Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 11 Sep 2018 - 15:04:49

Cześć!
Nie znacie mnie zapewne. Jestem młodym wspinaczem(stażem, nie wiekiem) i szukam chętnych na "uzdatnienie" tego oto obiektu: [drive.google.com] . Prosta sprawa, zadzwonili z miejscowego OSIRU że chcą ożenić taki o to obiekt ze wspinaczką. Najlepiej na zasadzie drobnej pomocy(usprzątnięcia itp.) MPGKu a potem za utrzymanie odpowiada stowarzyszenie. Nie mam żadnego doświadczenia w tym(wspinam się niecały rok) ale liczę na znalezienie pomocnych dusz z którymi ustalimy co i jak. Ściana główna(ta wysoka) ma około 12m wysokości, lity jasny piaskowiec. Długość w linii prostej około 115m. Ściany na przeciwko mniejsze i z ciemniejszego piaskowca ale i wydającego się twardszym na wysokość do 10m. Około 200m (w linii prostej) zawijanej ściany. Trudności wszelkie możliwe(szczególnie hardcorowe na głównej ścianie). Każdy się przyda - od ekiperów po ludzi umiejących gadać z włodarzami(teoretycznie burmistrz, wiceburmistrz i OSiR są po naszej stronie i mamy wstępną zgodę - kwestia dogadania szczegółów czy musimy zakładać lokalne stowarzyszenie czy możemy się podpiąć lub zrobić to jako coś większego- np. porozmawiać z władzami naszego ŚKA). Podobno jeśli by projekt wypalił to tylko jeden z miejscowych kamieniołomów i w przyszłości była by możliwość wymiany przez gminę gruntów z okolicznymi rolnikami by pozyskać kolejne pobliskie(cały obszar słynie z piaskowca i jest ich od groma, "Smerdyna Kamieniołom" w google naświetli wam sprawę ;) ).
Nie ukrywam że będę wraz z kilkoma osobami już zaangażowanymi w projekt wdzięczny o każdą pomoc/radę.
Pozdrawiam
JM



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-11 15:12 przez JasiekMatacz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: herman ()
Data: 11 Sep 2018 - 16:06:54

Witam
Zadzwoń do mnie. Mam kilka pytań. A nie ma czasu pisać.
502982288
Pozdrawiam

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 11 Sep 2018 - 19:26:56

Poszło PW ale nie widzę w wysłanych. Doszło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 11 Sep 2018 - 19:54:43

Wygląda to świetnie. Twardy ten piaskowiec?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 11 Sep 2018 - 21:33:45

Co tu dużo mówić. Wspinam się od niecałego roku, nie znam się jak wygląda ściana przed oczyszczeniem - podobno każdy się trochę sypie(tak mi napisali w naszych skałach). Wyżej wydaje się twardszy, na dnie kamieniołomu zdarzają się obsypane łachy(widać na zdjęciach). Ale obok nich tak jak schodki czy komin wydaje się już normalnie mocny. Jeżeli ktoś chce jechać po 16 to proponuje kontakt do mnie bym poprowadził i wyjaśnił co i jak na razie się dowiedziałem. Przed tą godziną mogę dać kontakt do znajomego co pilotuje sprawę ze strony OSIRu i też służy pomocą -zaufany człowiek. Tak czy siak na pewno ogroooooom roboty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-11 21:36 przez JasiekMatacz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: herman ()
Data: 11 Sep 2018 - 22:03:21

doszlo

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: walek ()
Data: 11 Sep 2018 - 22:17:17

Fotki fajne.
Siedze w Kielcach do piątku i chyba sie tam wybiore, jedzie ktoś ze mną na wizje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: dr know ()
Data: 11 Sep 2018 - 22:40:43

ja mogę w czwartek po połedniu;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: damian kubicki ()
Data: 12 Sep 2018 - 12:25:11

Zajebiście to wygląda!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: maniek ()
Data: 13 Sep 2018 - 07:48:02

Jak ktoś się będzie wybierał w ten rejon to zapraszam do mnie. Rejon ten jest ok. 15 km od mnie.

