Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 27 Dec 2020 - 17:50:29

Baza po Nowym Roku będzie czynna najprawdopodobniej do 20, do czasu zakończenia nowego przetargu na wykorzystywanie budynku (czyli gdzieś do 2. połowy stycznia?).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 30 Dec 2020 - 23:56:52

Dla bardziej zainteresowanych, o co chodzi w tym przetargu/konkursie:
[mopr.kielce.pl]

Dotychczas bazę prowadziła Federacja Stowarzyszeń "Baza Zbożowa", z którą jesteśmy dogadani my. Jak to będzie w 2021 - raczej bez zmian, bo zasady konkursu dokładnie określają profil działalności jakie można prowadzić na Bazie (paragraf 5, punkt 6, ustęp 4, wymienia stricte wspinaczkę), choć podobno do konkursu przystąpił jeszcze jakiś oferent - więc w ostateczności może trzeba będzie dogadać się z nowym zarządcą obiektu.

Ciekawostka - co można zauważyć w dokumencie, miasto zaciska pasa - o ile w poprzednich latach miasto przeznaczało na dofinansowanie prowadzenia obiektu bazy odpowiednio:
420 tysięcy w 2018
400 tysięcy w 2019 i 2020
Tak na 2021 jest już przeznaczone tylko(?) 350 tysięcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 14 Jan 2021 - 21:05:55

[mopr.kielce.pl]

Rozwiązane. Zmienia się zarządca Bazy, została nim Fundacja Studio TM.
[www.studiotm.pl]
[www.facebook.com]

To wciąż ludzie z Bazy, tylko inni - dotychczas zajmowali się prowadzeniem Teatru Zbożowego.

W terminie do 7 dni roboczych nowy zarządca ma odebrać "klucze do wrót", więc przy dobrych wiatrach na pako wrócimy może jeszcze w tym miesiącu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 20 Jan 2021 - 19:51:07

Najważniejsza informacja ze spotkania z nowym zarządcą Bazy - od jutra do końca stycznia możemy znowu ładować. Potem - będziemy się dogadywać.

Wbrew temu co w niektórych kręgach mógł mówić Bartosz "Karington" Świtek (pod takim pseudonimem jest znany w artystycznym środowisku winking smiley ), nic nie idzie pod młotek, Baza nie jest ani nie będzie sprzedana, i w dającej się przewidzieć przyszłości nie ma takich planów - biorąc pod uwagę pierdylion rezydentów Bazy Zbożowej, jest szansa że zostaniemy tam jeszcze dłużej niż rok smiling smiley

Póki co najistotniejsze są dwie kwestie, wynikające z cięć kosztów jeżeli chodzi o media:
1. Dostęp do pako. Prawdopodobnie zostanie zlikwidowana ochrona w dotychczasowej formie (ew. będzie nocny stróż), więc będziemy musieli ogarnąć inny system wchodzenia na pako.
2. Prąd. Baza w sezonie zimowym płaci rachunki za prąd rzędu kilkunastu tysięcy miesięcznie(!), z czego większość idzie w ogrzewanie pomieszczeń, nasza dmuchawa też nie jest wyjątkiem - może nie chodzi cały czas, ale za to intensywnie (9kW to nie w kij pierdział). W grę może nawet wchodzić założenie podlicznika na pako i rozliczanie się z "naszego prądu".

A zatem w ramach dobrej współpracy z nową władzą APELUJE SIĘ o:
- organizację treningów taki sposób, żeby nie przychodzić na pako samemu i nie grzać dla jednej osoby;
- umiarkowanie w dymaniu dmuchawą (po rozgrzewce zazwyczaj już można ją wyłączyć);
- gaszenie światła za dupą np. chodząc korytarzem do łazienki.

