Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Re: XIV MBO
Wysłane przez: klenio ()
Data: 19 Nov 2015 - 23:11:31

Pięknie!
Załatw mi Mańka na zastępstwo albo Sam przyjedź a stawię się bankowo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: walek ()
Data: 19 Nov 2015 - 23:12:31

kuhwa ja w tym roku startuje!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: herman ()
Data: 20 Nov 2015 - 10:15:44

17 dróg to jest to.
Zarżniemy się.

Wałek. Skąd weźmieta takiego komputera co policzy taką ilość wpinek.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: dr know ()
Data: 20 Nov 2015 - 12:07:14

no chamry - kto jedzie?

ja się piszę!

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: payek ()
Data: 20 Nov 2015 - 12:26:53

Jadę!

Pozdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: herman ()
Data: 20 Nov 2015 - 21:46:03

ja tyz bo formuła bardzo ciekawa - wspin do pożygu

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: dr know ()
Data: 20 Nov 2015 - 21:52:28

Cniaszek tez raczej jedzie;
same kurwa VIPy!

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 21 Nov 2015 - 10:20:36

Ja raczej też pojadę

Opcje: OdpowiedzCytuj
XIV MBO
Wysłane przez: walek ()
Data: 19 Nov 2015 - 23:03:47

Czołem Gejczaki! (obojga płci)

Pare informacji dotyczących najbliższych zawodów:

XIV Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie się w terminie 12 – 13 grudnia 2015 r. w Słowackim Raju, w rejonie malowniczego Przełomu Hornadu, na wybitnych ścianach górujących nad polaną Letanowskiego Młyna. Drogi wspinaczkowe w dużej ilości i o zróżnicowanych trudnościach zostały przygotowane przez słowacki team.
Informacje ogólne:

Termin zawodów: 12-13/12/2015

Miejsce zawodów: . Słowacki Raj, Letanovsky Mlyn, Słowacja (N 48˚57`718`` E 20˚26`726`` - parking).
Miejsce zawodów znajduje się 8km od miejsca zakwaterowania, bezpłatny parking (dojazd we własnym zakresie). Pod ścianę ok. 15-20min.

Baza zawodów i biuro organizacyjne: Spiskie Tomaszowce, Pensjonat "Hornad" ul.Skolska 3 [www.slovenskyraj.sk]

Termin nadsyłania zgłoszeń:
Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, wiek, przynależność klubową, miejscowość oraz potwierdzenie opłaty memoriałowej, prosimy przesyłać wyłącznie drogą mailową do 09/12/2015 na adres:mbo.drytool@gmail.com
Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą elektroniczną.
Jeżeli zawodnicy będą przyjeżdżać z osobami towarzyszącymi prosimy o podanie w zgłoszeniu danych tych osób. Ze względu na logistykę zawodów ilość uczestników jest ograniczona, o wpisaniu na listę startową będzie decydować kolejność zgłoszenia.
Gdyby ktoś rezygnował z udziału prosimy o przesłanie w tej sprawie maila.

Opłata startowa i zakwaterowanie:
Opłata startowa dla zawodników wynosi 50 € od zawodnika, (40 € osoba towarzysząca).
Numer konta na które należy kierować wpłaty:

33 1050 1474 1000 0090 6622 6425
Marta Zwierżańska-Olszańska
os. Pardałówka 1/16
34-500 Zakopane