PS. Kiedyś Herman rozmawialiśmy o tych kamieniołomach/piaskowacach w Smerdynie - na tamten czas było trochę krucho.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 13 Sep 2018 - 22:47:45

Tak, tylko co innego kruche skały obite na dziko a co innego jak można to zrobić na legalu w porozumieniu z gminą. Tym bardziej jakby to otworzyło drogę do innych gruntów po ewentualnym sukcesie. Wtedy zdecydowanie bardziej warto ryzykować i obijać trasy narażone na wcześniejsze zużycie winking smiley

P.S Tak, zależy mi by mieć blisko domu jakieś skały gdzie można wyskoczyć po pracy. Nie ukrywam cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 04 Nov 2018 - 12:07:07

Z nowych rzeczy. Byłem na dalszej części tego kamieniołomu. Jest zdecydowanie inny materiał- bardziej "ziarnisty" i zdecydowanie twardszy, nie zauważyłem miejsca by się gdzieś sypał ewidentnie. Kilka zdjęć kolejnej części tego obiektu zostawiam tu: [drive.google.com] . Na dniach będę chciał tam powędkować - kilka dróg wydaje się w miarę prostych(np. "sfinks" ze zdjęcia).

A teraz dwie wiadomości.
Najpierw dobra - ktoś w gminie wymyślił, że to im pasuje do planu ponieważ niedaleko mają ośrodek wypoczynkowy(noclegi w klimacie PRL ale pięknym miejscu od 15zł/os, polecam :-P), w mieście sztuczną ściankę, starają się o fundusze na park linowy przy ośrodku i w ogóle to może być pomysł na turystykę. Stąd w prywatnej rozmowie usłyszałem pomysł że można by spróbować wykupić przez gminę pozostałą część i utworzyć "Świętokrzyskie centrum wspinaczkowe" ponieważ "takiego obiektu w okolicy nie ma". Jestem bardzo sceptyczny ale co ja się znam, w sumie to chyba im chodzi tylko o wypożyczalnie sprzętu i operatora w sezonie letnim + jakieś eventy.
Na pewno można by nawet studząc ich zapał sporo na tym ugrać.

Teraz czas na gorszą wiadomość. Jak udało się ustalić stan prawny itp. jakieś lokalne stowarzyszenie zaczęło się ubiegać o bezpłatną dzierżawę z możliwością pobudowania altanek itp. Stąd dostałem info by załatwić temat w przeciągu tygodnia-dwóch ponieważ jak burmistrz im wyda zgodę to wtedy to od ich kaprysów będziemy uzależnieni czy nas wpuszczą na ten teren.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 04 Nov 2018 - 20:41:25

Dzięki za info.
Trzeba zatem przyspieszyć. Odezwę się jutro.
P.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 04 Nov 2018 - 21:01:43

Super. Tel do mnie masz czy wysłać w PW? Hermanowi dałem nr. do gminy by umówić się z burmistrzem, ale jak coś i tobie mogę podesłać. Podobno burmistrz jest w temacie. Jak się ktoś umówi to proszę dać znać, postaram się załatwić by człowiek z OSiRu był na spotkaniu - to on wpadł na ten pomysł i meeega mu zależy więc jest całkowicie po naszej stronie a jako pracownik gminy łatwiej bedzie mu przekonać burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: herman ()
Data: 08 Nov 2018 - 19:51:16

Jak tylko skonczy się ta lampa to zajade do urzędu.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 08 Nov 2018 - 20:02:32

Żebyś się nie zdziwił z tym "zajechaniem"do urzędu. Czekamy grzecznie aż burmistrz (via: Pani Sekretarka) znajdzie dla nas czas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 08 Nov 2018 - 22:52:46

Hmmm, rozmawiałeś z Pawłem czy da radę coś przyspieszyć spotkanie? Może jako pracownik ma znajomości wśród administracji by coś pospieszyć?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 09 Nov 2018 - 09:03:01

Burmistrz nas przyjmie 22 listopada.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: JasiekMatacz ()
Data: 09 Nov 2018 - 19:37:24

Ok. Mam byc na nim jako lokals zainteresowany wspinaczka lub ściągnąć np. 2-3 osoby ze Staszowa co się wspinaja by było że mieszkańca też zalezy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy obiekt pod Staszowem - ktoś chętny do pomocy?
Wysłane przez: klenio ()
Data: 09 Nov 2018 - 20:33:18

Spotkajmy się przed audiencją u Burmistrza. Dam Ci znać o której dokładnie. Bedzie Paweł z Mosiru Ja z Hermanem albo któryś z nas, Ty. Spotkanie w wąskim gronie. Lokalsów nie ściągaj, nie ma takiej potrzeby.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-09 21:41 przez klenio.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.