Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 19 Sep 2012 - 09:41:26

Wspinanie w górach jest 'fajne' i w ogóle, ale prędzej czy później prowadzi do inwalidztwa (czego mieliśmy ostatnio świadectwo). Proponuje wam zająć się cyfrą, nieskalaną długimi podejściami z ciężkim plecakiem, bez mchów, porostów i kosówek, drogich schronisk, sprzętu ect. ect. apoteoza i kwintesencja wspinania, a piękno gór zastąpić pięknem trudnego przechwytu. Nawet sam Miłościwie Nam Panujący Prezes się opamiętał i porzucił praktyki tego haniebnego występku, góry są 'passé'

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: payek ()
Data: 19 Sep 2012 - 10:16:47

Ej Wąsaty! Jak czytam takie fajne prowokacje, to jeszcze bardziej tęskni mi się za górami! Obawiam się, że na chłopaków zadziała to podobniesmiling smiley
Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: walek ()
Data: 19 Sep 2012 - 10:20:56

Jak Ci wysprzęgle gipsem to sie opamietasz!

Ale troche racji masz, żartów nie ma smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: payek ()
Data: 19 Sep 2012 - 10:34:43

Bezpiecznie nie jest! Trzeba też pamiętać, że nie tylko w górach, ale i w skałach trzeba się pilnować.
Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 19 Sep 2012 - 11:56:23

Góry spoko, Kuba w Alpach ostatnio zrobił tam przecież 8a, to tylko kwestia wyboru odpowiednio trudnej, obitej! ściany/szczytu który nie jest dalej niż 5min drogi od samochodu. Pawłowi od długich podejść nogi urosną jak tobie Wałku, i po co mu to!? Zamiast dociążać bezsensownie plecy plecakiem, sugeruje dociążyć się żelazem na drążku\campusie - mniej chodzenia i większy z tego pożytek!

Apeluje do was o rozwagę i opamiętanie Przemku i Pawle - zanim wdepniecie na tą zgubną ścieżkę powolnej samo-anihilacji!

Cyfra Jest Najważniejsza!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Sep 2012 - 13:07:20

Marcin_S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Góry spoko, Kuba w Alpach ostatnio zrobił tam
> przecież 8a, to tylko kwestia wyboru odpowiednio
> trudnej, obitej! ściany/szczytu który nie jest
> dalej niż 5min drogi od samochodu.


ewentualnie odpowiedniego kamienia!


jedzie ktos w pt na baldy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: dr know ()
Data: 19 Sep 2012 - 13:23:09

Wojak - to nie kwestia opamiętnia;
po prostu Prezes zrobił w zeszłym roku ilośc na kilka lat naprzód;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: premek ()
Data: 19 Sep 2012 - 15:55:09

Cyfra przyjdzie, nie ma odwrotu już. Ale fakt jedyny niezaprzeczalny jest taki że gdyby nie Tatry, gdyby nie Mnich którego zdobycie stało się celem samym w sobie na długo przed tym nim zacząłem się wspinać, to nie było by mnie tu. Tatry zawsze będą na pierwszym miejscu i choć bym miał podchodzić pod ścianę dwa dni, a wspinać się godzinę to będzie to najlepsza z możliwych opcji!! A nogi już urośnięte mam grinning smiley

Gleba



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-19 16:03 przez premek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: klenio ()
Data: 21 Sep 2012 - 23:53:23

"Proponuje wam zająć się cyfrą...apoteoza i kwintesencja wspinania"

Błądzisz bracie, a może inaczej: cyfra przesłania ci oczy.
Wspinanie sportowe jest fajne ale jest tylko sportem... niczym bieganie, pedałowanie bądź pływanie - niczym więcej.
O ile rozumiem, że możesz ubóstwiać (apotheosis) "cyfrę" to z tym, że jest ona istotą wspinania - się nie zgodzę.
Można urosnąć, wytrenować formę, dokoksować suplementami i przeskakiwać cyferki, ale nigdy nie znajdziesz tu tego pierwiastka przygody, wolności i partnerstwa jakie odnaleźć można w górach lub we wspinaniu na własnej.
Tylko w górach i na własnej musisz zaakceptować możliwe konsekwencje odpadnięcia aby w ogóle zastartować w drogę - poczuć wolność. Natomiast we wspinaniu sportowym nie ponosisz żadnych konsekwencji możesz jedynie "przegrać" styl.

