Re: Hyde Park
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 29 Nov 2011 - 22:07:56

Znalazłem plan fajnej ściany, warto było by go wykorzystać w przyszłej rozbudowie grinning smiley
[www.youtube.com]
Zajebiste kształty i wypukłości!

Re: Hyde Park
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 29 Nov 2011 - 22:21:23

Wojak podobają Ci się niemki? confused smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 29 Nov 2011 - 23:20:03

Jakie niemki!? O czym ty prawisz? Ja tam widzę okrągły biały panel i zielone kozackie chwyty smiling smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 29 Nov 2011 - 23:32:07

hmm... w sumie widzę, widzę... super projekcik bym tam miał po dwóch oblakach strzał do dziurki, czasem wilgotnej ale trzymagrinning smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 30 Nov 2011 - 14:24:20

Dziewczyna szczupła, więc niewykluczone, że również się wspina...

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Małgośka ()
Data: 30 Nov 2011 - 21:17:47

Czyżyk, no pod warunkiem że schodziłbyś z dachu to byłyby 2 oblaki smiling smiley i dziurka, bo przy normalnym podejściu to układ ruchów miałby inną kolejność tongue sticking out smiley (a jakbyś przypadkiem władował się w wilgotną dziurkę to mógłbyś potem oblaków nie utrzymaćsmiling smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 30 Nov 2011 - 23:17:13

[www.youtube.com]

amerykanie wiedza lepiejsmiling smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 01 Dec 2011 - 14:51:00

Czyżby start deep water solo...?

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 01 Dec 2011 - 14:52:26

Zapomniałem podlinkować smiling smiley

[www.kciuk.pl]

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 01 Dec 2011 - 14:53:57

Zdjęcie nr. 7...

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 01 Dec 2011 - 23:19:12

Chyba będę musiał przenieść na zamknięte forum od lat 18 bo materiał się robi coraz ciekawszy grinning smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 05 Dec 2011 - 13:29:31

Coś na ochłodę - w poszukiwaniu zimy...

[www.youtube.com]

Re: Hyde Park
Wysłane przez: walek ()
Data: 07 Dec 2011 - 13:59:57

Oto tajemnica mocy najtęższych nakurwiatorów. Kto jest za zamówieniem klubowym? Wojak weź 2 do treningu z kolegą.

[www.youtube.com]

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 15 Dec 2011 - 12:01:53

Z dedykacja dla Kuby: [vimeo.com]
Ścieżka syto przewieszona jak na 5.10b (~VI+)

[www.youtube.com] -> kampus w 1:35 nie zmiażdżył (devil)

Re: Hyde Park
Wysłane przez: walek ()
Data: 15 Dec 2011 - 12:10:43

Patrzcie przy czym teraz bawi sie młodzież

[www.youtube.com]

Re: Hyde Park
Wysłane przez: -vilq- ()
Data: 15 Dec 2011 - 23:03:55

[vimeo.com]

Tatry

"Cio robisz, cio robisz?!" tongue sticking out smiley

Re: Hyde Park
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Dec 2011 - 22:53:00

[www.youtube.com]


Tesco się jawi...

Re: Hyde Park
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 21 Dec 2011 - 22:05:42

[www.youtube.com]


Ukazał się pierwszy oficjalny zwiastun Hobbita wiec wrzucam bo wiem, że jest wielu fanów Tolkiena w klubie. Do 28 grudnia trochę ponad rok tylko!

Re: Hyde Park
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 25 Dec 2011 - 11:39:52

Wrażenia Alexa Hannolda z wiztyty w paru pakerniach w PL, niestety w pełni po ang: [www.blackdiamondequipment.com]

Re: Hyde Park
Wysłane przez: walek ()
Data: 25 Dec 2011 - 12:23:00

Żeby ci co nie znają języka tez mogli sie cieszyć to całą noc tłumaczyłem ten tekst. Nie musicie dziękować.

Black Diamond zawodnik Alex Honnold odwiedził Polskę w listopadzie i przysłał nam wielkiego e-mail, w który opowiada o swym nowym odkryciu - lokalnych pakerni, które można uznać za proste ale efektywne.

Większość wspinaczkowych ścian w Stanach Zjednoczonych jest budowana dla przyjemności społeczeństwa, maja być czymś w rodzaju placu zabaw dla dorosłych, aby przyciągnąć więcej ludzi do sportu. Wychowałem się w salach gimnastycznych w tym stylu. Zabawa, dobre oświetlenie, czystość, takie obiekty starały się być dobra inwestycja, która może przyciągnąć harcerzyków i przyjęcia urodzinowe.

W połowie listopada odbyłem 11-dniowa wycieczke do Polska, pod pretekstem 13. dorocznego Explorers Festival i prezentacji w Łodzi, ale także dla turystyki rodzinnej. Jestem w połowie polakiem i moja mama i siostra postanowiła przyjechać w tym samym czasie i odwiedzić swoje korzenie. Odbyliśmy podróż po różnych miastach, a dla mnie to oznaczało wizytę w 4 różnych polskich pakerniach, starając się utrzymać formę.

W przeciwieństwie do USA polskie pakernie były surowe. Ściana w USA jest przeznaczona dla zabawy, polskie przypomniał mi bardziej małe ośrodki szkoleniowe. Chwytotablice, strome jaskinie bulderowe, kampusy, obciążenia, wszystko stłoczonych w ciemnym, zakurzonym zakątku. Nie jest to naprawdę miejsce do gry, ale z pewnością miejsce oby sie stać niezwykle silnym. I było oczywiste od oglądania wszystkich bywalców, że ​​biorą to dość poważnie. Ludzie rozciagają sie, rozgrzewają, wspinaja po trudnym, a następnie robią ogólnorozwojówkę, wszyscy z pewną dyscypliną, która nie widać bardzo często w Stanach Zjednoczonych. Widziałem dzieciaki robiące treningi obwodów na stromych ścian bulderowych (robiąc co pare minut wciaż ten sam 20-ruchowy obwód aż do wyczerpania).

Jednak pomimo nieco zastraszającej powagi miejsca, ludzie wydawali się bardzo mili. Każdy wchodzący na pakernie ściskał dłoń każdemu, kto już tam był, nawet jeśli nie znają się nawzajem. Tak więc za każdy razem, gdy ktoś wszedł na bulderownie witał sie ze wszystkimi. Całkiem nie rozumiałem tej idei ale stwarzało to na pakerni bardzo rodzinna atmosferę. Podobnie jak wiele rzeczy w Polsce, nie miałem pojęcia, co się dzieje, ale w pewien sposób mi się to podobało.

Ale przede wszystkim, tym, co Polskie pakernie pokazał mi, to że jakość centrum szkolenia jest o wiele mniej ważne niż jakość szkolenia osoby. Nie potrzeba wielkich sal gimnastycznych, nowych chwytów, lub czystych pomieszczeń . Ludzie byli po prostu bardzo nakręceni i trenowali ostro. Naprawdę, myślę, że po prostu, przypominało mi to się czasy kiedy darzyłem wspinanie wielka pasją będąc młodszym. Ciagły zapał żeby isć na pakernie i ciężko sie starać. Ten żarliwy zapał został troche przygaszony przez ciągłe roadtripy i nieograniczony dostęp do skał, ale dobrze jest móc sobie uświadomić raz na jakiś czas jakim darem jest możliwość nieprzerwanego wspinu w skałach.

Cieszę się, że wspinacze z Polski byli tak hojni otwierając przede mną drzwi i pozwalając trenować z nimi.

- Alex



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-25 14:41 przez Marcin_S.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.