Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Rysa Rysą
Wysłane przez: payek ()
Data: 05 Oct 2014 - 23:03:34

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się pokonywanie Rysy rękami ściśle rysą, nawet widzę, że pojawił się wpis z takiego właśnie przejścia.

Gleba, czy szedłeś Rysą również w dolnej części?

Ty możesz jeszcze nie wiedzieć, ale to tak właśnie bawiliśmy się swego czasu z "Rysa Rysą". Nasze wariacje na ten temat mówią, że Rysa pojawia się już w okolicach drugiej wpinki z Motylej pod odszczelonymi klamami (Grzesiek podążył nawet jeszcze dalej i znalazł źródło Rysy na starcie Ograniczonej Prohibicjiwinking smiley ), od tych klam masz dalekie sięgniecie do dwójki, która jest już w ewidentnej Rysie. Tu Rysa ponownie zanika, nie wchodzimy do restowych chwytów z Motyle, lecz zamieniamy ręce w rysce z dwójką i wykonujemy daleki, kluczowy ruch do powyżej pojawiającej się Rysy ( tak jak przy ograniczonej Prohibicji) i nią aż do stanu.

Dla przypomnienia tych naszych lokalnych zabaw z przed lat, dziś ponownie przeszedłem w ten sposób Rysę i jestem pewien, że jest to troszkę więcej niż VI.2 - jak podajesz w przejściach. Chyba, że robiłeś to tylko z samym górnym wariantem? Wtedy faktycznie wycena może pozostać ta sama, ale przypominam, że pierwotnie robiliśmy ją (naturalnie traktując to jako zabawę) tak jak opisałem poniżej. Herman nawet w Topo umieścił te "wariacje" z wyceną VI.2+ i temu też bym się przychylał, z podkreśleniem, że solidne Stokówkowesmiling smiley

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rysa Rysą
Wysłane przez: dr know ()
Data: 05 Oct 2014 - 23:12:33

Rysa rysą z nogami w rysie to ma z kolei VI.3; i to bez łaski;

Rysa rysa za VI.2 oznacza normalne odbicie od Motylej i niekorzystanie z chwytów z Wyzwania; i jest to bardzo logiczny i estetyczny wariant;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.