Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 11:14:26

ktos Cię najwyraźniej oszukał;
Krwawa ma półtora - a i to z łaski;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 06 Apr 2011 - 11:32:12

nie wiem doktorze, ale słyszałem o Twoich kosmicznych patentach które twierdzą, że ma to VI.1+ mocniejsze od gagatki, która ma VI.1+ i technicznie też bardziej wymagająca.




pzdr!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 11:45:01

proszę Cię Czyżyk;
primo Gagatka ma może VI.1 - i to max - może nie z łaski ale więcej nie ma szans by miała; problem z jej wycena bierze się stad że Prezio szedł nieco z lewej góre a nie bezpośredni przez krawądki do klamki; do tego wówczas strach miał większe oczy bo nie było małych kamów - jeszcze jak Klenio prowadził to trzeba było wychodzić pare metrów nad kostkę #2 DMM i to jeszcze było coś...

co do Krwawej - nie można jej wogóle porównywać z Gagatka bo Gagatka to płytka z krawądkami a to rysa z klinami i pancerna asekuracją;

i tu dochodzimy do sekundo - otóz ja nie mam żadnych kosmicznych patentów (skąd to sformułowanie?), jak równiez nie mialem zacykanej tej drogi przed prowadzeniem - znałem ja z jednego przejścia na drugiego - jak dobrze pamiętam za Lechem chyba;
do tego ja podobnie jak wuiększośc wspinaczy nie umiem wspinać się w rysach - do dziś jak prowadze Zygzaki to ryske wyjściowa biorę na dilfra (na drugiego zdarza mi się klinować, cheche) - zatem nie ma co pierdolic o jakiejs mojej specyfice - ta droga nie jest trudna - jest troche niewygodna ale nie trudna;

fachowiec od rys starej daty Kolarz po zrobieniu sajtem zalicytował 5.9 - idź no do tabelki tylko niech Ci się słabo nie zrobi jak będziesz przeliczał;

jak już lubisz porównania - to proszę: Gagatka .1+ a lezące obok Mleko .1?
wolne żarty!

trzeba by skoczyć do knajpki i podyskutować, o aktualizacji wycen;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 11:46:13

Być może jestem sprawcą "oszustwa" - informowałem Czyżyka, że moim zdaniem Krawa ma 6.2. Zupełnie mi nie przeszkadza, że inni mogą postrzegać trudności na półtorej lub mniej (lub więcej).

Dr, przypomnij proszę kiedy to i w jakich okolicznościach ugruntowała się wg Ciebie wycena Krwawej na półtora?

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 12:42:47

Grzesiu - przecie to figura stylistyczna z tm oszustwem - ba, nawiązanie do "Mistrza i Małgorzaty" i dialogu o bryndzy, która była zielona;
Czyżyk zrobił i niech wycenia jak uważa ...nie zwalając na nikogo jakby co;
ja uważam inaczej - i zupełnie nie rozumiem Czyżykowej wrzutki o rzekomych kosmicznych patentach - ba słyszał o nich...paradne!
wpadnij Czyżyk do mnie - mam filmik z tego przejścia - sprawdzisz tych co Ci o kosmosie opowiadali...

nie wiem czy się ugruntowała - czy ja gdzies piszę o ugrubtowaniu?
dlaczego miałbym Ci to przypominać? Trzymając się Twej stylistyki: przypomnij mi proszę kiedy mówiłem cokolwiek o ugruntowaniu sie wyceny...
przecie proponuję dyskusję - ba, w przyjemnych okolicznościach;

jak wyżej napisałem - tak uważam - powtórzę - max VI.1+;
seryjnie przechodzący droge Łodziacy również;
Flauer lat temu 5(?) też twierdził że wycena ze strony mocno zawyżona;
ba, Olga tez tyle dała...tyle figuruje na w niusie na Brytku z komentarzem że to jej wycena i ze może się róznić;
inna sprawa że spędziła troche czasu na drodze - ale nic mi w sumie do tego;

chodzi tylko o to, żeby w przewodniku wyceny były w "miare gwarantowane" a nie "bardzo promocyjne";

rozstrzał pomiędzy daną z topo VI.2/2+ a pojawiającym się tu i ówdzie VI.1 to troche dużo...to nie ubijanie gówna w moździeżu czy .3 czy 3/3+...
(już nie mówię o skrajnych 5.9 czy VI+ jakie tez padały)

