Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
ABC lawinowe
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 08 Apr 2021 - 19:05:35

Doszły mnie słuchy że jest problem z zestawami lawinowymi. Nie wiem do końca na czym polega, więc rozwiążę go od razu:

Do końca tygodnia wszystkie komplety mają do mnie wrócić, albo PRZYNAJMNIEJ osoby w ich posiadaniu mają się do mnie odezwać.

Przypominam że to sprzęt klubowy, i każdy ma prawo z niego korzystać - w szczególności właśnie osoby, które zimą w góry wybierają się incydentalnie, a nie regularnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-08 19:07 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: herman ()
Data: 09 Apr 2021 - 05:44:09

Klenio dostał polecenie zebrania detektorów.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 09 Apr 2021 - 10:41:20

Suuuuuper, dla mnie bomba.

Tylko dlaczego dowiaduję się o tym jako ostatni, z forum, skoro do tej pory to ja się zajmowałem sprzętem klubowym i detektorami?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: herman ()
Data: 10 Apr 2021 - 19:46:00

Detektory były gdzieś...
Jedne leżakowały u jakiejś kobiety w Poroninie, gdzie korzystali z nich prawdopodobnie nie tylko członkowie klubu.(szczegóły zna Zioło i dobrze aby je przedstawił) Jednym słowem rozjebunda
I dlatego zadecydowałem aby za detektorami zajął się klenio i to szybko.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: klenio ()
Data: 10 Apr 2021 - 21:11:36

Trzy zestawy są już ogarnięte (2 ortovoxy i 1 mammut).
Po weekendzie mam mieć przetrzymywanego przez "Mańka" mammuta (2 sezon?) i sondę od Bartka.
Brakuje łopaty od tego zestawu. (jest aż 2 podejrzanych smiling smiley) zobaczymy...

Jak ktoś potrzebuje pożyczyć, to proszę walić do mnie śmiało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 10 Apr 2021 - 21:31:16

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Detektory były gdzieś...
> Jedne leżakowały u jakiejś kobiety w Poroninie,
> gdzie korzystali z nich prawdopodobnie nie tylko
> członkowie klubu.(szczegóły zna Zioło i dobrze
> aby je przedstawił)

O, to interesujące, też chętnie się dowiem więcej.

Z mojej strony - wypożyczyłem 2 zestawy Ziołowi, bo mówił że jedzie na parę tygodni w Tatry, i faktycznie mówił mi kiedyś że na dzień-dwa zostawił je u baby tam gdzie miał nocleg bo musiał wrócić do Warszawy, ale to było 3 miesiące temu. Nie upominałem się o nie przez ten czas, bo z jednej strony w tym sezonie mało kto poza Ziołem o nie pytał, a z drugiej - Zioło pytał regularnie, praktycznie co drugi weekend, więc skoro nie było innych zainteresowanych, to nie widziałem sensu żeby go ścigać, odbierać, i zaraz znowu oddawać.

Natomiast fakt że Zioło permanentnie nie trzymał ich u siebie, to dla mnie zupełna nowość.

To samo tyczy się rozczłonkowywania zestawów - zawsze wydawałem całość i oczekiwałem zwrotu całości, i generalnie liczyłem że klubowicze potrafią zadbać o klubowy sprzęt (tym bardziej że zawsze pytali się o nie "sami swoi").

Widocznie, kurwa, jestem naiwny smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: walek ()
Data: 11 Apr 2021 - 01:19:31

>> u jakiejś kobiety...

Sprawdzić czy nie KWK

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 11 Apr 2021 - 10:14:57

<<Po weekendzie mam mieć przetrzymywanego przez "Mańka" mammuta (2 sezon?) i sondę od Bartka.
Brakuje łopaty od tego zestawu. (jest aż 2 podejrzanych smiling smiley) zobaczymy...>>

Detektor używałem w poprzednim sezonie nie tylko ja bo miał go również Pyza a na wiosnę przejął Sitek. W grudniu mu go odebrałem i od tamtej pory był że mną na Eigerze i w Tatrach, więc bez celu nie leżał (a tym bardziej we Wonchocku albo Poroninie)

Co do rozczłonkowania zestawu to mnie potrzebny był sam detektor, spieszyłem się a Bartiemu nie chciało się szukać.

Jest wszystko i po weekendzie przekażę tak że nie ma co niepotrzebnie naciągać stulejek koledzy.

Na początku maja (mam nadzieję) będę potrzebował jeden zestaw na dwa tygidnie tak więc już teraz szach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 11 Apr 2021 - 20:28:28

ManiekFjederow Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Co do rozczłonkowania zestawu to mnie potrzebny
> był sam detektor, spieszyłem się a Bartiemu nie
> chciało się szukać.

