Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 21 Apr 2021 - 21:59:03

Witam
Z racji tego że minęło 20 lat od momentu gdy na stokówce pojawiły się pierwsze ringi. Należało je wymienić.

Ringi zostały wymienione na zachodniej.

Przywróciłem stan pierwotny na drodze Atak wiewiórek. Chodzi o klamkę startową, która odpadła na skutek drytoolowania przez jakiegoś ciecia. Decyzja o przywróceniu klamy była trudna ale ta droga choć łatwa to zdecydowanie straciła na urodzie po odpadnięciu klamy.

Dołożyłem ringa na Rysie

Obito lewego mordobija(wariant damski)

I jeszcze jedna rzecz się dokonała, ale to sami zobaczcie. (Doktor nie zauważył, choć był na stoko już 2 lub 3 razy). Jedno jest pewne jedni będą zadowoleni inni zawiedzeni.
Trzeba jeszcze wyciąć stare ringi.
Warto wziąć szczotkę do czyszczenia bo jest dużo pyłu.

To tyle.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 21 Apr 2021 - 23:40:53

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> I jeszcze jedna rzecz się dokonała, ale to sami
> zobaczcie. (Doktor nie zauważył, choć był na
> stoko już 2 lub 3 razy). Jedno jest pewne jedni
> będą zadowoleni inni zawiedzeni.

Styczniowe słońce odzyskało ringi? To pierwsze co mi przychodzi do głowy jeżeli chodzi o Doktora i Stoko smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 29 Apr 2021 - 10:17:07

Tak. Przeloty wróciły na Styczniowe.
Od wykucia drogi upłynęło dużo czasu, nikt się nie przyznał... Zdecydowałem, że trzeba przywrócić drogę do życia. Był to klasyk stokówki przecież.

Jeszcze zostały przeloty na poznańskich do wymiany.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 29 Apr 2021 - 20:49:03

klenio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ładnie się Herman napracowałeś z tą
> re-ekiperką. Kawał dobrej roboty.
>
> Styczniowe bym pozostawił bez ringów jako pomnik
> wspinaczkowej głupoty, a przede wszystkim jako
> wyraz zasady... nie akceptujemy kucia.
> Trochę wychodzimy na miękkich siuśków... ot:
> pokrzyczeli, chwilkę się pogniewali a teraz
> świetnie się na styczniowym bawią... takie
> pierdupierdu-sratattata.
>
> Wklejanie klamy na "szostkowych" wiewiórkach to
> obciach do kwadratu.
> - że wkleileś - obciach dla nas wszystkich
> - i że nie skonsultowaleś (dotyczy także
> styczniowego) - twój obciach.

To w ramach protestu przeciwko zakończeniu protestu wpadaj z młotkiem i podkuj jeszcze raz - raz-dwa wrócimy do starego stanu rzeczy smiling smiley

To było... 8-9 lat temu, tak? Nie nazwałbym tego "chwilką" - chyba że ktoś jest tak leciwy, że na Stoko nie tylko się wspinał, ale i kilofem napierdalał przy wydobyciu (gwoli przypomnienia - [www.ska.org.pl])

Inna epoka, inni (częściowo) ludzie. Czemu nowe pokolenie wspinaczy ma pokutować za grzechy jakiegoś starego pierdziela, który i tak do usranej śmierci się nie przyzna? Idę o zakład że mnóstwo ludzi którzy obecnie przyjeżdżają na Stokówkę (nie mówię o klubowiczach) albo nie zna historii i powodu usunięcia przelotów, albo ich to wali.

Idea usunięcia była słuszna i co do zasady się z nią zgadzam, ale lekcja chyba została już odrobiona.

NATOMIAST informacji o ponownym obiciu bym nie upubliczniał np. na topo, ze względów czysto pragmatycznych - przewiecha to ostatnie miejsce gdzie w weekend pod skałą nie ma roju przyjezdnych mrówek, wieść o "nowej" najłatwiejszej drodze na przewieszce mogłaby szybko zmienić ten stan rzeczy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-29 21:03 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: klenio ()
Data: 29 Apr 2021 - 20:32:56

Ładnie się Herman napracowałeś z tą re-ekiperką. Kawał dobrej roboty.

Styczniowe bym pozostawił bez ringów jako pomnik wspinaczkowej głupoty, a przede wszystkim jako wyraz zasady - nie akceptujemy kucia.
Trochę wychodzimy na miękkich siuśków. Ot: pokrzyczeli, chwilkę się pogniewali a teraz świetnie się na styczniowym bawią... takie pierdupierdu-sratattata.