Czyżyk piszesz "mocniejsze od gagatki, która ma VI.1+"
zagladam do przejść a tam stoja Twoje słowa:

Droga dla Gagatki VI.1 RP 2010-06-09 czyzyk
W zeszłym sezonie miałem 2 próby, a w tym jedną i padło bez większych problemów. Chyba bardziej VI.1 niż VI.1+.


to jak jest?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 06 Apr 2011 - 13:03:56

dr know Napisał(a):
-------------------------------------------------------

jestem za dyskusją ale warto rozszerzyć ją o stokówkę.

> Czyżyk piszesz "mocniejsze od gagatki, która ma
> VI.1+"
> zagladam do przejść a tam stoja Twoje słowa:
>
> Droga dla Gagatki VI.1 RP 2010-06-09 czyzyk
> W zeszłym sezonie miałem 2 próby, a w tym
> jedną i padło bez większych problemów. Chyba
> bardziej VI.1 niż VI.1+.
>
> to jak jest?

Doktorze nie ja wyceniałem drogę w topo, więc odbieram to za czepialstwo i próbę zdyskredytowania mnie. W przejściach wpisujemy swoje wyceny, a oficjalne mamy w topo. Trzeba pamiętać, że to droga boulderowa, 2-3 skurcze i wchodzimy w VI teren. Podajesz przykład Olgi, że dała VI.1+ i piszesz, że powisiała wcześniej. Na każdej drodze jak znajdziesz optymalne patenty jest łatwiej. To jest pół stopnia, o które mogę sam przecenić większość dróg np. na Stokówce bo znam je na pamięć. Swoją drogą mnie bardziej problem sprał idąc na 2giego bo prowadząc spędziłem na nim mniej czasu.


pzdr!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 13:17:59

>>Doktorze nie ja wyceniałem drogę w topo

ale Czyżyk - w topo jest 2/2+

>>więc odbieram to za czepialstwo i próbę zdyskredytowania mnie

masz kompleksy?
ja pisze o wycenie drogi - nie o Tobie;

>>Podajesz przykład Olgi, że dała VI.1+ i piszesz, że powisiała wcześniej.

ale wybrałes se rodzynek...zamiast skupic sie na seryjnych przejściach Łodziaków, moim bez wiszenia, czy sajtach innych - znamienne;

to może zamiast się patrzeć na innych lepiej odpowiedz czemu Ci nagle Gagatka urosła, która tu przywołałeś na wzorzec?
no i odsłoń kulisy swojego RP...bo skoro Olga wisiała...Tobie jak rozumiem puściło RP-bz?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: czyzyk ()
Data: 06 Apr 2011 - 13:52:37

dr know Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> >>Doktorze nie ja wyceniałem drogę w topo
>
> ale Czyżyk - w topo jest 2/2+

To zdanie tyczyło się gagatki co chyba było oczywiste, bo jest pod cytatem. Krwawa ma w topo .2/2+ uważam, że to za dużo.

> >>Podajesz przykład Olgi, że dała VI.1+ i
> piszesz, że powisiała wcześniej.
>
> ale wybrałes se rodzynek...zamiast skupic sie na
> seryjnych przejściach Łodziaków, moim bez
> wiszenia, czy sajtach innych - znamienne;

Doktorze ja skupiam się na swoich przejściach i odczuciach. Niech się inni sami wypowiedzą jak chcą, nie bądź ich głosem i też skupiaj się na swoim doświadczeniu związanym z drogą. Co do Olgi to wspomniałem o niej bo z Twojego opisu pasowała mi do późniejszego zdania.

