Forum Wspinaczkowe - wyjazdy :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o wyjazdach wspinaczkowych. Jedziesz, szukasz kogoś do ekipy lub informacji o regionie, pisz tutaj. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Obóz klubowy 2020
Wysłane przez: Pyza ()
Data: 08 Jun 2020 - 14:59:23

W dniach 26- 30 sierpnia w Rudawach Janowickich/ Sokolikach odbędzie się obóz klubowy. Będzie to okazja do integracji środowiska i rozwinięcia umiejętności wspinaczkowych w granitowych formacjach rzadko spotykanych w skałkach w innych miejscach kraju.
Bazę noclegową stanowić będzie kultowy camping wspinaczkowy- Tabor pod Krzywą (opcjonalnie schronisko Szwajcarka). Ceny noclegów na Taborze: w namiocie 25 pln/ noc, w domku 35 pln/noc.

Warunkiem uczestnictwa jest:
- posiadanie aktualnej legitymacji (opłacenie składki za 2020),
- posiadanie kompletu sprzętu osobistego,
- na obóz zapraszamy osoby, które prowadzą drogi wspinaczkowe z dolną asekuracją,
- chęć uczestnictwa należy zgłosić do 15 lipca.

Ramowy plan:
dzień 1- zapoznanie się ze specyfiką wspinania w granicie,
dzień 2- wspinanie w Sokolikach (górskie formacje),
dzień 3- rest, zajęcia z autoratownictwa skalnego, trekking po okolicy
dzień 4- wspinanie w Rudawach,
dzień 5- do ustalenia smiling smiley

Rudawy są też świetnym rejonem bulderowym, znajduje się tam ponad 500 opisanych baldów- zwolennicy tej formy wspinaczki na pewno znajdą coś dla siebie.

UCZESTNICY OBOZU MUSZĄ MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ ŻE WYJEŻDŻAJĄ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. OBÓZ NIE JEST FORMĄ KURSU WSPINACZKOWEGO I NIE MA NA CELU JEGO ZASTĄPIENIE, A JEDYNIE W ZAPEWNIENIE UCZESTNIKOM POMOCY DOŚWIADCZONEGO PARTNERA, KTÓRY WSPOMOŻE PATENTAMI/DOBRYMI RADAMI PODCZAS WSPINANIA.

Osoba do kontaktu Mariusz Tofil

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Obóz klubowy 2020
Wysłane przez: Pyza ()
Data: 01 Jul 2020 - 21:00:16

Garść informacji praktycznych:

1. Rudawy Janowickie i ich najciekawsza wspinaczkowo część czyli Sokoliki położone są w bliskim sąsiedztwie Jeleniej Góry. Dojazd autem z Kielc w Rudawy zajmuje 5- 5,5 h. Przed wyjazdem podzielimy się na grupy i zorganizujemy wspólny transport. Opcjonalnie można dojechać pociągiem do Wrocławia i dalej do Janowic Wielkich, skąd już godzinka z buta pod skały.

2. Skały są położone w lesie zwykle na szczytach wzniesień. W związku z tym trzeba się liczyć z mniej lub bardziej stromymi podejściami od 20 min w Sokolikach do 45 min w Rudawach. Dobrze wziąć wygodne buty i plecak.

3. Jeśli zameldujemy się na Taborze dobrze mieć zapas żywności na 2-3 dni, tak aby codziennie nie schodzić do sklepu. Camp jest położony głęboko w lesie, do najbliższego sklepu jest 20 min jazdy autem. Nie ma też tam żadnego zorganizowanego wyżywienia. Duży, dobrze zaopatrzony sklep Dino znajduje się w Janowicach Wielkich (czynny codziennie do 23).

4. Skała to dobrej jakości granit, który oferuje praktycznie wszystkie możliwe formacje wspinaczkowe. Rudawskie lasy naszpikowane są turniami skalnymi o wysokości do 60 m. W Sokolikach znajduje się ok. 1000 dróg wspinaczkowych, drugie tyle jest w Rudawach.

5. Ze względu na covidowe ograniczenia w przyjmowaniu osób na campingach proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wiadomości priv lub na forum klubowym do 15 lipca. Zrobię wtedy z wyprzedzeniem odpowiednią rezerwację.

Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem.

/Pyza/Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-07-01 21:00 przez Pyza.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
This forum powered by Phorum.