Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
przemeblowanie stronki ŚKA
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 07 Nov 2010 - 15:58:17

cze,

przeglądając naszą stronkę klubową nasunęło mi się kilka uwag i propozycji zmian, którymi chciałbym się z Wami podzielić, przede wszystkim rozchodzi mi się o okno 'menu' w lewym górnym rogu strony startowej. Wydaje mi się, że można by trochę udoskonalić obecny podział wątków w tym oknie. (To nie jest wycieczka osobista do autorów strony, która jest bardzo fajna grinning smiley, ale kilka propozycji, które uważam że uczynią ja bardziej czytelną)

1) 3 wątki można połączyć pod jednym nagłówkiem, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu, mianowicie: 'boulderownia', 'kącik burdelowy' i 'sztuczne ścianki'

2) wątek 'artykuły' jest trochę tajemniczy smiling smiley a kryje się w nim wątek 'ważne'. Skoro 'ważne' to powinien być on widoczny w głównym oknie. wiem że jest okno 'ważne' także w prawym górnym rogu, i to jest OK.

3) również uważam że 'relacje' schowane teraz w 'artykułach' powinny być w głównym oknie (co do 'porad' 'inne' i 'wszystkie' to chyba mogą zostać w 'artykułach')

4) czego mi brakuje na naszej stronie, to działu gdzie można by było umieszczać relacje z wyjazdów górskich (niekoniecznie wspinaczkowych) - nie ukrywam, że lubię łazić po górach a nie tylko się wspinać smiling smiley Sądzę, iż w klubie są też osoby, które z chęcią podzieliłyby się swoimi wyprawami górskimi (zarówno niższe jak i wyższe góry) - koszt dojazdu, mapy, schematy, trasy itp. Moim zdaniem taki dział doskonale by się wpisywał w nazwę klubu 'alpinistyczny' (oczywiście w szerokim rozumieniu tego słowa). Na forum padały już kiedyś pytania o przewodniki alpejskie/mapy itp. więc może i relacje by się znalazły. Ze swojej strony mógłbym wrzucić ze dwie relacje.
Dlatego proponuję aby w dziale 'relacje' zrobić dwa poddziały 'wspin/skały' oraz 'dla ceprów' (nazwy robocze)

to chyba na razie tyle

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: przemeblowanie stronki ŚKA
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 07 Nov 2010 - 17:10:39

W takim razie zachęcam do podzielenia się swoja relacją, bowiem dział "Relacje" nie jest stricto tylko i wyłącznie wspinaczkowy. Relacje z informacjami o kosztach dojazdu, schematami itd. są o wiele bardziej praktyczne niż tylko parę fotek + "Och, ach, było zajebiście"

Reszta to kwestia kosmetyki, ale warto o niej rozmawiać i tworzyć bardziej intuicyjne działy.

Być może ktoś z zarządu się ustosunkuje do twojego posta, bo ja tu tylko sprzątam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: przemeblowanie stronki ŚKA
Wysłane przez: payek ()
Data: 07 Nov 2010 - 22:17:55

Dokładnie Duńczyk, śmiało wrzucaj relacje ze swych górskich podbojów. Nie ważne czy turystyczne, czy tez wspinaczkowe, najważniejsze aby się przyjemnie czytało, a praktyczne uwagi mile widziane. Tak samo w naszej galerii znajdują się zdjęcia nie tylko ze wspinu i jest otwarta na wszelką działalność górską. Zdecydowana większość osób wspinających się w górach, bywa lub bywała tam często stricto turystycznie.


A co do działów to faktycznie sztuczne ścianki i bulderownia powinny być razem, ewentualnie z poddziałami po otwarciu.
"Kącik bulderowy" to jednaki zupełnie inny dział niż sztuczne ścianki i tego bym nie wrzucał do jednego wora. Jak na razie słabo jest rozwinięty nasz "kącik", ale wkrótce zapewne pojawia się tam różne schematy, opisy rejonów i inne ważne informacje, bo zyskuje u nas coraz większą popularność.

Podawajcie swoje pomysły i spostrzeżenia, nie ma co się przyzwyczajać do starych, nie zawsze dobrych schematów...

Ja bym chętnie zmienił tapetę na głównej, na jakieś bardziej wyraziste góry, lub skały, bo te nie dość, że trochę mdłe, to i w połowie zasłonięte.
Podobają mi się tapety na głównej stronie PZA [www.pza.org.pl], nie dość, ze fajne foty, to jeszcze zmieniają się panoramy. Sporo mamy ładnych zdjęć i można by coś ciekawego wybrać. Jednym z nich mogla by być np. panorama Ciosowej. Logo ŚKA postawił bym w oryginale (a nie ruchome...) na pierwszym miejscu z boku, tak aby nie zasłaniało pół strony.

Pozdr.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-07 22:50 przez payek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: przemeblowanie stronki ŚKA
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 09 Nov 2010 - 10:08:00

hehehehehe 'podboje' to może trochę za dużo powiedziane. ale postaram się skręcić relację z ostatnich wyjazdów plus kilka fot do galerii wrzucić... chyba że to idzie jakoś przez admina? (picassa???)
Wojak: "Och, ach, było zajebiście" jest nie do uniknięcia smiling smiley więc też się pojawi, bo szczerze mówiąc było zajebiście

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: przemeblowanie stronki ŚKA
Wysłane przez: Marcin_S ()
Data: 09 Nov 2010 - 20:42:02

Fotki możesz nadać do mnie, lub podesłać linka do swojej galerii to podmontuje na stronę.

Co do banerka, to jak macie jakieś fotki, najchętniej panoramy podkieleckich rejonów, to mogę coś spróbować z nich zmontować, co by stronie nadać nową świeżość.

Jak ułożyć menu z tymi poddziałami "Sztuczne ściany" i "Bulderownia"?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.