> to może zamiast się patrzeć na innych lepiej
> odpowiedz czemu Ci nagle Gagatka urosła, która
> tu przywołałeś na wzorzec?

Napiszę jeszcze raz i w sumie ostatni. Ja poczułem, że droga ma VI.1 i tak wpisałem w przejścia i mój kajet (do wglądu jak tak bardzo chcesz bo czuje, że zarzucasz mi specjalne zawyżanie wycen o ile w ogóle to robię), ale to jest moja wycena. W topo jak się wstawiałem pierwszy raz było VI.1+ (właśnie zauważyłem zmianę), teraz jest VI.1 więc potwierdziło to tylko moje odczucia, a porównanie było błędne i tyle.

> no i odsłoń kulisy swojego RP...bo skoro Olga
> wisiała...Tobie jak rozumiem puściło RP-bz?

Jedno przejście za Leszkiem na 2giego (Grześ sprzedał mi patent gdzie sklinować pięść i gdzie jest klamka) bez bloku i prowadzenie.

> poz_dr


pzdr i reszta dyskusji tylko przy piwie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 14:01:23

Nie wiem od kogo słyszał Czyżyk o "kosmicznych patentach" ale myślę, że to komplement. Sam chciałbym znać takie patenty na jak największą ilość dróg.

Podsumowując - znane mi opinie o Krwawej:

Kolarz - 5.9 czyli konwertując około V+
Olga, Dr, Makar - VI.1+
Lechu - VI.1+/2
Arek - VI.2 na pewno
Cyżyk - łatwe VI.2

Cytaty z działu przejść:

Flower - OS 20.VIII.2005 "droga nie ma więcej niz VI 2"
Prezio - VI.2+ RP 22.V.2005 "Ta droga według mojej oceny jest łatwiejsza niż komin gwoździa to jest konkret trzeba się spocić i porysować, a wycena taka dlatego ,że moż lepiej się czuję w regularnych rysach"
Klenio - OS 15.VII.2006 "Rzekł bym VI.2/2+. Brdzo zapiaszczone wyjście na wierzchowinę. Krótko mówiąc: Piekna linia!!!!"
Marcin Opozda - OS 14.VII.2006 "wg mnie wzorcowe VI.2"
Payek - VI.2/2+ FLASH 2007-09-29 "Łatwo nie było, ale się udało jak nazwa mówi, nie obeszło się bez krwawej dłoni, ale warto było dla tak ładnej drogi! Jakość skały i asekuracja komfortowa"
Krzyś - Dwa okapy VI.2/2+ RP 2008-10-13 "DDS, swietna droga, dwa trudne miejsca o roznym charakterze, ale nie widze powodu dla ktorego wycena mialaby ulec zwiekszeniu (w stosunku do Krwawej piesci), sa tam co najmniej 2 no-handy i kombinacja nie zwieksza ciagu trudnosci."


Nie pamiętam opini, że to VI.1, kto tyle dał? Ja widzę rozrzut między VI.1+ a VI.2/2+. Każdy, kto prowadził drogę zna jej trudność i to się liczy.

Właściwie i Tobie i mi chodzi o obniżenie wyceny w topo (obecnie VI.2/2+) - ja proponuję VI.2 (i nie uważam, że to wycena promocyjna), Ty VI.1+. Swoich stanowisk chyba nie zmienimy więc wypada prosić o włączenie się do dyskusji inne osóby, które prowadziły drogę.


Dyskusję w tych wspomnianych przyjemnych oklicznościach chętnie uskutecznię, propnuję na klubowym rozpoczęciu sezonu.

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 14:14:33

>>Doktorze ja skupiam się na swoich przejściach i odczuciach

ja również;

>>Niech się inni sami wypowiedzą jak chcą, nie bądź ich głosem i też skupiaj się na swoim doświadczeniu związanym z drogą.

nie skupiam się - po prostum znam zdanie dotyczące tej drogi mnóstw osób;
Grzesiu pisze cos o ugruntowaniu - dziele się informacją - proste?

