Forum Wspinaczkowe :  Forum The fastest message board... ever.
Forum o ogłoszeniach, sprawach prywatnych i o wszystkim. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum. 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
poszukuje info o technikach asekuracji lotnej
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 15 May 2010 - 17:21:46

Siema,

jak w temacie, poszukuje info dotyczące asekuracji lotnej w zespole dwójkowym albo trójkowym. To tak przyszłościowo pod kątem chodzenia (a nie wspinu) po trudniejszych szlakach i lodowcach w Alpach (i inszych). czy ktoś może mi wskazać jakieś dobre poradniki, instrukcje, strony internetowe, clipy itp? Chodzi o sposób wiązania się do uprzęży, rodzaje węzłów, długość liny, metody szybkiego skracania liny, ilość potrzebnego szpeju itp

z góry dzięki za wskazówki

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poszukuje info o technikach asekuracji lotnej
Wysłane przez: ga ()
Data: 15 May 2010 - 23:31:52

"Góry - wolność i przygoda. Od trekkingu do alpinizmu" Don Graydon i Kurt Hanson

Pozdrawiam
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poszukuje info o technikach asekuracji lotnej
Wysłane przez: Dunczyk ()
Data: 21 May 2010 - 23:20:26

hej Grzesiek, dzięki za info, poszukałem na sieci tej książki. w Październiku ma się pojawić nowa edycja w wersji ang (bo polska edycja to tłumaczenie 6. edycji z 1998) z tego co widziałem na sieci. Natomiast jeśli znajdę coś w atrakcyjnej cenie to pewnie będę kupował smiling smiley
udanego i sucho-słonecznego weekendu !!

pzdr,
duńczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poszukuje info o technikach asekuracji lotnej
Wysłane przez: ga ()
Data: 25 May 2010 - 18:42:24

Mam polską wersję o której piszesz - tłumaczenie 6 edycji z 1998. To bardzo dobra pozycja i jest tam wszystko czego poszukujesz a i znacznie więcej. Polecam - mogę pożyczyć.

Pzdr.
GA

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.