Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 07 Nov 2018 - 22:07:24

Link

Droga jest asekurowalna w 2/3 czy może w 3/5 i jak się to ma do "bardzo dobrej" kostki na wyjściu?

Mniej agresywnie "wędkujcie", albo mniej kiełbasy wpierdalajcie. Ostatnimi czasy to wasze "wzorcowe HP" kończy się każdorazowo "nieznacznym obniżeniem trudności".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: payek ()
Data: 07 Nov 2018 - 22:53:30

Z tym VI.2 to Herman chyba jednak trochę przesadził, VI.2 + było by jeszcze ok, za silny jest i tyle smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 07 Nov 2018 - 22:59:00

Jak o stopień łatwiejsza to VI.1+;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 08 Nov 2018 - 08:33:58

Kleniu - o co Ci konkretnie chodzi? z czym masz problem?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: Małgośka ()
Data: 08 Nov 2018 - 08:46:49

nie robiłem, ale też uważam, że asekuracja jest pancerna. A Baćmagówka nie ma .2/2+!?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 08 Nov 2018 - 09:18:49

Zapomniałeś wspomnieć o "starannym czyszczeniu"

Dla mnie porównywane do Baćmagówki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: herman ()
Data: 08 Nov 2018 - 14:42:57

smiling smiley) - klenio się zagotował.



Wg. mnie prawy nietoperz jest łatwy. VI.2 może VI.2+, Im wyżej tym łatwej.

Jakbym miał iść baćmagówke na własnej(założmy że da się osadzać przeloty) to bym się zesrał na tym wyjściu.

To były czasy - pamiętasz to klenio?

[wspinanie.pl]

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 08 Nov 2018 - 14:53:11

eeh - jak ja umiałem się kiedyś ładnie wypowiedzieć;

"Po kilku wyjazdach wędkowych i gruntownym przemyśleniu decyzji, 26 czerwca poprowadził drogę w stylu RP. Padła w drugiej próbie – jak mówi: … przy pierwszej ja padłem – wybrało mi psychę, wziąłem blok na friendzie i zjechałem – wyceniam ją na VI.3 W – na dole zajebisty friend, w 2/3 też zajebisty friend, potem asekuracja niepewna, ze 3-4m wyjście nad przelot i tu krucho."


przecie wszystko się zgadza, wędki (w przeciwieństwie do Mańka to żeś ją zapierdolił na śmierć), kruszyzna, w 2/3 zajebista asekuracja i wyjście 3-4 m;

dopierdalasz się do różnicy między ułamkami 3/5 vs 2/3?

z linkowanych przez Cię wpisów w dziale przejść wynika, że wycena jest niższa niż na Baćmagówce (zwłaszcza opinia Payka jest cenna bo to specjalista od rzeczonej), a tylko Herman ja ubrał w konkretną cyfrę w nagłówku;

możesz Kleniu wyartykułować konkretnie o co Ciebie chodzi?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: To jak z tym nietoperzem?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 09 Nov 2018 - 20:08:26

"eeh - jak ja umiałem się kiedyś ładnie wypowiedzieć; "
Faktycznie tak było. Piękne peany kiedyś pisałeś a teraz... ale najgorsze, że Ci się wersje przestawiają ot z "kilku wyjazdów wędkowych" zostało "zapierdolić na wędkę na śmierć". Latka lecą - ja wszystko rozumiem.

Meritum:
Ułamki nie mają racji bytu skoro na wyjściu pojawił się bardzo dobry placement. Droga jest więc dobrze asekurowalna, krucha w górnej części.

Druga sprawa to wycena zaproponowana przez Hermana. Wszak to 3,5 stopnia od jego obecnego tradowego limesa W zaproponowanym przez niego stopniu (VI.2) porusza się Sightem w 99% prób...lepiej by było gdyby Herman odważnie zalicytował ile ma VII.1 a nie przeceniał banalne dla niego drogi.

Trzecia sprawa to kruszyzna.
Co do zasady należy ją grzecznie omijać a nie siłą/sadłem usuwać. "Własna" to nie sport.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-09 20:15 przez klenio.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.