Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Prośba o rozwagę
Wysłane przez: ga ()
Data: 20 Jun 2012 - 03:09:07

Hej,

Słyszałem o zaliczeniu gleby na Stokowce z drogi "Młoda krew" spod (obecnie) czwartej wpinki, podczas wspinania z asekuracja dolną (z wykorzystaniem stałych punktów przelotowych). Przeloty, oczywiście, pozostały na miejscu. W mojej ocenie jest to możliwe jedynie w przypadku nieprawidłowej i/lub nagannej asekuracji.

Apeluję o rozwagę podczas doboru asekurantów! W ich rękach Wasze, ekhm, Nasze zdrowie, życie i dobre samopoczucie!

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o rozwagę
Wysłane przez: walek ()
Data: 20 Jun 2012 - 08:32:31

Kto przypierdolił? Stało sie coś?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o rozwagę
Wysłane przez: herman ()
Data: 20 Jun 2012 - 08:56:22

Dzieki tobie walek nic sie nie stało - dynacem zadziałał i równo sie zrobiło pod młodą krwią.


Z tego co słyszałem to kolega nie potrafił asekurować(po locie/glebie lina trzymana była nad przyrządem).

A tak na marginesie.
BARDZO PROSZĘ O NIE ASEKUROWANIE Z BANANEM DO KOLAN!!! NASZE SKAŁKI TO TAKIE WYŻSZE BULDERY WIEC I GLEBA BLISKO.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o rozwagę
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 20 Jun 2012 - 09:27:10

Sprawdzony i znający się na rzeczy partner to podstawa!!

Jako przykład podam, że w ostatnią niedziele wyłapałem Klimasa (stały partner) w momencie gdy szurnął już lewą nogą o ziemie (droga w dachu 3-4 m nad ziemią i odpadł podczas wybrania liny do wpiny).
Mnie na tej samej drodze asekurowała dziewczyna którą dopiero co poznałem, ale jej wspinaczkowe CV gwarantowało 100% pewność...i faktycznie wyłapała mój lot profesjonalnie.

Morał - można dać sie asekurować dopiero co poznanej osobie, ale pod warunkiem 100% pewnosci co do jej umiejętności. Jak nie jesteście pewni umiejętności partnera, a macie ciśnienie to lepiej powędkujcie!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o rozwagę
Wysłane przez: premek ()
Data: 21 Jun 2012 - 00:24:16

Na szczęście nic mi się nie stało. Trudno mi powiedzieć coś za asekurującego, jednak przy następnej okazji gdy będziemy się razem wspinać poproszę kogoś bardziej doświadczonego by przypilnował go by do takich sytuacji nie doszło więcej.

Gleba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o rozwagę
Wysłane przez: herman ()
Data: 21 Jun 2012 - 08:03:15

dobrze gada

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.