A co w zamian? Istnieje szansa na:
+ uzyskanie finansowania z Bazy np. na prowadzenie warsztatów, zajęć i zawodów na pako, które jednak będą musiały się odbywać - nie na zasadzie "jak nam się zachce", tylko stosunkowo cyklicznie (ale może będzie to i okazja do zgarnięcia nowego narybku do ŚKA). Przykładowo takie zawody są wpisane w ofertę projektową i nie ma przeproś - coś trzeba będzie w tym roku wymyślić, kiedy tylko będą ku temu warunki smiling smiley ;
+ prowadzenie oficjalnie odpłatnych zajęć na ściance w ramach sekcji;
+ kaloryfer z ogrzewania Bazy.

Dzisiejsze spotkanie było stosunkowo ogólne, czeka nas jeszcze spotkanie zarządu z "nową władzą" by dogadać każdą z tych kwestii, więc trochę może jeszcze się pozmieniać, ale generalnie - z pewnymi zmianami trzeba będzie się liczyć. Może nawet okaże się, że wyjdą na lepsze smiling smiley

PS
Baza stanęła również na wysokości zadania i chce zadbać o dobrobyty Karingtona proponując garażowanie wieży na hali, nie pod wiatą winking smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-20 20:05 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 26 Jan 2021 - 21:36:29

Info z placu boju:

Artystom działającym na Bazie nie podoba się pomysł, żeby część kosztów finansowania Bazy przerzucić na rezydentów, i chcieliby żeby wszystko pozostało na starych zasadach, tzn. nikt się do niczego nie dokłada, wesoło zużywamy megawaty prądu, a Baza dalej płaci za ochronę. Wystosowali w związku z tym "manifest", z którym zainteresowani mogą zapoznać się pod linkiem.

[podpisz.to]

Jeżeli ktoś po zapoznaniu się z argumentami artystów się do nich przychyla - może podpisać się pod petycją, natomiast póki co zarząd (w imieniu klubu) nie podejmuje żadnego stanowiska, bo żadna rozmowa z nowym zarządcą dotycząca stricte warunków działania na pako jeszcze się nie odbyła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-26 21:38 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 27 Jan 2021 - 12:26:31

Fundacja Studio TM rezygnuje z prowadzenia Bazy.

[www.facebook.com]

Co będzie dalej - nie wiadomo. Trzeba się liczyć z tym że od 1 lutego Baza znowu może być zamknięta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 27 Jan 2021 - 20:33:43

Baza nie jest ani nie będzie sprzedana i w dającej się przewidzieć przyszłości nie ma takich planów



Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: Ankh86 ()
Data: 27 Jan 2021 - 22:09:18

Jeszcze nie tak dawno temu szacowałeś, że to kwestia roku, dwóch lat. Aż trochę strach pokładać w Twoich słowach nadzieję grinning smiley

pzdr,
Anka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 27 Jan 2021 - 23:23:13

Jeżeli cokolwiek się w tej kwestii zmieni, to w dużej mierze z zasługi rezydentów (artystów, ze wskazaniem na zespoły z garażów), którzy chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko. W głowie im się nie mieści, że musieliby przestać zużywać megawaty prądu na grzanie dupek, albo - olaboga! - musieć zacząć dorzucać do rachunku. Przecież to "sZyKaNoWanie ArtystUF", "kiedyś to były czasy, teraz to ni ma czasów", hurr durr!

Wraz z Czyżykiem cały dzień prowadziliśmy z nimi dyskusję, trochę jak grochem o ścianę. Boli mnie już głowa od ich pierdolenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-27 23:23 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: Ankh86 ()
Data: 27 Jan 2021 - 23:52:42

No właśnie...trochę słaba wydaje się ta walka o "wolność" Bazy, skoro wolność kończy się tam, gdzie kończą się środki finansowe z miasta na jej utrzymanie...

