Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Witam
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 19 May 2008 - 13:44:45

Cześć wszystkim, parę dni temu kolega zabrał mnie na wspinaczke pod Chęcinami i tak bardzo mi się to spodobało że postanowiłem wdrożyć ten sport do mojego życia i tutaj moje pytanko (razem z kolegą jesteśmy początkującymi i nie mamy raczej się z kim wspinać ponieważ szwagier kumpla który nas zabrał na wspinaczke nie mieszka w Kielcach i rzadko tutaj bdzie przyjeżdżał), czy jest jakaś szansa żeby się do kogoś podpiąć? aby zdobyć doświadczenia i obycia na skałach. Niedługo będe kupować buty i uprząż do wspinaczki a z czasem i większą gotówką będe zwiększać mój zapas sprzętu.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Witam
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 19 May 2008 - 14:36:51

zglos sie do hermana na kurs i tam sie wszystkiego dowiesz
pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Witam
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 19 May 2008 - 17:56:12

nie mam narazie kasy na kurs ale będe się starał namówić prezesa AZSu na zorganizowanie kursu dla studentów wtedy będziemy mieć dofinansowanie z uczelni, a puki co to szukam kogoś kto by nas podszkolił
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Witam
Wysłane przez: payek ()
Data: 19 May 2008 - 22:18:59

My często bywamy w naszych rejonach, także odezwij sie, a chętnie zabierzemy cię na wspin, użyczymy sprzętu i podstawowych wskazówek... A do kursu również namawiam, naprawdę warto!
Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Witam
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 21 May 2008 - 00:37:44

to pozostaje szkolic sie z kolegami samemu...
generlanie nalezy sie przestroga bo kolegow ma sie roznych ;)

tak jak payek pisal, w rejonach podkieleckich jest duzo ludzi z klubu wspinajacych sie, zagadnij, albo najlepiej umow sie z kims wczesniej i powinno pojsc juz dalej...

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Witam
Wysłane przez: piomic ()
Data: 04 Jun 2008 - 22:42:20

zbynu Wrote:
-------------------------------------------------------
> szukam
> kogoś kto by nas podszkolił


Uważaj z takim podszkalaniem, czasem byle pierdoła może decydować o Twoim bezpieczeństwie. Karabinek w ekspresie niby wytrzymuje jakieś 20kN (ze dwie tony), ale jak go źle wepniesz i się uchyli przy locie to już tylko 5-7kN. Jak źle wpiąłeś linę to może sobie sama "otworzyć" zamek i Twój Organizm może się spotkać z Matką Ziemią. Wiesz, jak to robić bezpiecznie? Nie zawsze wystarczy poczytać katalog Petzla...
Na kursie nie ma co oszczędzać. No chyba, że się ma naprawdę dobrych (we wspinaniu) kolegów ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.