Aż mje się klasyk przypomniał
[www.youtube.com]

Dobrze że teraz Klenio będzie to ogarniał, jeden problem mniej dla mnie tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 14 Apr 2021 - 10:34:55

Po co ziołowi dwa zestawy?

Czy ziołów jest dwóch w klubie czy jeden? (i tak o jednego za dużo)

Dla kogo on to pożyczał ? Czy dla kogoś z poza klubu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 14 Apr 2021 - 16:26:28

walek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> >> u jakiejś kobiety...
>
> Sprawdzić czy nie KWK


Niestety nie KwK smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 14 Apr 2021 - 16:36:03

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Detektory były gdzieś...
> Jedne leżakowały u jakiejś kobiety w Poroninie,
> gdzie korzystali z nich prawdopodobnie nie tylko
> członkowie klubu.(szczegóły zna Zioło i dobrze
> aby je przedstawił) Jednym słowem rozjebunda
> I dlatego zadecydowałem aby za detektorami
> zajął się klenio i to szybko.


Nie gdzies, tylko w moim mieszkaniu,

powiedz prosze skad masz takie "prawdopodobne informacje"?

Podczas gdy ja ich nie uzywalem, i nie dalem rady odwiezc do Kielc, za co przepraszam, po prostu tam lezaly,

za kazdym razem sytuacje zglaszalem Sewerynowi i gdy ktos chcial ich uzyc po prostu sobie je stamtad odebral (Pyza, Klenio)

Jakis czas temu Klenio popprosil rowniez zeby ich tam nie zostawiac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: herman ()
Data: 14 Apr 2021 - 21:12:24

Pytanie jest czy z detektorów korzystałeś tylko Ty czy jeszcze osoby z poza klubu?


A jeśli to sprzęt klubowy to powinni z niego korzystać członkowie klubu gdyż to ich sprzęt, kupiony za pieniądze ze składek.

Chodzi o to aby sprzęt nie zginął i się za szybko nie zniszczył.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 14 Apr 2021 - 22:10:11

Zioło komu dawałeś klubowe detektory i z kim to uzgodniłeś?

Nie ma wypożyczalni w zako?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 14 Apr 2021 - 22:13:08

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jeśli to sprzęt klubowy to powinni z niego
> korzystać członkowie klubu gdyż to ich sprzęt,
> kupiony za pieniądze ze składek.

Pomijając wszystko, to moim zdaniem właśnie członkowie klubu powinni zadecydować w tej kwestii, jak chcą móc dysponować klubowym sprzętem.

Odbyłem na ten temat rozmowę z Bartkiem, jego stanowisko jest takie że wypożyczać sprzęt mogą tylko członkowie klubu - i co do tego jest zgoda. Natomiast, korzystanie z niego to już inna para kaloszy.

Co jak np. jedziemy na baldy i zabieramy klubowe krasze? Mamy je wyciągać spod dupy znajomym spoza klubu przed każdą wstawką? Nie można wieszać wędek na klubowych linach, ani pożyczać kasków przy wyjazdach w Tatry z rodziną? Żeby korzystać z uprzęży dziecięcych, to kilkuletnie dzieci też należy zapisać do klubu?

Piszę o tym wszystkim, bo w każdym z tych przypadków był już precedens, i nikt nie bił o to dotychczas piany. Z drugiej strony - wiem że zestawy lawinowe są warte więcej niż cała reszta klubowego sprzętu razem wzięta.

Moim zdaniem (którego się trzymałem do tej pory, wypożyczając ABC) - klubowicze mają ofkors pierwszeństwo, i oni biorą całą odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt, ale oni też nim dysponują. I póki nie ma tak że w tym samym momencie są potrzebne wszystkie zestawy różnym osobom, to można dopuścić do tego żeby ktoś wypożyczył dwa ABC - w końcu jednym detektorem to se można, szukać co najwyżej dorodnych sosen na deski do piórnika.

BTW - zachęcam do zabrania głosu, w szczególności osoby które w sezonie z zestawów lawinowych korzystają.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-14 22:20 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: herman ()
Data: 15 Apr 2021 - 05:38:44

Oczywiście, że nie zawsze da radę wybrać się w góry w zespole złożonym z członków Śka to wtedy jest jasne że dla kolegi nie będącego w klubie pożyczamy lokalizator. I bierzemy za detektor odpowiedzialność.
Chodzi o kwestie czy detektory były pożyczane od tak, jedynie za zgodą zioła?