Widać w ogóle jakieś szanse na przebicie grochem tej ściany? Bo nie brzmi to dobrze sad smiley

pzdr,
Anka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 28 Jan 2021 - 12:05:09

Ciężko powiedzieć. Najprawdopodobniej wraca stary zarządca, natomiast co wymyśli żeby się zmieścić z kosztami w kwocie z finansowania - to się dopiero okaże.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: kuba ()
Data: 28 Jan 2021 - 17:50:52

hej
to może klub przejmie obiekt ? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: klenio ()
Data: 28 Jan 2021 - 20:17:52

Sugeruję zachować wstrzemięźliwość na otwartym forum a wątek przenieść na forum klubowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: walek ()
Data: 28 Jan 2021 - 21:54:03

Znałem paru artystów, to nieciekawe typy. Podobnie jak magistry. I jeszcze ćpią dużo.

Poza tym może Bartek to kupi, magnat kielecki jak skurwisyn. Pierwsze kroki już poczynił, bo pół wiaty już zainfekowanie swoimi gratami. Baze bedzie grzał webasto z Hilluxa i lala.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-28 22:40 przez walek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 28 Jan 2021 - 23:17:19

klenio Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Sugeruję zachować wstrzemięźliwość na
> otwartym forum a wątek przenieść na forum
> klubowe.

Jeżeli chodzi o moją krytykę parę postów wyżej - zaznaczam że moje stanowisko nie jest stanowiskiem klubu. Jak ktoś ma wrażliwą, artystyczną duszę i mogą go urazić moje słowa, to... jego problem - w dupie mam poprawność polityczną, nie będę się kryć z moimi poglądami i opiniami.

Dotychczas starałem się rzetelnie i obiektywnie informować o tym, co się dzieje z Bazą na podstawie ogólnie dostępnych informacji. Kiedy zdawało się że sprawa się rozwiązuje i wychodzimy na prostą, to wszystko się zesrało przez grajków których przerasta dorzucenie paru stów więcej z własnej kieszeni do swojego hobby. A kiedy pytam ich czy ktoś ma pomysły co zrobić, jak osiągnąć jakiś kompromis pomiędzy rezydentami i zarządcą (jaki by nie był), bo od czczego gadania i przytakiwania sobie nic się nie zmieni, a mi jakiś typ wyskakuje ze smętami o prowokacjach artystycznych, i że na ich wydarzenia nikt nie chodzi bo młodzież teraz siedzi w smartfonach, albo z pomysłem negocjacji stawki z dostawcą prądu(!), to - mnie, osobiście - wkurwia to i nie będę się z tym kryć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-28 23:20 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 31 Jan 2021 - 14:00:35

Update - w lutym ładujemy dalej smiling smiley

Wciąż czekamy na spotkanie z nowym/starym zarządcą żeby omówić szczegóły, ale co do zasady - wszystko co pisałem parę postów wyżej pozostaje w mocy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 09 Feb 2021 - 14:51:47

gÓral Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Baza nie jest ani nie będzie sprzedana i w
> dającej się przewidzieć przyszłości nie ma
> takich planów
>
>
>


Co to jest?
Ja tego nie pisałem .


Oczywiście że baza jest do opierdolenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 09 Feb 2021 - 15:09:45

Ja to powiedziałem. Zresztą jaka to jest "dająca się przewidzieć przyszłość"? Bo ja obecnie to za cholerę nie wiem co będzie za tydzień grinning smiley

A tak poważnie - z jednej strony to mogło być trochę naiwne, z drugiej wszystko zależy od tego, jak bardzo się sprężymy do działania. Mamy ten rok, nie spierdolmy tego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: Łukasz Wilk ()
Data: 16 Mar 2021 - 10:38:58

Rozmawiałem dzisiaj z Ryszardem z bazy i mamy już zamontowany licznik elektryczny.

Dodatkowo prosił, żeby raz na jakiś czas wrzucić chociaż fotkę z jednym zdaniem na fanpage bazy, żeby bylo widać, że coś się tam dzieje, że nadal funkcjonuje i ludzie z tego korzystają. Może to być z wypadu na stoko, jurę, czy cokolwiek innego co robimy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacje z bazy zbożowej
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 16 Mar 2021 - 11:15:20

Podsyłajcie zdjęcia mi, ja zajmę się kontaktem z Bazą. Liczę np. na prowadzących sekcje młodzieżowe smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.