Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: walek ()
Data: 14 May 2013 - 21:37:39

Nie chce mi sie dzwonić po wszystkich zakażonych więc pisze tutej. Dostał ktoś z was lub znajomych boreliozy po ugryzieniu kleszcza w naszym (kieleckim) rejonie?
Ostatnio upierdolił mnie na Ciosowej i nie wiem czy już kupowac wózek inwalidzki,chociaż wg Biedrunia i Arka na pewno krętki mnie wpierdalają od środka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: arek ()
Data: 14 May 2013 - 21:47:45

Jak nie dawno i masz obajwy to idź do lekarza powiedz, że Cię weszytko boli, że jesteś osłabiony, że kleszcz był itp. weź antybiotyk przez 1 mce. Lekarz Ci pewnie da na 14 dni - najlepiej przebrać przez 1 mce to daje jakąś pewność, że wybijesz dziada.

Pzdr
Arek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: walek ()
Data: 14 May 2013 - 22:01:10

Dostałem na 14 dni i biore, tylko nie wiem czy jest sens bo objawy mam troche szemrane. A wiadomo że antybiotyk troche kasuje kichy i można dostać m.in. świadu odbytu i czarnego jezyka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: arek ()
Data: 14 May 2013 - 22:07:59

Taki mocny cham jak ty 14 dni antybiotyku przetrzyma. 14 dni to prawie nic.


Jak nie chcesz czarnego języka to nie jedz cukru (tylko szeroko rozumionego - niczego co słodzone np. jogurt owocowy, płatki itp) przez ten okres i bierz jakiś osłonowy lek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Domi ()
Data: 15 May 2013 - 09:12:14

ja miałam boreliozę. u mnie objaw był ewidentny bo miałam rumień wędrujący na skórze więc Pani doktor miała pewność co do choroby. brałam antybiotyki przez dwa tygodnie, potem badanie krwi które wykazało że nie ma już wirusa.

jeśli masz wątpliwości czy jesteś chory idź na badanie krwi na obecność wirusa boreliozy. w Kielcach robią je w szpitalu na radiowej. jak masz skierowanie to za friko jak nie to trzeba zapłacić.

choroba może mieć straszne konsekwencje dla zdrowia wiec lepiej dmuchać na zimne!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 15 May 2013 - 12:17:29

Walek - w lecie się połamałeś, w lecie Cię upierniczył kleszcze...może powinieneś sobie wspinanie latem odpuścić ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 15 May 2013 - 16:40:49

i kto to mowi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: leszeksz ()
Data: 15 May 2013 - 22:24:39

Borelioze wywołuje nie wirus a bakteria, a we krwi wykrywa się nie samego mikroba ale przeciwciała produkowane przez organizm. Dlatego też robienie badania na tym etapie nie ma żadnego sensu, ponieważ organizm mógł jeszcze nie zdążyć wyprodukować przeciwciał. Poza tym nawet w późniejszym okresie ich brak we krwi nie jest jednoznaczny z brakiem boreliozy-wynik może być FAŁSZYWIE ujemny.

Ja bym się tam poszprycowała antybiotykiem ze 2 tygodnie tylko kup sobie Wałek jakiś probiotyk faktycznie żebyś potem grzyba nie musiał leczyć;)

Just

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Domi ()
Data: 16 May 2013 - 07:57:17

nie ma jak profesjonalna wypowiedz! smiling smiley
czyli jak mój wynik był dobry to powinnam się jeszcze obawiać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 16 May 2013 - 08:50:26

skuteczność testów na borelioze robionych w Bolanda wynosi około 40-50% grinning smiley


Większość lekarzy zakaźnych i internistów standardowo zaleca pacjentom wykonanie testu ELISA, na którego szkoda złamanego grosza (pomimo, że jest to najtańszy test na boreliozę). Ta sama krew w różnych laboratoriach wykaże całą gamę wyników, które nie dają nam żadnej pewności, co do zakażenia. Jego wiarygodność pozostaje na poziomie 40-50%…

tu se poczytajta

[borelia.pl]

ja zaprzestałem wycieczek w piochy a jesli już jade to z toną samru na sobie a po powrocie kąpiel w pralce boszówki w 200 st C

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: herman ()
Data: 16 May 2013 - 14:31:55

i zęby też wtedy myjesz?

