Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
z cyklu kurioza codzienności
Wysłane przez: dr know ()
Data: 16 Nov 2013 - 00:48:37

dostałem 2 dni temu:



poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z cyklu kurioza codzienności
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 16 Nov 2013 - 07:31:53

W wyroku jest napisane ,że prowadził w stanie nietrzeźwości (za to jest kk) a sądzą go z k.wykroczeń jakby był w stanie po uzyciu alkocholu

Po pierwsze zadzwon na milcje i zapytaj czemu jego czyn był zakwalifikowany jako wykroczenie a nie przestępstwo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z cyklu kurioza codzienności
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 16 Nov 2013 - 17:16:46

bardzo mnie to zaciekawiło


art. 178a par.1 kk - zawiera sankcję za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym.

Art. 86 par. 2 - za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu.

Sprawca dopuścił się przestępstwa i wykroczenia i za oba powinien zostać osądzony. W tej sprawie Sąd wyłączył część poświęconą kolizji do postępowania w sprawie o wykroczenie, ponieważ taka jest praktyka. Nie oznacza to karania dwukrotnie za ten sam czyn, bowiem osobnym czynem jest jazda pod wpływem alkoholu (i jest sankcjonowana przez kodeks karny), osobnym zaś sprowadzenie niebezpieczeństwa (opisane w kodeksie wykroczeń). Zdecydowanie przyśpiesza to orzekanie, najpierw jest orzeczenie o wykroczenie a póżniej o przestępstwo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: z cyklu kurioza codzienności
Wysłane przez: dr know ()
Data: 16 Nov 2013 - 20:47:17

dla ścisłości nie "pod wpływem alkoholu" a "znajdując się w stanie po użyciu alkoholu"; co samo w sobie jest dość mętne; no i najbardziej mętne jest dla mnie to że spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości nie podpada pod przestępstwo;

generalnie dziwne jest to dla mnie rozdzielanie i brak w kk kolizji w stanie nietrzeźwości - to tak jakby w sprawie o rozbój wydzielić wykroczenie polegające na zabraniu małej kwoty...

jest to dla mnie nieco paradoks;

>>Zdecydowanie przyśpiesza to orzekanie, najpierw jest orzeczenie o wykroczenie a póżniej o przestępstwo.

nie wiem co z tego przyspieszania orzekania ma wynikać;

ale niechby i tak było [ja apelację pewnie będę składał (zobaczę jakie uzasadnienie sporządzą)] - w związku z tym wysłaęm kilka pytań do komendy w sprawie art. 178a kk;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.