>>Ja poczułem, że droga ma VI.1

no własnie i bardzo dobrze - i rozumiem, że w związku z tym skupiając się na swoich odczucia uważasz iż Krwawa jest aż o cały stopień trudniejsza?
na Gagatke potrzebowałeś jak rozumiem trzech prób rozłozonych na 2 sezony;
Krwawą za to zrobiłeś od pierwszej w zyciu przystawki z lina od góry i od razu prowadzenie (bardzo dobry styl lepszy - niz mój z pewnego drobnego powodu) - na początku sezonu;
dobrze rozumiem?

mi z niemal identycznych doświadczeń (Gagatka nieco szybciej RPbz 2. próba rozłożone na 5 lat) i Krwawa RPz - wyszło coś innego - mianowicie ze Krwawa jest max pół stopnia trudniejsza - sałbe 1 + 0,5 = słabe 1,5;
i tyle - jesli chodzi o cyferki;

>>Grześ sprzedał mi patent gdzie sklinować pięść i gdzie jest klamka

tą klamka to mnie rozbawiłeś - gdzie ona jest to doskonale widac z gleby, że już o półce, na którje się stoi przy prowadzeniu okapika nie wspomnę;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 14:16:17

Grzesiu - jeszcze Ciesioł i Wa-wa - VI+;
Rychłego ne pytajmy...

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 14:30:29

Grzesiu - gdzie Czyżyk napisał łatwe VI.2?
w dziale przejśc nie widzę, tu tez nie pisze;
jakby tak napisał to ja bym może i rozmowy nie zaczynał...

co do VI.1 - jak sobie spojrzysz w przejścia to napisałem "...ale niestety sześćpółtora to ostatnie pieniądze";
nie piesze się w ten sposób gdy wycena jest rzetelna to oczywiste - czyli 1+ z łaski - bo ja sie skłaniam do tego że to bardziej VI.1 dobra 1/1+ - niemniej jedna szanuję zdanie kolegów i nie chce byc postrzegany jako chujograjca - ale w prywatnych rozmowach zawsze tak mówię;

a-ha - to co nazywane jest tu "patentem" dla doświadczonego łojanta jest oczywistością - juz przy RPPP mówiłe - po prostu słabo sie wspinamy w rysach których nie dajemy rady zdifrować;

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 14:53:14

Zgadzam się, Rychłego absolutnie nie pytajmy..

Dla mnie Krwawa to 6.2 zarówno w wersji z jednym klinem i masywnym sięgnieciem do klamki jak i z trzema naprzemiennymi klinami przed klamką. 6.2 nie z powodu klinowania ale siłowego, wywieszającego się miejsca. Po prostu ssie mi tam bułę za 6.2.

Zupełnie rozumiem, że droga przeniesona w Indian Creek mogłaby mieć 5.9 - 5.10. Mimo to uważam, że w swojej lokalizacji i w skali kurtyki wycena 6.2 jest właściwa.

Kolegom dającym VI.1 i mniej gratuluję doświadczenia w rysach i ogólnej formy.

Tak odchdząc od tematu - te niskie wyceny kojarzą mi się z np. VI.1+ Klenia dane Styczniowemu i moim postrzeganiem Painkillera za łatwą płytową drogę - mimo braku (o ile wiem) przejścia OS.

Może kompromisem w kwesti zmian w topo jest Lechowe VI.1+/2?

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 15:01:24

> Grzesiu - gdzie Czyżyk napisał łatwe VI.2?

W rozmowie prywatnej; pytany jak odczuł trudności drogi i poproszony o nie sugerowanie się innymi opiniami.

O tym, że ogólnie w rysach nie brylujemy jestem świadom. Zważ jednak, że wycena jest sprawą środowiskową i to nie brylowanie przekłada się na wycenę.

Na ile zmieniłbyś wycenę w topo?

