Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: klenio ()
Data: 02 Jun 2019 - 22:41:36

- czyli ograniczenie ograniczonej prohibicji.
"...startuje Ograniczoną prohibicją, omija wszystkie chwyty z Rysy i na lewo, z prawej strony ogranicza się linią ringów z Prostowania wyzwania z dodatkowym ograniczeniem na wielkiej klamie przy 3 wpince i zabraniem pionowych chwytów przy drugiej (na prawo od krawądki przy 2 wpince z Prohibicji), z zaznaczeniem, że górny odciąg jest stopniem. Ograniczenia kończą się nad 4 wpinką."

Piotrze gratuluję przystawki.
Bez laserowego wskaźnika ani rusz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 02 Jun 2019 - 22:45:43

Oj Przemysław, nie ma miejsca już na skałce. Wstaw sie, a w mig załapiesz logikę.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: kuba ()
Data: 03 Jun 2019 - 08:47:03

proponuje aby każdy kolejny z "autorów" dołączał zdjęcie z drogi z zaznaczonymi chwytami i stopniami- czego można łapać a czego nie . Marcin O. tak zrobił i jest to pomocne przy wspinaniu się po jego przystawce.
Czyżyk zrób tak samo bedzie łatwiej jesli ktoś sie zdecyduje .
Ps jest na stokówce trudny logiczny problem bez ogr. - start żebrami po trzeciej wpince w prawo do zrywacza.
pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: martinez ()
Data: 06 Jun 2019 - 09:34:45

Doceniam Koledzy Wasz szyderczy dystans i brak napinki wobec stosowania ograniczników na Stokówce. Od razu widać, że rozumiecie ideę.
Przejście Czyżyka (nawet chyba bardziej niż moje wcześniejsze) mieści się w lokalnym standardzie. Chciałem napisać, że dla "trudnych dróg", ale podobne pomysły były już przecież przy mniejszych trudnościach.

Kuba, zdjęcia to przeszłość, teraz wrzuca się filmiki na vimeo. Ale przyznam, że osobiście wolę tradycyjne środki wyrazu (choć czasem mogłyby być bardziej jednoznaczne).
Na przykład ten opis - skądinąd bardzo ładnej - "przystawki":

"kolejny wariant na przewieszeniusmiling smiley. jest w miare logiczny tzn: start z prawej śpiochem po trzeciej wpince w lewo - wyjście drajtulem. droga przecina całe przewieszenie , na wysokości przerysy hubera dochodzi do oblaków ponad kruksem z przerysy (to ważne bo jak pójdziemy wpinke niżej można znaleźć no hand) potem do dziupli z lewara i przez dilferka (tu jeden ogr nie łapiemy dwóch klam na wysokości stanowiska, klam wpinkowych od dilferka) i wyjście drajtulem. ogr są dwa - jeden aby dojść do przerysy na wysokości klamy po kruksie i brak klam od dilferka. jest to w miare logiczne podczas wspinu gdyż zejście do no handa wymaga zejścia 2m w dół a klamy od dilfra są naprawdę wysoko smiling smiley"

Pozdrawiam,
M.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: kuba ()
Data: 07 Jun 2019 - 07:16:44

drogi ograniczone robiłem przed oblakim np ogr szybkosc czasu, melanchujnia , przeprost. czy sa to przystawki - pewnie tak. gdyby ktos mial ochote robic te same prystawki z innymi ogr. czemu nie - wazne aby przedstawił to w czytelny sposób np zdjecie z zaznaczonymi chwytami-stopniami -co wolno co nie.
jedyne zastrzezenie to fakt iz powstaje zament i osoba która chce powtorzyc przystawke moze sie pomylić smiling smiley . problem tez taki ze ktos autora moze nie znac, nie ma zdjecia i opisu wtedy ma problem.
reasumujac przystawki czemu nie ale w mojej opini powinno dac sie je zwięźle opisac i unikał bym robienia z jednej drogi xxxxx przystawek , idąc tą drogą powtarzajac jakaś drogę innym patentem mógł byś napisać ze robisz swoją o innej wycnie itd. temat długi i chyba na dluższą rozmowę smiling smiley
pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: DarkWizard ()
Data: 07 Jun 2019 - 09:04:37

Dobry temat smiling smiley))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: herman ()
Data: 07 Jun 2019 - 21:33:57

Witam
Wczoraj zrobiłem prostowanie lewara, zupełnie innym "lepszym" patemtem. Bez podchwytów i bez wyjazdu nóg. Prawa na ścisku, noga lewa bardzo daleko w lewo. Lewa reka do krawadki. Hak pieta i potem Prawa do oblaka
Przestawienie nóg i do chwytu przy stanie.
Teraz to będzie Vi.5 a nie 5+.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hiper ograniczona prohibicja
Wysłane przez: payek ()
Data: 07 Jun 2019 - 22:00:44

Dla mnie Prostowanie Lewara też było harde! Jak to bez wyjazdu nóg? Tak zepsuć piękne patenty! Podobnie jak podchwytowy fakerek z zadziorem, który robił dziurę na Drajtulu, to były zacne ruchy dla prawdziwych Łojantòw! ☺️
Pozdr.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-07 22:04 przez payek.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.