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 15 Apr 2021 - 12:05:12

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pytanie jest czy z detektorów korzystałeś tylko
> Ty czy jeszcze osoby z poza klubu?
>
>
> A jeśli to sprzęt klubowy to powinni z niego
> korzystać członkowie klubu gdyż to ich sprzęt,
> kupiony za pieniądze ze składek.
>
> Chodzi o to aby sprzęt nie zginął i się za
> szybko nie zniszczył.

Korzystalem ja i jeden kolega z poza klubu i nigdy tego nie ukrywalem,
nie mialem wiedzy ze jest to niezgodne z regulaminem klubu,
moglbys mi podlinkowac w ktorym punkcie regulaminu klubu jest opisana taka zasada?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 15 Apr 2021 - 12:09:41

Tutaj sie zgadzam w 100% z Sewerynem, narciarstwo, buldering i wspinaczka sa sportami zespolowymi i nie wolno ich uprawiac samodzielnie.
Jesli nie da sie skompletowac zespolu 100% stricte SKA nie widze nic zlego ze klubowicz pozyczy sprzet (pod warunkiem ze inne klubowicz nie chce) dla osoby spoza SKA biorac za niego 100% odpowiedzialnosc.
Wedlug mnie zaczynamy sie z nudow (chyba przez pandemie) poruszac w oparach absurdu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 15 Apr 2021 - 12:13:34

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Oczywiście, że nie zawsze da radę wybrać się
> w góry w zespole złożonym z członków Śka to
> wtedy jest jasne że dla kolegi nie będącego w
> klubie pożyczamy lokalizator. I bierzemy za
> detektor odpowiedzialność.
> Chodzi o kwestie czy detektory były pożyczane od
> tak, jedynie za zgodą zioła?


Po prostu pozyczalem dwa detektory,
z jednego korzystalem ja z drugiego osoba ktora w danej chwili udalo mi sie znalezc (czasem kolega spoza klubu, raz Klenio, itd).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ABC lawinowe
Wysłane przez: herman ()
Data: 15 Apr 2021 - 14:00:14

ok

doktor(jako komisja rewizyjna) skrobnął na maila klubowego coś takiego, mnie się to podoba:
______________________________________________________________________________

W związku z problemami jakie zaistniały w dostępie do klubowych zestawów lawinowych proponuję sprawę usystematyzować;

widzę to tak - zasady podstawowe (temat można rozwinąć i uszczegółowić, jeśli jest taka potrzeba):

1. dostęp do zestawów powinni mieć tylko i wyłącznie klubowicze;
2. zestaw powinien być wypożyczany za kaucją (kwota tejże do ustalenia);
3. zestaw powinien być wypożyczany na określone, zadeklarowane ramy czasowe, po czym zwracany do osoby odpowiedzialnej za wypożyczanie [opiekuna sprzętu];
4. wypożyczający zestaw wkłada do niego swoje baterie, które przy zwrocie odbiera;

słowo komentarza:

Ad 1. to jest sprzęt specyficzny (do tego "ochrony indywidualnej") i nie da się go porównać z takimi kamami czy śrubami, które mogą używać członkowie zespołu zmieniając się na prowadzeniu podczas wspólnej wspinaczki; ponadto jest to sprzęt bardzo drogi, na który została wyłożona gruba kasa ze składek klubowiczów, a nie osób trzecich czy sponsorów; nie ma więc żadnych powodów, dla których osoby spoza klubu miałyby z niego korzystać na takich samych zasadach jak klubowicze;
ponadto od kilku lat zestawy dostępne są w wielu wypożyczalniach, gdzie ceny za wypożyczenie na dzień kosztuje 40-50 zł; czyli są dostępne powszechnie i stosunkowo tanio - zatem jeżeli w jakimś szczególnym przypadku (np. układ godzinowy wyjazdu uniemożliwiający skorzystanie z wypożyczalni) klubowicz potrzebuje zestawu dla swojego partnera niebędącego członkiem Klubu, to wypożyczenie może nastąpić za komercyjna opłatą;

Ad 3. ewentualne przekazywanie sprzętu pomiędzy klubowiczami z pominięciem opiekuna powinno się odbywać za jego wiedzą i być obwarowane wpłatą kolejnej kaucji;

Ad 4. być może coś się w tej materii zmieniło, ale sprzęt elektroniczny powinien być przechowywany bez baterii; ponadto to w interesie używającego powinno być zadbanie o stan zasilania sprzętu;

poz_dr
_________________________________________________________________________________

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.