nad podrasowaniem wjazdu? Będzie trudniej wjechać to będzie mniej syfu tam.

Dobry pomysł- jestem za!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 30 Aug 2011 - 23:32:25

przekopać i przetoczyć kamulce, ale najpierw z gmina pogadać co z tym zrobić... co zarząd o tym myśli?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 31 Aug 2011 - 06:48:14

Myśle , że przekop drogi to średni pomysł...

Z drogi korzystają nie tylko wandale i inni szpinacze ale tez rowerzyści (trasa MTB co roku wiedzie "naszą drogą), spacerowicze, guadowcy, crossowcy.

Zgłosić sprawe gminie i poprosić o postawienie szlabanu lub jesli oni wyrażą zgode na przekop zastanowić się nad tym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 31 Aug 2011 - 07:46:56

nie robić nowej linii Maginota, ale zrobić tak aby tylko samochody miały problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: walek ()
Data: 31 Aug 2011 - 08:27:25

To nie rozwiąże problemu. Jak ktoś będzie chciał wejsć to i tak wejdzie.
Swoją droga ciekawe co to za żywica. Może jakieś domorosłe geologi robiły odlewy albo coś. Tydzień temu widziałem taką trójke z młotkami i z obłędem w oczach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: payek ()
Data: 31 Aug 2011 - 10:25:58

Zapewne jest wiele sposobów aby ograniczyć dojazd do kotła, a jak ograniczymy wjazd pod same skały to takim baranom nie będzie się chciało nosić 300m jakiegoś syfu i może będą bawić się gdzie indziej. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że jakiś osioł zostawił ślady samochodowe w kotle na zboczach do wysokości 4m. Moim zdanie już dawno powinniśmy zablokować/ ograniczyć dojazd do kotła bo co to za problem podejść te 300m?? Przez to, że każdy może wwieść dupę pod same ognisko, to dużo przypadkowych osób wjeżdża i coraz więcej szkód tam powstaje. Jestem za tym aby porozmawiać o tym z gminą, mogę zając się tym w przyszłym tyg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Syf na Stokówce
Wysłane przez: Jusza ()
Data: 31 Aug 2011 - 11:40:52

Hej,

ponieważ - jak napisałem powyżej - sam zauważyłem bliżej nieokreśloną substancję na chujawiaku jeszcze raz zabiorę głos.

Myślę, że rozmowa z Gminą to nie tylko dobry pomysł, ale to super okazja, żeby pokazać jak środowisko troszczy się o dobro regionu (ekologia, czystość, brak śmieci, etc, etc...). Nawet, jak z rozmowy niewiele wyniknie, to po raz kolejny zaistniejecie (ŚKA) jako aktywni w tym temacie.

Wjazd autem jest miły (sam ostatnio wjechałem, bo miałem cały bagażnik zawalony szpejem i nie chciało mi się pakować... moja wina), ale chętnie z tego zrezygnuję, jeśli tylko może to poprawić sytuację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.