Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Akademia Górska w Zakopanem
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 08 Sep 2013 - 22:38:24

W dniach 6-8 września w Zakopanem w ramach Przeglądu Filmów Górskich odbyły się zajęcia umownie nazwane "Akademią Górską" w czterech grupach: dla początkujących zasdy asekuracji i zakładanie stanowisk, nawigacja w górach, poruszanie się po "via ferratach" oraz dla tzw. "zaawansowanych" szkolenie wspinania w rysach na własnej asekuracji.
Uczestniczyłem w tych ostatnich w dniu 6 września w zespole ze znakomitym wspinaczem Damianem Granowskim, który ku mojemu zdumieniu też zapisał się na ten kurs!
Instruktorem był jeden z najlepszych polskich alpinistów Michał Król. Zajęcia były na Mnichu.
W ramach zajęć każdy z nas poprowadził pierwszą rysę "Kantu Hakowego" (piękna!), pierwszą rysę "Międzymiastowej" (łatwa) oraz przeszliśmy w zespole "Kant Klasyczny".
Damian w świetnym stylu poprowadził także "Rysę Marcisza", dla mnie niestety jeszcze za trudną (przeszedłem po pętlach).
Piszę o tym dlatego, że zajęcia takie mają się odbywać co rok. Jest to świetna okazja do poznania ciekawych ludzi, powspinania się z dobrymi wspinaczami, poznania różnych "patentów" i technik. Organizatorzy zapewniają transport do Morskiego Oka (i z powrotem) oraz udostępniają sprzęt.
Koniecznie korzystajcie!!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.