Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
wspin - hiszpania okolice barcelony
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 24 Aug 2014 - 21:53:13

Czesc,

prosba o info kto byl w jakims rejonie wspinaczkowym w okolicach Barcelony - zadzwonilbym po informacje praktyczne - bede tam od 19.09 do poczatku pazdziernika.

alternatywnie mile widziany kontakt do kogos z poznanych lokalsów lub polskich "emigrantów" wspinaczkowych - aktualnie nie mam sie z kim wspinac grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wspin - hiszpania okolice barcelony
Wysłane przez: klenio ()
Data: 24 Aug 2014 - 23:09:47

Lechu nie "jakieś" tylko najlepsze w europie...
Siurana, Margalefe, Montserat itd. W Catalonii jest od groma klasowych rejonów.
Mam parę przewodników z tamtych okolic, mogę pożyczyć.

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wspin - hiszpania okolice barcelony
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 25 Aug 2014 - 21:39:32

Super,
Bardzo chetnie przywlaszcze na jakis czas. A ktore sa dobre jesli chodzi wycieczkę z dzieckiem? (Tzn niedaleko, łatwy dojazd, cywilizacja w pobliżu i mozliwosc zabrania wózka?)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wspin - hiszpania okolice barcelony
Wysłane przez: klenio ()
Data: 25 Aug 2014 - 23:23:42

Siurana jest warta zobaczenie nawet nie wspinaczkowo - Mikro miasteczko na płaskowyżu otoczone bajecznymi skałami - pozycja obowiązkowa przy zwiedzaniu Cataloni - tutaj jednak dotarcie w skały z wózkiem jest raczej niemożliwe.
W margalefie wspinasz się często wprost z asfaltowej drogi (np. el laboratori) ale jak to w skałach w większość sektorów trzeba przedzierać się stromo-krzaczastymi ściezkami.
Oba te rejony są w sporym oddaleniu od wybrzeża (jeśli dobrze pamietam to około 15o km). W siuranie rezyduje Pazur z rodziną z tego co słyszałem to przyjmuje gości z namiotami - warunki tam jednak spartańskie.

W montserat podejścia pod skały to już treking ale Turystycznie sam Monastyr wart jest obejrzenia.

Bardziej pro-wózkowe wydają się rejony na Costa Blanca ale tam nie uświadszysz ciszy i spokoju (patrz np. Benidorm:-))

Pzdm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-25 23:25 przez klenio.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.