Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 14 Jul 2016 - 14:35:08

W niedzielę powstał nowy wariant na Zelejowej, jest to najdłuższa propozycja na przewieszce.
Heteroskedastyczność startuje Szponami, po drugiej wpince, odbija w lewo przez trzeciego ringa z Drogi do Unii, trawersując dalej do Credo i na samym końcu wychodząc Baćmagówką. Ogranicznik - nie ma górnej krawędzi od wierzchowiny, aż do wyjścia na Baćmagówce.
Daję łamańca, aby nie było, że za łatwe na Kielce. Fajnie nabija kaczuchęsmiling smiley

Pierwsze próby na linii miał M. Opozda, FA ja.




pzdr!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-14 15:22 przez czyzyk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 14 Jul 2016 - 15:36:55

gratuluję...











...autocenzury!

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: herman ()
Data: 14 Jul 2016 - 20:46:26

idzie się cruxa z credo czy nie?

bo credo ma VI.4+

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 14 Jul 2016 - 21:06:02

Idzie, wchodzisz w Credo od Niedowiarka i po kruksie w lewo do klamek z Baćmagówki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 15 Jul 2016 - 09:08:13

Jak sie robi kruksa z kredo to jak ci wyszlo .4/4+ ? Musisz chyba jeszcze postudiowac matematyke...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 15 Jul 2016 - 09:38:44

Wojaczku przypomnij mi jak wyceniłeś Credo?
Przez lata nie można się było się odezwać, Credo miało ugruntowaną wycenę, a teraz nagle rośnie... Na starość parówy wam miękną czy co?


Rozumiem dyskusje o Baćmagówce, ale o Credo?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 15 Jul 2016 - 10:40:23

Wojak - cóż za bezczelne supozycje!

Czyżyk nie musi niczego studiować skoro takimi pojęciami jak heteroskedastyczność operuje;


przecie heteroskedastyczność rozważa się w kontekście modeli ekonometrycznych, szczególnie przy estymacji metodą najmniejszych kwadratów, ze względu na jedno z założeń Klasycznego Modelu Regresji Liniowej, mówiącego o homoskedastyczności wariancji składnika losowego. Możemy wyróżnić heteroskedastyczność addytywną, gdy wariancja składnika losowego jest funkcją afiniczną zmiennych wpływających na jej wielkość, oraz heteroskedastyczność multiplikatywną, gdy wariancja przyjmuje postać wykładniczą.

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 15 Jul 2016 - 11:49:30

I tak nie zrobisz Doktoresmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: dr know ()
Data: 15 Jul 2016 - 11:54:56

nawet nie zamierzam;
kombinacja zawiera kruks z Credo - najbardziej pojebany ruch pod Kielcami, z jakim się spotkałem;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: herman ()
Data: 15 Jul 2016 - 12:59:25

>>najbardziej pojebany ruch pod Kielcami, z jakim się spotkałem
oooo to sie zgodzę
będę robił se górą z krawędzią za VI.3+ (credo lajt) i będzie fajnie

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: walek ()
Data: 15 Jul 2016 - 14:03:33

Piotruś otworzyłeś losową strone w słowniku wyrazów obcych?

Kombinacje jak na jarońcu czy mamutowejsmiling smiley Ale to dobrze znaczy że poziom wzrasta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: payek ()
Data: 15 Jul 2016 - 21:19:20

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> >>najbardziej pojebany ruch pod Kielcami, z jakim
> się spotkałem
> oooo to sie zgodzę

A ja jednak nie zgodzę się i nie tylko dlatego, że to moja droga i żywię do niej szczególny sentyment. Znam tam trzy patenty na pokonanie kruksa, w zależności od wzrostu i upodobań. Osobiście najbardziej lubię moją wersje; jak dobrze ustawimy się prawą stopą na spadającym parapeciku i wyczujemy bardzo delikatny balans ciałem, to te krawądki nie są wcale hardkorowe, 50% obciążenia idzie z nóg i wydaje się to zaskakująco łatwe! Dlatego też 9 lat temu licytowałem ją na VI.3+, VI.4 pewnie i ma, ale nie więcej.

Graty dla Czyżyka. Trzy lata temu myśleliśmy o takiej diagonalce, ale zbierającej kruksy z najtrudniejszych dróg (Kumitsu, Kaczuchy, Credo i wyjście Baćmagówką) nie bardzo logicznie się układało więc odpuściliśmy, choć wydaje mi się, że można wrócić do projektu, wszak wspinanie mało ma wspólnego z logiką smiling smiley

PS. Herman, zaraz po zrobieniu drogi miałeś inne zdanie smiling smiley
" Zelejowa Credo VI.4 PP 2008-04-29 Herman
Bardzo ładna droga z patenciarskim miejscem."

