Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: dr know ()
Data: 19 Jun 2017 - 11:39:54

zainspirowany najnowszymi dokonaniami tzw. młodzieży+ zanurzyłem się w odmęty przeszłości i wynurkowałem;

Stokówka
Prohibicja
VI.3+ PP
15.IV.2005
Trzyma do końca. Droga nie ma żadnych ograniczników(korzystałem z kilku chwytów z motylej nogi). Start jak przepuklina. Bawiąc się w ograniczniki bedzie wiecej niż VI.4
Herman


Stokówka
Prohibicja VI.3+ PP
2.VII.2005
Piękna walka od początku do samego końca! Zdaje się, że utrudniłem sobie trochę start idąc płytą, ale tak jest ciekawiej. Jest to najmocniejsza linia, którą (jak dotychczas) pokonałem, więc potwierdzam, że jest to więcej niż VI.3/3+
payek


uwaga ogólna - Prohibicja, mimo niezwykłej urody jest niestety "tylko" lub "aż" kombinacją-przystawką, łączącą start Wyzwania/Przepukliny lewostronnej z wyjściem Rysą, i nawet w swej najprostszej wersji podlega podlega pewnym ograniczeniom;
podstawowym jest zasada dotycząca wejścia w Motylą dopiero w miejscu plecków w rysie oraz nie restowaniu w połogu na stopniu z Motylej, bo rozbija to ciąg, który oprócz ruchów na dole stanowi o klasie i i trudności tej drogi;

wydaje się, że tak robiona Prohibicja, pomimo cytowanych wyżej przez kolegów wycen (będących jak rozumiem propozycjami - bo to chyba 2 pierwsze prowadzenia) zasługuje na stopień 3+/4;


poz_dr



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-19 11:52 przez dr know.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Jun 2017 - 13:19:08

Inspektor O. zawsze czuwa... i bardzo dobrze!

Z Prohibicją jest tak, że można ją przejść na kilka sposobów. Ja się nie pierdzieliłem i korzystałem ze startu od Wyzwania i dwóch chwytów z Motylej na lewo od rysy. W takim wariancie jest najłatwiej i daje jej VI.3+/4.
Ograniczona Prohibicja jest odczuwalnie trudniejsza i zasługuje na 0,5 stopnia więcej, stąd jej łamaniec VI.4/4+.

Droga, a raczej kombinacja I klasy, każdy chwali i każdy chce przejśćsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 19 Jun 2017 - 19:26:46

Dywagację wycenowe - I'm loving it. Ja twierdzę, że Baćmagówka ma VI.3, a Mogę więcej jest niewiele trudniejsze, niż Rysa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 19 Jun 2017 - 20:01:48

Jeżeli miał bym zrobić wpis z przejścia dziś to dał bym VI.4
bo..
tyle stoi w topo (chociaż Dilferek też, a tyle nie ma)
dla mnie było w chuj trudne (w tamtym roku wolałem wstawiać się w Drajtula bo wydawał się łatwiejszy)

ale z drugiej strony pewności nie mam co do tej 4-ki, bo w tym stopniu rozeznania zbyt dużego nie mam...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Jun 2017 - 20:04:05

Marcin_S Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dywagację wycenowe - I'm loving it. Ja twierdzę,

Przecież Ty wycen nie wpisujeszsmiling smiley

> że Baćmagówka ma VI.3,

Ale wpisałem sobie jako VI.2+ pomimo że robiłem już mocniejsze drogi;)

> Mogę więcej jest niewiele trudniejsze, niż Rysa.

Potwierdzam, Rysa jest zajebiście trudnym VI.2!

Przecież Doktor nikomu nic nie zabiera. Kwestia tego jak co kto czuje, a popierdziec o wycenach w towarzystwie zawsze wypadasmiling smiley widać że temat kwk się znudził;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: dr know ()
Data: 19 Jun 2017 - 22:51:10

oczywiście, że nie zabieram;

przecie licytuję wyżej niż wycena autorska i z pierwszego powtórzenia;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 19 Jun 2017 - 23:59:31

nie to, że bronie Gosiaka, bo nie taka była moja intencja, ale rozmienianie się w dyskusji o choćby połówki stopni nie czyni jej dla mnie sensownej, wspin to nie matematyka gdzie zawsze 2+2=4. Co innego np. 2 stopnie różnicy, o takich fluktuacjach należy raczej rozmawiać. Polecam głębokie studium wdahu na temat cyferek

Niemniej jednak nowy chwyt na w/w drodze na pewno nie uczynił jej trudniejszej tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: herman ()
Data: 20 Jun 2017 - 21:25:04

prohibicja to najtrudniejsza droga na świeciesmiling smiley

czok był łatwiejszy od prohibicji

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z Archiwuuuuum YKS
Wysłane przez: walek ()
Data: 20 Jun 2017 - 23:15:54

podobnie jak klasyczna na kadzielni

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.