Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 20 Jan 2016 - 11:49:09

w nawiązaniu do wpisu w dziale przejścia;
ile wyciągów i jak długich wyszło od startu w drogę do jej końca?
chodzi mi o samo żebro;

mam schemat Kardasia/Świętego - ale schemat sobie, a życie sobie - mnie zazwyczaj wychodzi ok. 60% tego co oni proponują;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: payek ()
Data: 20 Jan 2016 - 19:22:43

W zasadzie 7 wyciągów, ósmy do "Dreża" też zrobiliśmy na sztywno bo nie widzieliśmy co będzie za załomem, ale okazało się, że spokojnie można było z lotną. Dół robiliśmy tak jak czerwona linia na schemacie, z którego korzystaliśmy: [szlakiidrogi.pl], góra wprost bez obejść, choć trafiłem na jakiś chyba stary wariant z hakiem pod okapikiem i trochę trudniejszy niż na schemacie.
Myślę, że można też wydłużyć wyciągi i zaoszczędzić trochę czasu.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 01 Feb 2016 - 09:53:29

napisali o Was:

6.01 Środa. Po godz. 21 do TOPR dociera informacja o problemach orientacyjnych w ścianie dwójki taterników. Taternicy znajdują się w rejonie Żebra Rzepeckich w masywie Granatów. W tamten rejon z Hali Gąsienicowej wyrusza ratownik dyżurny z zadaniem zlokalizowania wspinaczy. W między czasie udaje się nawiązać kontakt telefoniczny z taternikami, których po sugestiach ratowników, udało się przekonać do kontynuowania drogi wspinaczkowej ,aż do jej końca. Taternicy po zakończeniu wspinaczki schodzą przez Kozią Dolinkę , gdzie z ciepłą herbatą oczekiwał na nich ratownik. Po krótkim odpoczynku cała trójka schodzi do Murowańca, gdzie szczęśliwie docieraja o godz. 5.30 nad ranem.

[www.topr.pl]

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: payek ()
Data: 01 Feb 2016 - 15:01:07

" których po sugestiach ratowników, udało się przekonać do kontynuowania drogi wspinaczkowej ,aż do jej końca"

Niezbyt trafne sformułowanie, gdyż zadzwoniłem do TOPRU po skończeniu drogi i przetrawersowaniu do Żlebu Drega, tam dopiero postanowiliśmy skonsultować dwie opcje, które rozważaliśmy; czyli trawers do szlaku jak podają w topo, lub żlebem na pik, bo po ciemku wydawało się to bezpieczniejsze. Zalecili nam drugą opcje i tak też zrobiliśmy, nie trzeba nas było przekonywać. Końcowe sformułowanie może być jednak trafne traktując sprawę ortodoksyjnie, czyli droga kończy się na piku, a nie w 1/3 ściany i powrót bokiemsmiling smiley

Generalnie miło wspominam relacje z Witkiem Ciekowskim, a herbata i żurawina, którą nas poczęstował była przepyszna!

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 02 Feb 2016 - 11:18:37

pod jaki nr dzwoniłeś do TOPRu?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rzepeccy - ile wyszło wyciągów?
Wysłane przez: payek ()
Data: 02 Feb 2016 - 16:22:03

TOPR 601 100 300

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.