Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
STOKÓWKA - szacun!!!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 14 Jun 2009 - 18:30:35

Koledzy (naturalnie i przede wszytskim także Koleżanki),

Byłem na Stokówce dwa razy w życiu, choć pochodzę z Kielc.
Mój ostatni raz to 12.06.2009. Kiedy zobaczyłem Ścianę z Obrywem, pomyślałem, że jestem świadkiem katastrofy i na naszych oczach postępującego kataklizmu niszczącego tak niezwykły, kameralny teren wspinaczkowy. Tak, byłem w szoku myśląć, że nastąpił tam jakiś giganntyczny obryw związany z ostatnimi deszczami ;-))

Szok minął, kiedy zobaczyłem kilka metrów dalej pięknie "posprzątany" dół Przewiechy...
Więc jeszcze raz, Koledzy! KAWAŁ DOBREJ, CIĘŻKIEJ ROBOTY wykonaliście. Widziałem, że niektóre drogi zyskały nawet po 3 metry! Naprawdę, ŚKA zyskał w moich oczach bardzo, bardzo wiele. To nie jest prowincjonalny Klub napaleÅ„ców, to grupa naprawdę ambitnych, zgranych kolesi, którzy potrafią dosłownie przenosić góry!

No oczywiście spróbowałem tej skały. Powiem krótko, zazdroszczę takiego miejsca. W porównaniu to wapienia Jury, to jak ferarri do fiata. Doskonałe tarcie, zero wyślizgaÅ„, kilkanaście naprawdę fajnych dróg (szkoda, że Przewiecha taka zapiaszczona). Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu drogi na Zachodniej, doskonale sprawdzające nie tyle siłę, co równowagę.
Dbajcie o to, żeby zimą dziabami wam nie rozwalili najfajniejszych dróg.


Serdecznie Was pozdrawiam,
jusza (KWW)
PS.
1. Następnym razem spróbuję pachów w Cisowej ;-)
2. Czy Zalejowa jest taka jak Stokówka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOKÓWKA - szacun!!!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 15 Jun 2009 - 10:42:16

Zelejowa to 3 oddzielne kamieniołomy, o wiele mniej obitych dróg, skała podobna jak na zachodniej na stokówce. Ale warto odwiedzić chociażby ze względu na drogi znajdujące się na przewieszce w 1-szym kamieniołomie, przewiecha ze stokówki się umywa - spróbuj Baćmagówki droga rewelka smiling smiley
Reszta w topo: [ska.netaz.pl]
P.s. Ciosowa to nie parchy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-15 10:45 przez Marcin_S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOKÓWKA - szacun!!!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 15 Jun 2009 - 11:04:15

Marcin ;-)

Sorki, miałem napisać PIACHY, a nie żadne PARCHY, a napisałem ostatecznie pachy.
Chodzi więc o piachy w Cisowej, piaskowce znaczy... ;-)), a nie żadne parchy. Byłem tam i widziałem, to rzeczywiście nie parchy, tylko bardzo piękna i kameralna formacja - zupełny rarytas w naszym kraju!!! Widziałem mało stali (mało obite) a o własną protekcję też tam raczej niełatwo... Tak czy inaczej chcę tam się pojawić.

pozdrawiam,
jusza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STOKÓWKA - szacun!!!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 15 Jun 2009 - 16:42:03

Hehe spoko, jedna literka a ile potrafi zmienić smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.