Dla mnie większą wartość mają VI na własnej niż VI.5+ na sportowo. Może to być dla ciebie dziwne ale na przykład Wałkowe "mleko pod nosem" cenię wyżej niż twojego "Greka". Tak mam.

Wiem, że się sparzyłeś na włąsnej na "krwawej" ale po prostu podszedłeś do tematu ze zbyt dużą nonszalancją można powiedzieć pychą. Nie zaakceptowałeś konsekwencji bo byłeś pewny, że nie spadniesz.

Do sedna Wojaku kochany:

Ciesz się wspinaniem sportowym ale nie traktuj "cyfry" jako kwintesencji naszego procederu i nie narzucaj jej nikomu. Bo brzmisz jak "drajtool jest najważnejszy"

pozdrawiam
Klenio

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 22 Sep 2012 - 00:44:48

Faktycznie we wspinaniu nie chodzi tylko o rodzaj, kształt i odległość pomiędzy chwytami, ale i całą duchową otoczkę i metafizykę!

Ale wizerunek wspinacza jako romantycznego buntownika czytającego wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera, który z jednej strony kładzie na szale swoje zdrowie bądź nawet życie a z drugiej nieodparta chęć przeżycia przygody i walki z przeciwnościami matki natury to przeżytek!

Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym wszystko jest zdominowane przez liczby, ile metrów, jaki kąt(połóg, dach, ect.), jaka trudność?
Czym jest przejście nowej drogi nawet w górach, bez dopisku -IX lub 7a obl po jej nazwie, choćby nawet miała 1000m, a będzie to teren pasterski, nikt nawet nie przeczyta nagłówka niusa smiling smiley

Btw. dzięki, że pokarmiłeś trolla smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: klenio ()
Data: 22 Sep 2012 - 12:46:04

"Ale wizerunek wspinacza jako romantycznego buntownika czytającego wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera, który z jednej strony kładzie na szale swoje zdrowie bądź nawet życie a z drugiej nieodparta chęć przeżycia przygody i walki z przeciwnościami matki natury to przeżytek"

Fakt pięknoduchostwo do mnie też nie trafia. Ale zważ, że właściwie w naszym kieleckim środowisku prawie nikt nie uderza w ten ton, także aż tak źle nie jest.

"Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym wszystko jest zdominowane przez liczby, ile metrów, jaki kąt(połóg, dach, ect.), jaka trudność?" sam się wpisujesz w ten klimat ot choćby regularnie uzupełniając wpisy w przejściach.

"Btw. dzięki, że pokarmiłeś trolla"
Z tym trollowaniem to sobie tak nie pochlebiaj :-) twój wpis o ile ironicznie - kontrowersyjny nie do końca wydaje mi się antyspołeczny.

PZDR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 22 Sep 2012 - 15:09:57

Marcin_S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ale wizerunek wspinacza jako romantycznego
> buntownika czytającego wiersze Kazimierza
> Przerwy-Tetmajera (...) to
> przeżytek!

Kurwa! Ja lubię poezję Kazia!


to mój ulubiony:


LUBIĘ, KIEDY KOBIETA...



Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu,

kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu,

gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie

i wargi się wilgotne rozchylą bezwiednie.



Lubię, kiedy ją rozkosz i żądza oniemi,

gdy wpija się w ramiona palcami drżącemi,

gdy krótkim, urywanym oddycha oddechem

i oddaje się cała z mdlejącym uśmiechem.



I lubię ten wstyd, co się kobiecie zabrania

przyznać, że czuje rozkosz, że moc pożądania

zwalcza ją, a sycenie żądzy oszalenia,

gdy szuka ust, a lęka się słów i spojrzenia.



Lubię to - i tę chwilę lubię, gdy koło mnie

wyczerpana, zmęczona leży nieprzytomnie,

a myśl moja już od niej wybiega skrzydlata

w nieskończone przestrzenie nieziemskiego świata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Glebo i Pawle nie idźcie ta drogą!
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 22 Sep 2012 - 21:09:28

Piotrek, wiedziałem, że żywo interesujesz się erotykami, ale sądziłem, że bardziej jesteś fanem twórczości Sashy Gray, niż Kazia!

Różni łojanci, różne spojrzenia na świat, różne motywacje napędzające ich do działania, walki z grawitacją i samym sobą.

Quote

Tu miał być wywód czemu warto pracować nad cyfrą, ale dałem se spokój, pax między wspinaczami smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.