Wklejanie klamy na "szostkowych" wiewiórkach to obciach do kwadratu.
- że wkleileś - obciach dla nas wszystkich
- i że nie skonsultowaleś (dotyczy także styczniowego) - twój obciach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-29 23:29 przez klenio.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 30 Apr 2021 - 19:35:40

Raczej się tu zgodze z xsawerynem.
Minęło sporo czasu i szkoda drogi, żeby leżała odłogiem.

A wiewiórki to biore na siebie. Tak ja to zrobiłem. A dlatego że ta droga z klamą była i teraz jest ładniejsza wg mnie.

Żeby było jasne - nie odjebało mi i teraz bedzie era betonu.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: Ankh86 ()
Data: 30 Apr 2021 - 23:11:26

> klenio Napisał(a):
> > Wklejanie klamy na "szostkowych" wiewiórkach
> to
> > obciach do kwadratu.
> > - że wkleileś - obciach dla nas wszystkich
> > - i że nie skonsultowaleś (dotyczy także
> > styczniowego) - twój obciach.

Klenio, a tak z ciekawości, mogę zapytać czy według Ciebie obciach wklejania klam ogranicza się ogólnie do wklejania? Czy wklejania ich w drogach o określonej trudności (VI to obciach, ale np. VI.4 to już nie obciach)?
Bo nie wynika to jasno z Twojej wypowiedzi, a chciałabym ją dobrze zrozumieć.

pzdr,
Anka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: klenio ()
Data: 01 May 2021 - 00:26:13

Aniu.

Podklejanie chwytów to jest forma "rzeźbiarstwa" - modelowania drogi pod konkretną cyfrę. Jest więc bardzo bliskie kłuciu - kreuje cyfrę.

Obrywy, wyslizganie, wykruszenia, zmieniają charakter dróg i ich trudność czasem na plus a czasem na minus i taka jest kolej rzeczy. We wspinaniu "plenerowym" drogi się z czasem zmieniają.

Dlatego podklejanie generalnie jest czynnością obciachową...

Ale:
Nawet mógłbym przełknąć przyklejenie jakiegoś kluczowego chwytu, którego brak kompletnie uniemożliwia przejście drogi.
Tylko, że to "uniemożliwia" jest bardzo subiektywne, bo zawsze może znaleźć się łojant który podoła.
Przykład z podwórka - Kantowanie. Podklejony chwyt się urwał, a i tak się da przejść drogę.

Dłuto i kielnia to "narzędzia" tego samego majstra.
Żaden klej nie jest jednak wieczny więc klamka na pewno się kiedyś urwie. A to mimo, że optymistyczne, to jednak generuje pewną upierdliwość - asekurowanie tam w kasku.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-05-01 09:21 przez klenio.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 01 May 2021 - 09:54:05

Zgadzam się z tobą klenio że to obciach.
Biore te 2 kleje na klate. Jebać mnie ile wlezie.

Ale na kantowaniu chwyt się nie urwał a oderwał się 2cm2 części podklejonego chwytu. Kolega staną na tym odciągu na 2 palce i urwało się. Dla wysokich trudności bez zmian. Dla niskich ja nie daje rady zdobić. Trzeba Korbana wysłać.

A klama na wiewiórkach się nie urwie gdyż jest zakotwiona, chyba że młotkiem zajebiesz to pęknie. Klama na wiewiórkach urwała się z powodu drytolującego ciecia. Przyjżyj się jakie są ślady dziab na klamie.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: herman ()
Data: 01 May 2021 - 09:54:09

Zgadzam się z tobą klenio że to obciach.
Biore te 2 kleje na klate. Jebać mnie ile wlezie.

Ale na kantowaniu chwyt się nie urwał a oderwał się 2cm2 części podklejonego chwytu. Kolega staną na tym odciągu na 2 palce i urwało się. Dla wysokich trudności bez zmian. Dla niskich ja nie daje rady zdobić. Trzeba Korbana wysłać.

A klama na wiewiórkach się nie urwie gdyż jest zakotwiona, chyba że młotkiem zajebiesz to pęknie. Klama na wiewiórkach urwała się z powodu drytolującego ciecia. Przyjżyj się jakie są ślady dziab na klamie.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wiosenne porządki na Stokówce
Wysłane przez: Ankh86 ()
Data: 01 May 2021 - 10:25:25

Ja się z Tobą Klenio zgadzam.

Chciałam tylko się dowiedzieć czemu tak mocno podkreśliłeś stopień trudności wiewiórek, bo zabrzmiało to dwuznacznie i się trochę zdziwiłam.

pzdr,
Anka

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.