Bardzo lubię wracać do naszych starych wpisów, niekiedy znajdziemy tam istne perełki i inne śmieszne farmazonysmiling smiley

Pozdr.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 23:33 przez payek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: herman ()
Data: 16 Jul 2016 - 09:25:38

Droga sama w sobie ładna bardzo ale to miejsce patenciarskie, niewygodne i zdecydowanie mi się nie podoba wole chodzić górą - wtedy mamy ładną równą ciągową, westową drogę, no i najważniejsze łatwiejsząsmiling smiley i strachu nie ma takiego jak na Credo.

A VI.4+ to wycena z topo, a nie moje odczucia.

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 16 Jul 2016 - 10:41:39

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A VI.4+ to wycena z topo, a nie moje odczucia.

No nie zgodzę się, Herman z którego topo ta wycena?smiling smiley

Portalu górskiego?



Czy UWAGA z topo robionego przez Ciebie?smiling smiley



grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: ManiekFjederow ()
Data: 17 Jul 2016 - 19:08:37

Heteroskedastyczność???? teraz to się kuhwa mocno zawiodłem Piotrek!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: herman ()
Data: 18 Jul 2016 - 15:59:58

To jest aktualne:
[ska.org.pl]

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: payek ()
Data: 18 Jul 2016 - 21:47:11

Nie jest aktualne:

>>>>>>>>>>>

Zelejowa Prostowanie Prawego Nietoperza VI.3 RP 2013-08-30 payek

To ostatnia droga, która była zaznaczona w naszym topo Wielkiej Przewiechy jako TR. Poprowadziłem ją inaczej niż linia wyrysowana jako 6a, poszedłem w prawo niżej, tzn. na wysokości długiego „parapetu”, na który odchodzi Lewa Baćmagówka. Potem prosto w górę, mijając po drodze wpinkę z LB (wykręciłem plakietkę aby nie kusiła), dalej na wierzchowinę tak jak lewy wariant Baćmagówki. Linia ta oferuje naprawdę sporo fajnego wspinania i w przeciwieństwie do Prawego Nietoperza, gdzie góra jest trochę krucha, to tu mamy litą skalę i trudną drugą część drogi. Do asekuracji wykorzystałem wąską, ale dość głęboką, poziomą ryskę znajdującą się 20 cm poniżej wpinki z LB. W związku z tym, że był to jedyny punkt asekuracyjny w części prostującej, zostawiłem tam: Camalota C3 roz. 1, Tricama 0.25 (chyba najlepszy z nich wszystkich) i Metaliusa roz. 0. Trochę większego frienda można dołożyć 2m niżej, ale ja go akurat nie zabrałem. Wydaje się, że jest w miarę bezpiecznie, choć w tym rejonie nigdy nic nie wiadomo! Potencjalne loty w trudnej końcówce będą zapewne dość długie. Bardzo ładna i imponująca linia. Wycenę zostawiam jak w topo, podobnie to odczułem.

>>>>>>>>>>>

Zachęcam do weryfikacji.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: klenio ()
Data: 18 Jul 2016 - 23:59:19

"Bardzo ładna i imponująca linia" - należą Ci się więc ukłony... smiling smiley

Dawne czasy, ale wydaje mi się, że końcówka prawego nietoperza jest źle wrysowana: idzie się klatą mniej więcej środkiem "widełek", które tworzą drogi 6 i 6a (z rysunku w topo) - czyli tak jak logicznie puszcza.
Ostatni placement na oryginalnym nietoperzu jest na końcu rysy (w naszym foto-topo zaraz pod widełkami 6/6a). Dalej raczej nie siada nic, ale nie ma dramatu.
Jeśli pamięć mnie nie myli Marcin Opozda klasowo, sightem ją wciągnął?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: payek ()
Data: 19 Jul 2016 - 01:07:53

Nie wiem dokładnie jak Ty szedłeś, ale ja i Marcin Opozda Prawego nietoperza robiliśmy dokładnie tak jak wyrysowana linia na topo, czyli logicznie łączy się na wyjściu z Prostowaniem nietoperza i z Desmodus rotundus. Marcin nie miał szans na sajta bo za dawnych czasów działał tam na wędkę, więc zostało HP.

Natomiast jeśli chodzi o Prostowanie prawego nietoperza, to moje przejście znacznie odbiega od wyrysowanej linii 6a, jeszcze raz przejrzałem filmik i ewidentnie tak to wygląda (niebieska linia): [picasaweb.google.com]
Zaraz po przejściu dostałem gratki od Marcina z info, że ubiegłem jego zamiary, ale z tego co mi wiadomo od tamtej pory nie było jeszcze prób na tej drodze, a szkoda i mam nadzieje, że wkrótce się odbędą.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Heteroskedastyczność VI.4/4+ - nowa droga na Zelejowej
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 19 Jul 2016 - 08:13:32

herman Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To jest aktualne:
> [ska.org.pl]


Co aktualizacja to zmiana. Idac za ciosem Kunitsu zmień bo jest trudniejsze od Credosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.