Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Zima tuż tuż
Wysłane przez: PM952 ()
Data: 12 Nov 2023 - 19:20:08

Zima tuż tuż, warto pamiętać żeby się dobrze przygotować, przed pójściem w góry.

[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zima tuż tuż
Wysłane przez: Ankh86 ()
Data: 13 Nov 2023 - 19:09:13

Ej, ale jaki jest ten drugi sposób radzenia sobie ze zbieraniem się śniegu pod rakiem? Wałek powiedział, że są dwa, wspomniał tylko o podkładkach.

Dla mnie drugim sposobem jest po prostu systematyczne ładowanie rakiem o czekan/kija/buta. Ale może jest jeszcze jakieś wyjście, którego nie znam? Oblepione raki zajebiście wkurzają, każda rada będzie jak złoto smiling smiley

pzdr,
Anka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zima tuż tuż
Wysłane przez: walek ()
Data: 17 Nov 2023 - 22:39:06

Nie znam innych metod jak posiadanie dobrych antisnowów i obstukiwanie kaczanem. Ktoś kiedyś smarował raki jakimś smarem czy świeczką, ale to chyba słaby pomysł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zima tuż tuż
Wysłane przez: payek ()
Data: 20 Nov 2023 - 20:50:39

Ja jeszcze słyszałem, że awaryjnie zamiast antisnowów można zastosować szarą taśmę Duct Tape. Wiadomo, że Polak za pomocą szarej taśmy i trytek wszystko naprawi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zima tuż tuż
Wysłane przez: PM952 ()
Data: 20 Nov 2023 - 21:04:55

Ja nie wiem w czym jest problem, raz byłem (dawno, dawno temu) na Valle Blanche bez Antisnowów i łydki do tej pory mam mocne. Dodatkowo człowiek jest jakieś 15cm wyższy - same plusy.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.