Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Muzzerone
Wysłane przez: Łukasz ()
Data: 01 Oct 2017 - 21:54:34

Tytułem wstępu krótka zajawka: [www.youtube.com]

Miałem okazję spędzić kilka dni w tym, sądząc po ilości informacji w polskim necie, mało popularnym przez naszych wspinaczy rejonie, więc napiszę kilka słów.

Jestem zachwycony samym rejonem, bo trudno wyobrazić sobie ładniejsze okoliczności wspinaczkowe. Rejon podzielony jest na 20 sektorów oferujących piękne, zróżnicowane wspinanie jedno i wielowyciągowe. Drogi długie, trzymające na całej długości, cyfra tłusta. Bardzo dobra jakość skały, przynajmniej w tych 5 sektorach, w których byłem. W najpopularniejszym sektorze - Parete Centrale znajdującym się 1 min od parkingu, na popularnych drogach można trafić na wyślizg, ale w porównaniu do Jury to jest nic ;)

W rejonie systematycznie jest wymieniana asekuracja, więc jest sporo nowych ringów lub spitów, ale można też trafić na plakietki samoróbki lub skorodowane ringi (najczęściej w sektorach bliżej morza np. część dróg na Pilastro del Forte)

Ściany w większości mają wystawę południową, więc siłą rzeczy rejon polecany raczej na wiosnę i jesień. Pod niektóre sektory jest przyjemny i bezproblemowy dostęp, do innych trzeba się dostać po poręczówkach a niekiedy zjazdach.

NOCLEGI

W okolicy jest schronisko: [www.rifugiomuzzerone.it]

Na pewno fajna opcja choć 25e za noc to tanio nie jest, przynajmniej dla mnie.

Jest kilka parkingów na zakrętach więc dla camperowców nie ma problemu, ale też na dziko z namiotem jest się gdzie rozbić, ale z głową, więc jak się rozbije po zmroku, zwinie skoro świt i zostawi miejsce takim jakie się zastało, to nikt problemów nie będzie robił.

Można też pewnie szukać czegoś do wynajęcia w miejscowości Le Grazie znajdującej się pod masywem.

Więcej info o rejonie i drogach:
[www.scuoladiarrampicatamuzzerone.it]

Prezentacja kilku rejonów:

Parete Centrale: [www.youtube.com]
Parete delle meraviglie: [www.youtube.com]
Atlantide: [www.youtube.com]

Jeszcze filmik z powrotu do przeszłości: [vimeo.com]

Przewodnik: [issuu.com] - wkrótce dostępny w klubowej bibliotece.

Jakby ktoś miał jakieś pytania lub potrzebował więcej info, chętnie pomogę.

Pozdrawiam,
Łukasz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: herman ()
Data: 01 Oct 2017 - 22:59:39

Czesc.
Jak z plażą i prewisami.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: Łukasz ()
Data: 02 Oct 2017 - 08:44:08

Doprecyzuj "plażę", bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy ;)

Jeśli chodzi o prewisy to są oczywiście drogi bardziej i mniej przewieszone, ale typową przewiechą, gdzie można wspinać się w deszczu jest skała Polveriera

[www.scuoladiarrampicatamuzzerone.it]

[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: herman ()
Data: 03 Oct 2017 - 08:45:01

plaża(zejście do morza) żeby z wózkiem dotrzeć. Niedaleko od auta. Może być 10m szer.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: Łukasz ()
Data: 03 Oct 2017 - 09:52:22

Jeśli chodzi o sam masyw to nie ma plaży jako takiej, a już na pewno nie takiej, do której można z wózkiem dotrzeć (ścieżka doprowadzająca w niżej położone sektory jest stroma, często są poręczówki, a niekiedy nawet zjazdy). Jest, co prawda sektor, do którego jest dostęp niemal z samego dołu, z miejscowości Le Grazie, ale tam nie byłem to się nie wypowiadam.

