Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Superata - wycena
Wysłane przez: dr know ()
Data: 14 Oct 2013 - 22:22:48

gratulacje klasyka - i wykorzystania okna pogodowego - nie było aby za zimno?

w przewodniku Marcisza droga ma VIII+;
a wyciągi kolejno: VII-, VIII-, VIII+;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: klenio ()
Data: 14 Oct 2013 - 22:49:59

"Warun był trudny, zimno i wilgotno, a na dodatek od trzech dni walczyłem z przeziębieniem, więc tym bardziej ciesze się z tej drogi na zakończenie sezonu"
Tym bardziej gratulacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: dr know ()
Data: 14 Oct 2013 - 22:57:41

starzeję się chyba w postępie geometrycznym - przegapiłem opis warunu!

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: payek ()
Data: 14 Oct 2013 - 23:05:01

Dzięki za graty, które należą się również Migaskowi bo naprawdę super zawalczył na dwóch pierwszych wyciągach.

Co do wyceny, to swoje zastanowienia i analizy zamieszczam w komentarzu "Po rozpoznaniu to nie jest jakieś harde, ale może i ten łamaniec ma jakiś sens"

Ten łamaniec bierze się z: [wspinanie.pl]


Czy też od autorów: [wspinanie.pl]

i wspomnianych kobiet: [www.archiwum.goryonline.com]

Jak jednak zapewne zauważyłeś dodałem stwierdzenie "może" bo sam nie jestem pewien ile to może mieć, w tych warunkach przychylam się raczej do opinii Krzyśka Rychlika.

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: dr know ()
Data: 15 Oct 2013 - 13:21:17

Pajek - nie jestem pewien czy warto cytować odosobniony głos babeczek;
do tego z takiego pokracznego/bałaganiarskiego niusa;
stoi tam kolejno:
- w nagłówku - gdzie 2 sierpnia padła Superata Młodości IX- RP
- Kluczowy trzeci (IX) zrobiły obie.
- Naszym zdaniem pierwszy wyciąg zasługuje na VII, drugi wyceniłybyśmy na VIII+, a trzeci na trudne IX-.

to tak dla porządku;

natomiast mam głębokie przekonanie, że to trudne VIII+, bo rozmawiałem o tym z Andrzejem;

poz_dr



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-15 13:44 przez dr know.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: payek ()
Data: 15 Oct 2013 - 21:13:40

Doktor, ja nie zgadzam się z wyceną dziewczyn, lecz z opinią zdecydowanie bardziej doświadczonego Krzyśka Rychlika [wspinanie.pl]. Mieliśmy chyba równie trudne warunki i podobne odczucia. W necie widzę, że wiele innych zespołów tak samo wyceniło Superatę Młodości.
Nie upieram się, że to tyle ma! Wyraziłem swoja opinię i tyle. Mogę się mylić, w górach bardzo wiele zależy od warunków pogodowych. Jeszcze bardziej mylił się po pierwszym przejściu tej drogi wspomniany przez Ciebie Andrzej: [wspinanie.pl]

Nie chce mi się rozwodzić na temat 1/4 stopnia i subiektywnych opinii, jeszcze raz powtarzam - nie upieram się, że ta droga ma takie trudnoścismiling smiley

Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: dr know ()
Data: 15 Oct 2013 - 23:07:05

oczywiście, że się Andrzej mógł pomylić - wszak robił 1sze przejście, bo otwierał drogę, do tego wracał do gry po przerwie;
ale od tego czasu minęło ponad 10 lat droga ma kilkadziesiąt przejść, a na Mnichu trójca zrobiła kolejnych kilkaset metrów - i złapała perspektywę;
a końcu ukazał się przewodnik;
(zresztą cyfra VIII+ dla tej drogi pojawiła się już w opracowaniu poświęconemu Mnichowi w tatrzańskim nrze Gór w 2007r.)
no i wreszcie może po prostu zmienił podejście i zamiast wyceny promo poszedł w stronę gwarant? a nie chciał łamańca taka jak niektórzy z nas nie chcą go przy Baćmagówce;

żeby było jasne - to nie jest kwestia rozwodzenia się nad cząstką stopnia (bo każdy może różnie odczuć trudności, zwłaszcza gdy warunki dalekie od optymalnych), nad zgodą lub jej brakiem z wyceną dziewcząt, śledzeniu w necie większości optujących za którąś z wycen, czy tez Twoim myleniu się lub nie;
chodzi o zwrócenie uwagi na trywialną sprawę; że swoim wpisie, w którym przywołujesz dane z jakichś portalowych niusów - pomijasz wycenę przewodnikową; a to chyba wycena z przewodnika (w dodatku autora drogi) powinna być punktem wyjścia do snucia dywagacji przywoływania innych punktów widzenia etc;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: payek ()
Data: 16 Oct 2013 - 00:39:53

Dla mnie równie ważne są przewodnikowe propozycje wycen, jak i własne odczucia.

Przykładowo droga, którą robiłem poprzednio na Mnichu (Folwark Montano) w tym samym przewodniku widnieje jako VIII+, a według moich odczuć nie ma więcej niż VIII i tak też sobie ją wpisałem. Podobne odczucia miałem na 2 wyciągu Ora Et Labora, chłopaki po pierwszym przejściu wycenili na IX-, a ja odczułem go zdecydowanie łatwiej i wpisaliśmy z Marcinem VIII.

W przypadku Superaty moje odczucia są takie a nie inne i tyle.

Zdecydowanie trudniej odnieść się do dróg robionych OS-em bo nie masz pewności czy wybrałeś najłatwiejszą wersje...

Pozdr.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 00:41 przez payek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Superata - wycena
Wysłane przez: dr know ()
Data: 16 Oct 2013 - 01:02:52

Payek - ale ja nie pisze o Twoich odczuciach tylko o hierarchii podawanych źródeł;
możesz sobie odczuć i wpisać co uważasz za stosowne; i co Ci przyjdzie do głowy - ale jak już przywołujesz we wpisach jakieś punkty odniesień do proponowanych wycen to podawaj również przewodnikową;

uważasz że Montano ma mniej - to dobrze; uważasz, że Superata ma więcej - tak samo dobrze;

wrzutka o Orze czy tez o trudnościach w odnoszeniu się do sajtów to jakby nie na temat, o którym piszę;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.