Opłata obejmuje: wpisowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, impreza integracyjna, gadżety memoriałowe.
Dla uczestników MBO i osób towarzyszących będą zarezerwowane miejsca w Pensjonacie "Hornad". Obiekt posiada ograniczoną ilość miejsc noclegowych na łóżkach, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie do pensjonatu w piątek (11/12/2015).
Tylko osoby, które dokonają zgłoszenia do 09/12/2015 oraz dokonają opłaty startowej będą wpisane na listę startową; informacja o przyjęciu na Memoriał będzie wysyłana mailem na adres podany w zgłoszeniu.
Ubezpieczenie indywidualne – uwaga!!! bardzo ważne: każdy uczestnik musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowackiego Raju w okresie trwania Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Słowackiego Raju. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu.
Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.
Bardzo ważne: Ze względu na zmianę formuły zawodów oraz dużą liczbę dróg (ok. 17) prosimy, aby zespoły wspinaczkowe ( w miarę możliwości) posiadały własną linę pojedynczą ok. 60m oraz komplet ekspresów. Organizatorzy zapewniają sprzęt lecz w związku z dużą ilością dróg Wasze wsparcie sprzętowe znacznie usprawni zawody.
Obiekt wspinaczkowy: naturalne skalne formacje, w pełni ubezpieczone.
Telefony kontaktowe: Marta Olszańska tel.kom. +48 607 079 420.

Program zawodów
11/12/2015 piątek
od 17:00 Zakwaterowanie
20:00 Otwarcie biura zawodów, zebranie
12/12/2015
08:00 rozpoczęcie XIV MBO
16:00 zakończenie pierwszego dnia
19:00 kolacja integracyjna
13/12/2015
08:00 kontynuacja XIV MBO
16:00 zakończenie XIV MBO

Skrócony regulamin zawodów
• Formuła zawodów jest otwarta – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy z zawodników będzie miał szansę zmierzyć się ze wszystkimi drogami.
• Na drogach nie obowiązują limity czasu.
• Zostanie przygotowanych ok. 17 dróg wspinaczkowych o długości około 25 m i zróżnicowanych trudnościach (to będzie niespodzianka).
• Szczegóły zostaną podane najpóźniej w dniu rozpoczęcia Memoriału.
• Do punktacji zawodników będzie liczona suma „wpinek” ze wszystkich dróg – każda wpinka to 1 pkt. O zwycięstwie będzie decydowała suma punktów ze wszystkich dróg. Szczegóły na zebraniu w piątek 11/12/2015 godz. 20:00.
• Obowiązuje zakaz używania ostróg w rakach.
• Obowiązuje nakaz używania kasków (obowiązuje również osoby towarzyszące!).
• Obowiązuje dowolność w używaniu dziabek (ze smyczkami, bez smyczek).
• Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zawodnicy biorą udział w Memoriale na własną odpowiedzialność i ryzyko. Zawodnicy muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowackiego Raju w okresie trwania Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.
• Każdy zawodnik powinien posiadać własny atestowany sprzęt osobisty: uprząż, raki, czekany, karabinki osobiste, kask. Zawodnicy asekurują się nawzajem.
• Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

CZEKAMY NA WAS smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-07 21:58 przez walek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: walek ()
Data: 07 Dec 2015 - 21:34:20

Panowie i Panie! Przypominam o obowiązku wysłania zgłoszenia, jest to bardzo istotne ze względów organizacyjnych do huja cieżkiego! Wiem że można przyjechać prosto z dupy i startować, ale wcześniejsze zgłoszenie ułatwia życie, wiec do roboty kuhwa!

Poprawiony adres: mbo.drytool@gmail.com



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-07 21:58 przez walek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 13 Dec 2015 - 18:49:04

MBO zakończone! Oficjalnie: Herman 2-gi, Doktor 6-ty.
Jeszcze raz Gratulacje!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: payek ()
Data: 14 Dec 2015 - 09:36:01

Gratulacje!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: dr know ()
Data: 14 Dec 2015 - 09:44:18

wspinania było jak to określił Herman - "do porzygu";
do tego bardzo ładnego;
kto nie był ma czego żałować - niema takich rejonów w Polsce;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: herman ()
Data: 14 Dec 2015 - 10:07:06

Najbardziej dali dupy Ci co nie byli

- bo wspinu było po pachy i drogi super (przygotowane przez słowaków!!!).
Wyceny słowackie. W większości przypadków należy dodać 1,5stopnia do 2 stopni do zaproponowanej wyceny.