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 06 Apr 2011 - 15:06:53


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: dr know ()
Data: 06 Apr 2011 - 15:24:11

na VI.1+;
serio i to bez poczucia lecenia w wała, a to dlatego, że droga nie ma w sobie powagi a o dwa nie zahacza - gdyby miała choć trochę powagi to byc może wolałbym zawyżyc nieco trudności;
a ta droga jest bardzo bezpieczna (oczywiście w rozumieniu na ile samo wspinanie jest bezpieczne, zwłaszcza na własnej) - bo wszystko co jest potrzebne do jej pokonania jest widoczne z gleby (w kategorii powagi górna, cześć czyli Okapik jest poważniejszy), a flesz jest praktycznie w nazwie;

a to, że całiem prawdopodne jest iż wciągający nosem VI.2ki wspnacz jurajski spec od dziurki na dwa palce z niej spadnie? to będzie świadczyć o tym co napisałeś - "ogólnie w rysach nie brylujemy" - a nie że te rysy sa jakos specjalnie trudne;

ja to robie tak - klin prawej po łokiec gdzies w połowie, lewa gorszy klin za winklem (na filmie wypowidam kwestie - "ten klin taki kurwa nieewidentny") i sięgam kompletnie niergonomicznie prawą do klamki - i nic mnie tam nie ssie - jest mi tylko niewygodnie, bo jestem dupa;

mówię Ci - miałem przyjemnośc asekurować Kolarza - on się zanim za klamke chwycił (złapał ja mając niemal koło nosa a nie gdzieś sięgał) 4ry razy elegancko przeklinowywał po drodze bez wysiłku i jeszcze kama niebieskiego wrzucił;

Klenio to może sobie o Styczniowym za VI.1+ mówić - rozumiem że Kute wycenia tak samo, che che?

poz_dr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 15:46:01

Podsumowując:
Dr drogę ceni na VI.1 - VI.1/1+; w topo proponuje VI.1+,
ja daję VI.2 - w topo proponuję VI.2 lub VI.1+/2.

Chętnie poznam opinię innych, którzy prowadzili, szczególnie nie przytoczonych w wątku. Nawet Rychłego - chociaż nie spodziewam się od niego więcej niż VI+ :]

Później Maniek skonstruuje algorytm i wyciągniemy średnią, zgodnie z którą proponuję zmodyfikować topo :] - skoro juz tak daleko zabrnęliśmy.

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 06 Apr 2011 - 16:21:40

Doktor: grinning smiley
Bez urazy, ale za bardzo się spinacie o błahostki, to nie trasa sportowa, żeby tak dywagować nad wyceną, zwłaszcza kiedy margines różnicy to +- 0,5/1 stopnia. Czysty subiektywizm i osobiste odczucia.

Treść obrazka sammute: "Osobiste powiązanie nie jest dozwolone" przyp. tłumacz google



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-06 16:26 przez Marcin_S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: klenio ()
Data: 06 Apr 2011 - 17:03:36

Koledzy...

Takie dywagacje to najlepiej przy piwku... będzie wkrótce okazja.
ciekawie wygląda to zestawienie z działu przejść... coraz niżej :-)

Ja się wspinałem w stylu "zbliżonym do OS" :-), osadziłem Camy w przewężeniu gdzie się powinno klinować łapę, przez co sam się nie klinowałem ale jakoś to przedarłem.
Kruksik wobec powyższego wydał mi się naprawdę trudny. Po Bożemu tzn, klinując piąchę nie robiłem stąd pewnie moje 2/2+.
Trzeba się wstawić jeszcze raz.

"Klenio to może sobie o Styczniowym za VI.1+ mówić - rozumiem że Kute wycenia tak samo, che che?"

Styczniowe miało VI.1+ nie więcej. Po podkuciu się nie przystawiałem bo mi się na rzyg zbiera.

Pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czyżyk
Wysłane przez: ga ()
Data: 06 Apr 2011 - 17:06:36

Eee tam; forum i od tego jest. Jak się komus nudzi to czemu sobie nie podywagować. Nikt nikogo nie obraża i myślę, że nikt się nie napina. A że każdy swoje zdanie ma.. ;]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.