Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
nowa ściana - Sosnowiec
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 19 Dec 2012 - 00:31:24

jak w temacie, właśnie otwarto nową ścianę w pięknym mieście, zwanym w pewnych kręgach perłą zagłębia smiling smiley - podobno dość wyczesana jest. Obczaję miejscówkę w czasie świąt i dam znać co i jak - chyba, że ktoś mnie ubiegnie

[sosnowiec.gazeta.pl]

strona ściany jeszcze nie hula

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nowa ściana - Sosnowiec
Wysłane przez: ziolo ()
Data: 19 Dec 2012 - 22:55:07

kurde nieźle Dunior, widziałem na brytanie, teraz masz się czym chwalić smiling smiley

Nawet bym Cię odwiedził tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nowa ściana - Sosnowiec
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 22 Dec 2012 - 19:18:26

ściana jest syta smiling smiley wysokość tak na oko to 10-12m. trochę pionów, ale więcej delikatnych przewieszeń albo pionów z małymi odpychającymi progami. na jednej ścianie duża główna przewiecha (tak na 6-7 stanów) ale bez dachu. jest też mocno przewieszony filar od szybu kopalnianego, obity panelem i z kilkoma drogami. chwyty wszystko nówki, mocno zróżnicowane i z na razie pięknym tarciem. najważniejszy element czyli muza dudni cały czas smiling smiley jest też campus oraz coś takiego z kołkami- człek ma w rękach dwa kołki i idzie na łapach do góry wkładając te kołki w kolejne dziury - ktoś wie jak to się zowie? niezłe ćwiczenie precyzji.

jest kilka kominów na rozpieraczkę, ale na razie usiane są chwytami więc byłby to niezbyt przyjemny masaż. widziałem min. jedną dość szeroką rysę (tak na bark), która pozwala ćwiczyć dilfra i klinowania.

bulderownia raczej małych rozmiarów - zadaszona

krótko mówiąc jest się gdzie wspinać. potencjał znacznie większy niż na warszawiance (choć tam bulderownia lepsza) czy nowowiejskiej w wawie, ale mniejszy lub porównywalny do reni. Ale tu jeszcze można trochę porozwijać miejsce, i pewnie tak się będzie działo.

ceny na razie wysokie, i mam nadzieję, że zejdą w dół, jak trochę ochłoną po otwarciu ściany.

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.