Herman

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 16 May 2013 - 15:04:54

najwyżej wietrzy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: walek ()
Data: 16 May 2013 - 15:47:05

Kurwa ja tez w paichy już nie jeźdze chyba że w styczniu, a niestety preparaty na komarinios nie działają na te skurwiałe kleszcze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: leszeksz ()
Data: 16 May 2013 - 17:02:20

Każdorazowo po łażeniu po krzorach trzeba się dokładnie oglądać, wtedy mniejsza szansa że dziad zdąży się przyssać i coś nam sprzedać. Nie ma też co wariować z tymi antybiotykami, bo za chwile się okaże że cały sezon wspinaczkowy trzeba będzie oblecieć na Doxycykliniesmiling smiley

Generalnie temat jest ciężki i większość lekarzy nie za bardzo wie jak go ugryźć więc jak się już coś dzieje to lepiej od razu iść do jakiegoś zakażnika, który ma większe pojęcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: walek ()
Data: 16 May 2013 - 22:05:54

W Stanach zjednoczonych po ugryzieniu lekarz z miejsca daje antybiotyk na 14 dni, w przypadku tej choroby czas jest kluczowy. W zasadzie gdy pokaże sie rumień to już jest późno, najlepiej brać natychmiast. Trzeba wybrać czy truć sie antybiotykiem być może na darmo czy ryzykować, cieżki temat generalnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Grzegorz Nocuń ()
Data: 17 May 2013 - 20:45:46

Każde ukąszenie kleszcza należy traktować jako boreliozę pierwotną. Badania obecności przeciwciał przeciwko krętkom Borrelia burgdorferi w klasie IgG do dwóch miesięcy od ukąszenia a póżniej klasy IgM nmają sens jeżeli wykonuje się w odpowiednim czasie. Pewność badania jest jednak wyższa niż podaje Świtek, chociaż nie stuprocentowa.
Pozdrawiam - Grzegorz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 20 May 2013 - 08:43:33

Tak jak napisał Leszek:

"Każdorazowo po łażeniu po krzorach trzeba się dokładnie oglądać, wtedy mniejsza szansa że dziad zdąży się przyssać i coś nam sprzedać"

dokładnie czas to kluczowa sprawa im szybciej usuniemy tym większa szansa że nic nie sprzeda

do tego bardzo ważne jest jak się usuwa dziada, bo przy usuwaniu a zwłaszcza tym nie właściwym jest bardzo duża szansa że wówczas nam coś sprzeda

osobiście polecam preparat tic off dostępny tylko w aptekach i to nie w każdej (sam długo szukałem) można nim usunąć kleszcza od ręki po wykryciu z bardzo minimalną szansą że coś nam sprzeda

Tutaj więcej o tym preparacie i jeszcze parę innych ciekawych informacji o kleszczach

Pozdrawiam,
DarkWizard

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: walek ()
Data: 22 May 2013 - 21:39:17

Dziś przyniosłem 2 egzemplarze z Karczówki, nigdzie nie można być bezpiecznym. Kurwać zamiast tępić niegrożne u nas komary państwo mogło by sie zająć tym kurestwem!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: Lechu ()
Data: 24 May 2013 - 18:42:10

kurde - widze ze w tym roku to jakas prawdziwa plaga tego syfu jest!

L.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Choroba zawodowa wspinaczy
Wysłane przez: gÓral ()
Data: 17 Jun 2013 - 14:13:31

ujebały mnie dwa skurwle na jurwie + dwa łaziły po mnie
w tym roku jest jakaś masakr jak nigdy


proponuje przeznaczyć 500 -1000zł z kasy klubowej na randap i zlać stokówke i zelejową grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.