Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: payek ()
Data: 11 Nov 2020 - 19:50:24

Wrzuciłem kilka baldów i jeden obwód dla osób początkujących, czy też wracających do treningów po przerwie [ska.org.pl].
Ci co nie widzą, niech poproszą Seweryna o zalogowanie.
Takich łatwych tam nie było jeszcze, a to właśnie początkującym najtrudniej jest ułożyć coś samemu, także zachęcam do testowania.
Są bardzo łatwe, ale też i trochę bardziej wymagające.
Obwód 30 ruchowy, jak ktoś chce to może dokładać, ale najfajniej jest po krzyżu. Trudności to około 6+, a może 6b? Czyli fajne wyzwanie! Jest też wersja 50 ruchowa, czyli od klamy topowej ciśniemy kolejną 20 ruchową pętlę w prawo.
Część baldów jest z przed mojej kwarantanny, wczoraj widziałem, że Herman dorzucił kilka fajnych paczek, więc odrobinę się zmieniło na ścianie po prawej stronie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: MartaN ()
Data: 14 Nov 2020 - 19:05:14

Ale super! Fajnie, że pojawiają się też łatwiejsze propozycje i osoby nieco słabsze mają coś gotowego do przetestowania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 16 Nov 2020 - 10:14:11

Obstaję przy tym że obwód ma 6b, może nawet z malutkim plusikiem - zrobiłem w całości na rozgrzewkę, ale nie było tam miejsca na specjalną nonszalancję smiling smiley Przekleiłem też przy okazji parę numerów chwytów żeby były bardziej widoczne w ciągu, bo za cholerę nie było ich widać kiedy były naklejone pod chwytami.

Postaram się w tym tygodniu dodać na stronie filtr do wyświetlania tylko zrobionych/niezrobionych baldów, bo natłukliście tyle tego z Hermanem i Kleniem że pogubić się można grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: payek ()
Data: 16 Nov 2020 - 14:36:09

Jeśli już przyklejam taśmy z oznakowaniem, to tylko pod chwytami/stopniami. Taśma nad chwytem długo nie wytrzymuje, stając na chwyt/stopień nieświadomie szurasz butem i zrywasz oznakowania.
Możesz zrobić osobny dział z baldami/obwodami dla początkujących? Będę sporo wrzucał, a dla większości z Was będzie to "spam".
Mamy też swoją grupę na FB z zawieszonej sekcji dla dorosłych i wcześniej tam umieszczałem te opisy, ale stwierdziłem, że warto się dzielić i zachęcać innych na początku swej drogi wspinaczkowej smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 16 Nov 2020 - 17:53:53

To może jakoś tak z boku przyklejać, niekoniecznie w "linii ognia"? Idąc OSem spędziłem sporo czasu szukając nalypek w okolicach numerów 18-25, bo tam schodzi się na dół, po dużych chwytach, które mocno zasłaniają naklejki.

Osobny dział zrobię, choć nie deklaruję daty - ale do końca roku powinienem się wyrobić smiling smiley
EDIT:
Po przyjrzeniu się stwierdzam że osobnego działu nie będzie - filtrami można spokojnie zrealizować, żeby pokazywały się np. tylko baldy z pierwszych trzech poziomów trudności.

Natomiast przerobię to, żeby korzystanie z filtrów było trochę łatwiejsze i bardziej przejrzyste.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-16 20:26 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: herman ()
Data: 16 Nov 2020 - 22:34:06

Osobny dzial to nie ale mozesz dac inny kolor dla obwodów

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: klenio ()
Data: 23 Nov 2020 - 19:16:26

Ksawier przydała by się numeracja baldów. Każdy dodany balda ma kolejny nr. Troszkę ich już ułożyliśmy więc łatwiej by było się porozumiewać z tymi numerami.

...swoją drogą bardzo fajna opcja z tym dodawaniem przystawek. Brawa nieustająco!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: ksaweryn ()
Data: 23 Nov 2020 - 21:35:37

Też mi to przeszło przez myśl, dobrze że mi przypomniałeś. Zrobione smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-23 21:44 przez ksaweryn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: herman ()
Data: 25 Nov 2020 - 23:42:15

Dodawarka robi robotę.
Xsaweryn sprzedaj to bedziesz jak zuckerberg. $$$

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Baldy i obwody dla początkujących
Wysłane przez: payek ()
Data: 26 Nov 2020 - 14:52:25

Zgadza się, super urządzenie!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.