Wyglądało to tak:
Połóg bez chwytów D5
Połóg z jakimiś chwytami zakończony metrowym daszkiem D5
Połóg 2 metry daszku D6
20metrowy przewisik taki jak na Baćmagówkce (wysięgi takie że ja mi nie starczyło wzrostu) lub Połóg z 3 metrowym daszkiem D7
Pion+4metrowy daszek + przewiecha (czwórki/dziewiątki z nadgarstków, spodziaki)D8, D8+

Więcej nie urobiłem wiec nie wiem jak jest, ale jest projekt D13!!! (czyt. D15 no może D14+)
Pomimo hardych wycen wszyscy się powspinali i nasiekali wpinek (przykładem może być Maniek z połańca który nic nie drytooluje a urobił dużo metrów).
Tegoroczna formuła była rewelacyjna - 18 dróg na 2 dni wspinania.


a najbardziej dupy dały nasze baby bo wystarczyło zrobić 1 wpinkę i mieć 3 miejscesmiling smiley)

Wielkie podziękowania dla organizatorów.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: walek ()
Data: 14 Dec 2015 - 10:53:40

Oficjalny komunikat MBO!

Wyniki znamy, o rejonie napisali przedmówcy. Warto jedynie podkreślić fenomen słowackiej cyfry. Asekurowałem Antona na Doskonalej piatce D5, droge oczywiście zrobił, ale nasapał sie nie mało, kilkakrotnie obsunął i mimo to bez skrępowania podtrzymał wycenę. Lepiej nie zwracać uwagi na cyferki i tylko napierać.

Według mnie warto zaznaczyć postać Wadima Jabłońskiego który zrobił olbrzymi postęp. w zeszły mroku obstawiał tyły, a teraz znajduje sie w ścisłej czołówce i genialnie sie zaprezentował. Doskonały przykład, że trzeba poprostu mieć spręż i działać!

Dla mnie miszczem klubowym jest Maniek z Połańca, każdy inny coś tam ma do czynienia z czekanami, a jego jedyny trening to popierdalanie kombajnem i picie samogonu. Także gratuluje szczerze!

Kolejna nagroda tym razem za nieskalany wizerunek oraz wzbudzanie zazdrości u płci brzydkiej i pożądania u pięknej wędruje do Szykownego Wąchodczanina, biały pikolak, obcisłe spodnie i nienagannie wypielęgnowany zarost skutecznie przyciągał spojrzenia uczestników.

Z niewiadomych przyczyn tegoroczny Memoriał miał poteżny niedobór maniurek, w zwiazku z czym Nasz klubowy Buhaj zasymulował ból głowy i poszedł spać.

Chyba wystarczy, udania impreza, aż boje sie o przyszłość, bo poprzeczka jest podniesiona wysoko jak okapy Letanovskiego Młyna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: dr know ()
Data: 14 Dec 2015 - 16:52:19

Eleganckie Chłopaki:



poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 15 Dec 2015 - 15:43:23

Hańba ci! Dobrze ze Gosia nie pojechal bo I ona by ci dojebala! Maniek niby sie nie wspina, a w połańcu podobno wygasili jeden blok zeby se mogl postrącać dziabami spieki na sciankach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-15 15:45 przez Marcin_S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: walek ()
Data: 15 Dec 2015 - 16:35:09

Marcinku na razie to jesteś młody i wiesz jaki smiling smiley Siły wyższe nie pozwoliły nabić troszke wyższego skilla.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-15 16:38 przez walek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 15 Dec 2015 - 21:25:09

Czy zauważyliście, że na 24 zawodników 7 było z ŚKA??
Taki klub to potęga, brawo chłopaki!!
Gratulacje - Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: XIV MBO
Wysłane przez: dr know ()
Data: 16 Dec 2015 - 14:22:27

wyjście przez przewis do lewa - tak wygląda słowackie D6;
to po prawej, przez daszek tez ma tyle;




i to tyle co mam do powiedzenia, che che;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.