Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: payek ()
Data: 25 Dec 2015 - 16:07:38

Większość z Was już wie, że w Bilczy została wybudowana nowa ścianka wspinaczkowa, która znajduje się na ul. Marmurowej 62 ( na tej samej ulicy co widoczny z głównej drogi kościół, tylko kilometr dalej).
Oficjalne otwarcie całego kompleksu wraz z SPA odbędzie się w styczniu, ale już od tej niedzieli ruszamy na ściance wspinaczkowej, kręgielni i kawiarni z barem. Start o godz. 12:00, tymczasowo czynne będzie do około 19 tej.
Ścianką będzie zajmować się Anetka (jak wróci) i ja, z doskoku też Dominika Sołtys i inni klubowicze w razie potrzeby.

Udało nam się wynegocjować 25% rabatu dla ŚKA .
Cenniki i kilka zdjęć dodałem dziś na FB:https:[www.facebook.com], foty [www.facebook.com] tam też będą pojawiać się bieżące informacje.
W tym tygodniu doszło nam kilka dodatkowych trenażerów takich jak: Drabina Bachara, gruba lina gimnastyczna, drążki. W przyszłym tygodniu dojadą jeszcze materace pod ścianki z automatyczną asekuracją True Blue, kółka gimnastyczne i TRX oraz drabinka gimnastyczna z drążkiem. Zamówiłem jeszcze dodatkowo 60 trudnych (małych)chwytów, które powinny być na początku stycznia.
Ścianka nie jest duża, najbardziej zadowoli osoby początkujące i dzieci, ale gwarantuje również, że bardziej zaawansowani też solidnie się spiorą za sprawą bulderowni. Dostaliśmy od producenta ścianki (Gatowalls) gotowy obiekt z nakręconymi drogami, plus kilkadziesiąt dużych i dość trudnych chwytów, w tym dwie struktury. Ustawiłem z nich kilka ciekawych baldów o różnych stopniach trudności, a ich kombinacje stworzą naprawdę trudne przystawki.
Wiadomo, że nasza klubowa pakernie jest znacznie lepsza dla zaawansowanych łojantów, ale dla odmiany warto też skosztować czegoś nowego.

Dla mnie to bardzo fajne wyzwanie i dołożę wszelkich starań aby ten z założenia komercyjny obiekt miał też wspinaczkowy klimat.

Poniżej dodatkowe informacje, które pojawią się na stronie internetowej www.exodusclub.pl :

Obiekt składa się ze:
• ścianki przeznaczonej do wspinania z liną , ścianki ze strefą UP&CLIMB,
• ściany boulderowej,
• mostu linowego z tyrolką,
• dodatkowego wyposażenia gimnastycznego.

Ścianka wspinaczkowa z liną:
8 stanowisk,
6,5 m wysokości,
na 2 panelach możliwość wspinaczki z dolną asekuracji, drogi o różnym stopniu trudności.
6 paneli ze strefą tematyczną UP&CLIMB (wspinaczka na czas, nutki, pacman, szchy, zacięcie książkowe) z nowoczesnym systemem autoasekuracji TRUBLUE .
System TRUEBLUE - to najnowsza generacja urządzeń autoasekuracyjnych, która pozwoli Ci na samodzielną wspinaczkę z liną bez partnera do asekuracji. Zapewnia on bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi. TruBlue zapewnia taką samą prędkość zjazdu zarówno dzieci (od 10kg wagi) jak i dorosłych (do 150kg).

Ściana boulderowa:
• 40 metrów kwadratowych
• 30 stopni przewieszenie
• 20 stopni przewieszenie
• Piony
• Wysokość 3,5 metrów

Ścianka składa się z kilku formacji: pionów oraz przewieszeń o różnym stopniu nachylenia. Jest to świetne miejsce do nauki techniki dla osób początkujących, a także doskonały trening dla osób bardziej zaawansowanych. Trudności dróg oznaczone są kolorami, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Most linowy ma długość 6m, zawieszony jest nad ścianką bulderową na wysokości ok.4 metrów. Po pokonaniu mostu istnieje możliwość zjazdu na linie (tyrolce). Długość zjazdu na linie to 10,5m.

Dodatkowe wyposażenie:
• drabinka gimnastyczna,
• drabina Bachara,
• dwa drążki gimnastyczne,
• kółka gimnastyczne
• TRX.

Na naszym obiekcie oferujemy:

- W cenie biletu sprzęt wspinaczkowy - uprząż i kask oraz nieograniczony dostęp do magnezji;
-
- Oddzielne szatnie z prysznicem
- Parking
- Bar z kawą, herbatą i napojami
- Wspinaczkowa atmosfera…

Zapraszamy.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: walek ()
Data: 26 Dec 2015 - 00:35:28

>System TRUEBLUE - to najnowsza generacja urządzeń autoasekuracyjnych, .... TruBlue zapewnia taką samą prędkość zjazdu zarówno dzieci (od 10kg wagi) jak i dorosłych (do 150kg).

Payek niestety w związku z powyższymi ograniczeniami spora cześć kielecakich alpinistów obejdzie sie smakiem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 28 Dec 2015 - 17:35:22

Ja myślałem ze Bilcza to wiocha pod Kielcami, a tymczasem sie okazuje ze jest na odwrót - kielce to wiocha koło bilczy!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: herman ()
Data: 28 Dec 2015 - 18:25:05

i Bilcza jest zawsze zakorkowana - jak na metropolie przystało.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: payek ()
Data: 11 Jan 2016 - 19:21:08

Krótka zajawka ścianki i całego Clubu: [www.echodnia.eu]

Pani Prezes twierdzi, że jak będzie dobrze szło to wybudują 16 metrową ściankę, a budować to Oni potrafią! smiling smiley

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ścianka wspinaczkowa w Bilczy.
Wysłane przez: Małgośka ()
Data: 12 Jan 2016 - 14:35:45

No Payek, chyba byłeś grzeczny w ubiegłym roku i Mikołaj przyniósł Ci piękną laserkową bluzę smiling smiley no do zdjęć idealna. Z butami trochę gorzej (ale masz cały rok przed sobą żeby zapracować - zasłużyć na takie specjalistyczne grinning smiley
Acha i po co ta uprząż skoro się nie asekurujesz - przyjdą potem wyśmienici adepci wspinaczki w skały i pomyślą że sama uprząż ich ocali od potencjalnie śmiertelnego w skutkach lotu (bo na zdjęciach widzieli) grinning smileyDDD
I co tam tak sterylnie - magnezji nie można używać ?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.