Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
PS Festiwal Granitu
Wysłane przez: LeszekJ ()
Data: 28 Oct 2013 - 22:17:18

W kwestii uzupełnienia informacji na temat naszego przejścia na Zamarłej Turni (ZT):
Festiwal Granitu jest kombinacją trzech znanych dróg na ZT: Zacięcia Komarnickich, trawersu ZT i klasycznej. Taka kombinacja dróg jest bardzo efektowna i drogę mogę polecić każdemu.
Opis wg przewodnika J. Kiełkowskiego "Kozie Wierchy" jest do bani. Trzeba sobie go złożyć z odpowiednich fragmentów w/w dróg. Trudności poszczególnych odcinków w kilku miejscach są zaniżone (szczególnie na trawersie ZT).
Dobry opis/schemat znajduje się "Topografii i terenoznawstwie" R. Kardasia i W. Święcickiego i jest on godny polecenia.
My z Grzegorzem startowaliśmy ze schroniska w Roztoce więc podejście i zejście mieliśmy dosyć długie, a spotkanie z niedźwiedziem zostanie mi w pamięci na długie lata (wyglądał naprawdę fajnie; zdjęcia są niestety kiepskiej jakości).

Pozdrawiam - LeszekJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PS Festiwal Granitu
Wysłane przez: walek ()
Data: 28 Oct 2013 - 23:54:02

To faktycznie niezła wyrypa jak za praojców smiling smiley

A gdzie spotkaliście tego niedźwiedzia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PS Festiwal Granitu
Wysłane przez: LeszekJ ()
Data: 29 Oct 2013 - 07:36:16

Miśka spotkaliśmy w czasie podejścia na odcinku pomiędzy małą elektrownią wodną a Siklawą w Dolinie Roztoki. Schodził po przeciwstoku wśród kosówek, przekroczył potok i kierował się w kierunku szlaku turystycznego, my obserwowaliśmy go z góry. Wydaje mi się, że był to młody osobnik.
Pozdrawiam - LeszekJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PS Festiwal Granitu
Wysłane przez: payek ()
Data: 29 Oct 2013 - 18:22:41

O tej porze roku to super prezent w postaci pięknej drogi!

Też wstępnie umawiałem się z GA na Zamarłą, ale niestety nawał pracy mnie zablokował.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PS Festiwal Granitu
Wysłane przez: Joanna Szkliniarz ()
Data: 02 Nov 2013 - 12:41:41

Leszku i Grzegorzu - gratulacje!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.