Najbliższa plaża spełniająca Twoje kryteria, ale też chyba najbliższa w ogóle, jest w miejscowości Porto Venere (jest bardzo blisko jeśli chodzi o odległość w km, ale czasowo trochę wychodzi, bo najpierw zjeżdżasz ze stromej i krętej góry, gdzie droga jest dziurawa, a od Le Grazie też nie pociśniesz, bo droga typowa dla wybrzeża - wąska i kręta). Wspomniana plaża dupy nie urywa, głównie z tego względu, że niedaleko jest port, ale jest ok - gładki żwirek, dwa prysznice.Dla climbersów do ochłodzenia i odświeżenia się po całym dniu wspinania jest niemal idealnie, dla rodziny z dziećmi na pewno są lepsze miejsca.
Samo Porto Venere jest przepięknym, bardzo klimatycznym, małym miasteczkiem, na co wskazuje choćby sama nazwa (Port Wenus). Spędziłem tam kilka wieczorów i chętnie spędziłbym kolejny. Polecam.

Jeszcze w temacie plaży, choć niekoniecznie dla wózków - po drugiej stronie zatoki jest miejscówka Punta Bianca - mi polecił jeden Niemiec i się nie zawiodłem - skalista plaża, kameralnie, niezmącona przejrzysta woda, zróżnicowane skaliste dno, kolorowe rybki smiling smiley można cisnąś DWS (topo w przewodniku).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: Łukasz ()
Data: 03 Oct 2017 - 09:52:23

Jeśli chodzi o sam masyw to nie ma plaży jako takiej, a już na pewno nie takiej, do której można z wózkiem dotrzeć (ścieżka doprowadzająca w niżej położone sektory jest stroma, często są poręczówki, a niekiedy nawet zjazdy). Jest, co prawda sektor, do którego jest dostęp niemal z samego dołu, z miejscowości Le Grazie, ale tam nie byłem to się nie wypowiadam.

Najbliższa plaża spełniająca Twoje kryteria, ale też chyba najbliższa w ogóle, jest w miejscowości Porto Venere (jest bardzo blisko jeśli chodzi o odległość w km, ale czasowo trochę wychodzi, bo najpierw zjeżdżasz ze stromej i krętej góry, gdzie droga jest dziurawa, a od Le Grazie też nie pociśniesz, bo droga typowa dla wybrzeża - wąska i kręta). Wspomniana plaża dupy nie urywa, głównie z tego względu, że niedaleko jest port, ale jest ok - gładki żwirek, dwa prysznice.Dla climbersów do ochłodzenia i odświeżenia się po całym dniu wspinania jest niemal idealnie, dla rodziny z dziećmi na pewno są lepsze miejsca.
Samo Porto Venere jest przepięknym, bardzo klimatycznym, małym miasteczkiem, na co wskazuje choćby sama nazwa (Port Wenus). Spędziłem tam kilka wieczorów i chętnie spędziłbym kolejny. Polecam.

Jeszcze w temacie plaży, choć niekoniecznie dla wózków - po drugiej stronie zatoki jest miejscówka Punta Bianca - mi polecił jeden Niemiec i się nie zawiodłem - skalista plaża, kameralnie, niezmącona przejrzysta woda, zróżnicowane skaliste dno, kolorowe rybki smiling smiley można cisnąś DWS (topo w przewodniku).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: klenio ()
Data: 03 Oct 2017 - 21:20:37

Dzięki Łukasz za zgrabnie ujęte patenty.
Wygląda to fajnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 03 Oct 2017 - 21:27:22

A może byś napisał krótką relacje i dodał kilka fotek? Byłoby dla potomnych i każdy mógłby jeszcze zobaczyć co i jaksmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: Łukasz ()
Data: 03 Oct 2017 - 22:06:47

Prowadzę sobie stronkę z moimi górskimi wycieczkami i trochę się tych relacji już upisałem. W tym roku wyjazd miał mniej górski charakter, więc już się cieszyłem, że pisanie będzie z bani a tu jeb ;)

Jak się ogarnę ze zdjęciami to postaram się coś jeszcze wrzucić ze słowem komentarza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Muzzerone
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 03 Oct 2017 - 22:30:57

Łukasz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak się ogarnę ze zdjęciami to postaram się
> coś jeszcze wrzucić ze słowem komentarza.


Czekamy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.