Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
pytania - mont blanc
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 22 Aug 2012 - 19:36:16

cześć,
wybieram się na początku września na MB i w związku z tym mam kilka pytań:

1. czy możecie polecić jakiś tani wynajem busów lub większego samochodu osobowego - (bus minimum na 7 os, a sedan, min. 4 osobo-plecaki) na ok 7-9 dni w terminie 2/3.09-10/12.09 (skład grupy 7 osób ale możemy mieć jeden samochód) - ekipa jedzie z wrocka, więc bus/samochód z tamtych okolic.
2. jakieś porady na tani i miły nocleg w dolinie pod MB?
3. jakieś uwagi gdzie nie można spać w namiocie na drodze klasycznej, z tego co wiem, to w niedalekich okolicach schronisk można rozbijać namioty.
4. jakie sa orientacyjne ceny schronisk na tym szlaku?
5. z doświadczenia, ile trzeba minimum czasu na wlezienie na szczyt przy dobrej pogodzie i zlezienie zeń?

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytania - mont blanc
Wysłane przez: arek ()
Data: 23 Aug 2012 - 18:42:13

Hej,

Ja tam byłem turystycznie więc mogę tylko na pytanie nr 2 odpowiedzieć.
Hotelik jest chyba najtańszy w okolicy ma 120 lat i duża część sprzętów się od nowości nie zmieniła. Atmosfera też jest ciekawa, obsługa jakby cały czas najarana. Jedno z tych miejsc, które się zapamiętuje.
[www.hotelbuet.com]

Tyle tylko, że to jest od Chamoniowa około 10 km ale przystanek kolejki jest ok 200m od hotelu.

Pzdr
Arek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytania - mont blanc
Wysłane przez: michak ()
Data: 24 Aug 2012 - 13:59:17

Ad.2.
Z tego, co piszesz, to zamierzacie iść tzw. drogą normalną - tani i dogodny nocleg (ok. 100 m od tego pola namiotowego jest wyjście na szlak na MB, obok stacji kolejki Bellevue) to:
Pole namiotowe w Les Houches (przejeżdżasz przez Chamonix, po ok. 2km, zjeżdżasz na Les Houches Trabets)
Adres:
136 Route du Nant Jorland
Les Trabets
74310 Les Houches
Ceny:
5 euro/dobę od osoby;
Namiot mały (2-3 os.) – 1,6 euro/dobę;
Samochód osobowy – 1,6 euro/dobę;
Wychodząc w góry, można się dogadać i zostawić samochód - biorąc pod uwagę ceny innych parkingów (szczególnie w Chamonix) - to naprawdę tanio; a po powrocie można skorzystać z prysznica, coś sobie uwarzyć itp. Starsza Pani, która zawiaduje tym interesem mówi tylko po francusku - także dobrze jest przyswoić sobie kilka słów. Po opłaceniu pobytu na polu nam. możecie dostać darmowe „karty-vouchery” na przejazdy komunikacją w rejonie, czyli można wybrać się po powrocie z MB do Chamonix. Atmosfera na polu - Polacy rządzą! grinning smiley
Ad. 3.
Są 2 miejsca biwakowe na tej drodze: pierwsze, to w okolicach schroniska Tete Rousse, jest tam nawet kibel dla biwakowiczów; drugie jest powyżej starego schroniska Gouter, pod Aig. du Gouter - obu miejsc nie sposób przeoczyć. Na szczęście nikt nie robi problemów, z tego powodu, że biwakujesz - nie ścigają, nie robią nalotów itp. - przynajmniej tak było, kiedy ja tam byłem (pocz. sierpnia), ale też nie słyszałem, żeby ktoś miał jakieś problemy z powodu biwaku w tym rejonie. Myślę, że nie byłoby problemu, gdybyście biwakowali poza tymi miejscami.
Ad.4.
Dostać normalne miejsce w schronisku w sezonie na tej trasie, to rzecz prawie niemożliwa - możesz dostać podłogę - ale też ciężko - a i tak Cię zgolą, no i koczujesz, pobudka ok. 1 w nocy (schr. Gouter). Ceny noclegów mnie nie interesowały, bo spaliśmy w namiocie. Moi koledzy kilka lat temu w Gouter dostali miejsca normalne - ktoś nie przyszedł (cena: 40 euro od osoby ze śniadaniem i obiadokolacją - pewnie się niewiele te ceny zmieniły). Kiedy tam byłem - schr. Gouter - był spory tłok… Nowe schronisko było zamknięte. Cena 1,5 litra wody mineralnej: 5 euro. Do schroniska Tete Rousse nie wchodziłem.
Ad.5.
Rekord wejścia na MB z Chamonix i zejścia to 5 godz. i 10 min. - ale nie o takie minimum Ci pewnie chodzi… ;) My poświęciliśmy na to 3 dni. Sporo ludzi robi to w 2 dni, ale ci bez klimy mocno odczuwają wysokość…

Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pytania - mont blanc
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 24 Aug 2012 - 17:22:17

dzięki za info,
spanie "u Babci" jest naszym planem, kilka źródeł ją poleca, więc tam kierujemy swoje kroki - dzięki za adres i ceny - aż zadziwiające, że tak niskie!

do schronisk wstąpimy pewnie wyłącznie w celach krajoznawczych, a te 5hr z ,małym hakiem na szczyt to jakiś kosmos! choć niektórzy są naprawdę szybcy - choćby niedawne ekspresowe wejście na Eiger północną ścianą - ciut szybciej niż Steck. sądzę, że jeśli wszystko dopisze to całość zajmie nam 4 dni (3 noce na szlaku)

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.