Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Przeowdnik/mapa Wysokie Taury
Wysłane przez: arek ()
Data: 20 Jun 2010 - 17:14:53

Witam,

Czy ma ktoś może ten przewodnik:
[merlin.pl]

Ewentualnie jakiś inny przewodnik (mapę turystyczną) opisujący Wysokie Taury. Jeżeli ktoś ma coś na temat Taurów będę bardzo wdzięczny za pożyczenie.

Pozdrawiam
Arek Niźnik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeowdnik/mapa Wysokie Taury
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 20 Jun 2010 - 18:49:10

cze Arku,
taury wysokie to bardzo fajny rejon i godny polecenia. sporo fajnego łażenia, wspominająć choćby dwie góry, czyli grossglocknera czy grossvenedigera. ten drugi to szczyt rozgrzewkowy z bardzo łagodnymi podejściami, na który ciągną całe masy luda. choć na glocka też wcale nie mało osób uderza. jeśli masz możność to idź poza weekendem, wtedy jakoś luźniej na szlakach i ogólnie przyjemniej.
niestety ani map ani przewodnika nie mam. Mapy zostały przy innej reszcie ekipy, z którą łaziłem, za to mogę polecić kilka stronek ale tylko w jez. ang albo niem.:
[www.therucksack.net]

[www.publish.at]
tutaj masz mapke schronisk i przejsc miedzy schroniskami, nawet bez jezyka powinienes sie zorientowac co i jak. aczkolwiek mapa jest mocno schematyczna

[www.summitpost.org]

aaaa, opłaca się mieć legitkę SKA, można dzięki temu sporo zniżek dostać, ewentualnie na studencką legitkę chyba też coś przysługuje, ale nie do końca jestem pewny.

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przeowdnik/mapa Wysokie Taury
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik ()
Data: 24 Jun 2010 - 14:07:27

Witam!
Z tego co pamiętam to posiadam przewodnik po tamtych rejonach alp,jest tam kilka opisów szczytów Wysokich Taurów.
Dysponuję mapą Masywu Grossvenedigera(byliśmy za 2 lata temu) Compass 1:50000
Dość dobra,choć to nie alpenverein.

Pozdrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.